Kurs na przewóz rzeczy – przedłużenie uprawnień
Podjęcie pracy kierowcy zawodowego w zakresie przewozu rzeczy wymaga zdobycia specjalnych uprawnień – ukończenia właściwego kursu i zdania egzaminu państwowego. Takie uprawnienia są jednak ważne jedynie przez 5 lat, niezależnie od aktywności zawodowej kierowcy. Dowiedz się, jak przedłużyć okres ich obowiązywania.
Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Zapisy przyjmujemy pod numerem 531700182.
Przedłużanie uprawnień w zakresie przewozu rzeczy
Uprawnienia do przewozu rzeczy w ramach pracy kierowcy zawodowego zawsze tracą swoją ważność po pięciu latach. Bez aktualnego wpisu z kodem 95 w prawie jazdy niemożliwe jest zaś legalne wykonywanie zawodu kierowcy. Dlatego kursy pozwalające na przedłużanie uprawnień skierowane są do:
- aktywnych zawodowo kierowców zajmujących się przewozem rzeczy,
- kierowców wracających do zawodu po przerwie, podczas której wygasły ich uprawnienia.
Jak przedłużyć uprawnienia zawodowe na przewóz rzeczy?
Kurs na przewóz rzeczy pozwalający na przedłużenie okresu obowiązywania posiadanych uprawnień nosi nazwę szkolenia okresowego kierowców. Dotyczy ono wszystkich, którzy chcą przedłużyć posiadane świadectwo kwalifikacji zawodowej. Szkolenie ma formę zajęć teoretyczno-praktycznych, a jego ukończenie wiąże się z aktualizacją Profilu Kierowcy Zawodowego.
Jak wygląda szkolenie okresowe kierowców?
Szkolenie okresowe kierowców to 35 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych. Odbywają się one w 7-godzinnych blokach tematycznych. Pierwsze trzy (łącznie 21 godzin zajęć) to tzw. zagadnienia podstawowe. Ich tematyka obejmuje:
- tzw. racjonalną jazdę z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa – szkolenie zaawansowane dotyczące optymalnego wykorzystania możliwości napędu, poznania szczegółów technicznych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo, prawidłowego użytkowania pojazdów i ich załadunku, jazdy w warunkach specjalnych i optymalnego zużycia paliwa;
- stosowanie przepisów – poznanie zasad dotyczących przewozu towarów i transportu drogowego ogółem;
- bezpieczeństwo, obsługę i logistykę transportu w kontekście zdrowia, ruchu drogowego i środowiska.
Kolejne dwa moduły szkolenia mają zmienną treść. Ich tematyka zależy przede wszystkim od zakresu obowiązków kierowcy biorącego udział w kursie. Może dotyczyć np. specyfiki przewozu krajowego lub międzynarodowego, zaawansowanego szkolenia w zakresie mocowania ładunku czy też obsługi nienormatywnych ładunków. Łącznie dwa ostatnie moduły szkolenia okresowego obejmują 14 godzin zajęć teoretycznych.
Kurs najczęściej odbywa się w formie intensywnej – 5 dni po 7 godzin zajęć. Wówczas każdy dzień poświęcony jest odrębnemu modułowi, a kierowcy szybko mogą zyskać przedłużenie wymaganych do pracy uprawnień. Nie jest konieczne zdawanie egzaminu po zakończeniu szkolenia okresowego.
Przedłużenie uprawnień na przewóz rzeczy – formalności
Okresowe szkolenie kierowców jest jednym z najważniejszych punktów procedury przedłużenia uprawnień zawodowych, jednak nie wystarczy tylko jego ukończenie. Aby uzyskać nowy wpis w prawie jazdy z kodem 95, trzeba po ukończonym szkoleniu i zwolnieniu Profilu Kierowcy Zawodowego udać się do urzędu i wymienić prawo jazdy. Ważna jest kolejność wykonywanych czynności, należy zatem:
- Wykonania odpowiednie badania do profilu PKZ.
- Zgłosić się do właściwego wydziału komunikacji w celu złożenia wniosku o wydanie PKZ.
- Zgłosić się z numerem PKZ do ośrodka i rozpocząć szkolenia.
- Po ukończonym szkoleniu wymienić prawo jazdy.
Dzień dobry. Jestem właścicielem firmy i wykonujemy przewóz na potrzeby własne. Mam również certyfikat przewoźnika. Moje pytanie jest takie: czy muszę uzyskać kurs na przewóz rzeczy? Za dopowiedz, z góry dziękuje.
Panie Krzysztofie, kurs na przewóz rzeczy (szkolenie okresowe lub kwalifikacja wstępna przyspieszona) dotyczy wyłącznie kategorii prawo jazdy C1, C, C1+E, C+E. Dokumentem potwierdzającym ukończenia jednego z kursów na przewóz rzeczy jest świadectwo kwalifikacji zawodowej oraz wpisanie kodu 95 do kolumny 12 prawa jazdy.
Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 39 Ustawy o transporcie drogowym zawierającym wymogi wobec kierowców zawodowych wykonujących przewóz drogowy – wykonując przewóz drogowy na potrzeby własne nie jest się zwolnionym z konieczności posiadania kursu na przewóz rzeczy. Przewóz na potrzeby własne jest zwolniony z kodu 95 tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy kierowca wozi rzeczy niezbędne do jego pracy i nie jest to jego podstawowe zajęcie, jednak tutaj jest już kwestia interpretacji i każdy funkcjonariusz może interpretować to zupełnie inaczej.
Ponadto artykuł 39m Ustawy o transporcie drogowym wymaga od przedsiębiorców lub innych osób wykonujących osobiście przewóz drogowy takich samych uprawnień jak kierowcy zawodowego.
Dzień dobry. Jestem rolnikiem mam swoje sady i chciałbym wywozić jabłka ciężarówką na giełdę. Czy powinienem posiadać kurs na przewóz rzeczy? Pozdrawiam.
Dzień dobry Panie Pawle,
Ustawa o transporcie drogowym nie zwalnia z obowiązku posiadania kursu na przewóz rzeczy jeśli wykonujemy przewóz drogowy upraw rolnych. Kierowca wykonujący taki przewóz powinien zatem posiadać kod 95 wbity w kolumnie 12 prawa jazdy.
Ale jeśli gospodarz jest właścicielem ciężarówki i wykonuje transport na potrzeby własne to chyba nie jest zobowiązany do posiadania kodu 95
Panie Grzegorzu,
Ustawa o transporcie drogowym wymienia przypadki, w których kod 95 nie jest potrzebny w art. 39a ust. 3. Zgodnie z nim takiego wpisu nie trzeba posiadać w przypadku, gdy transport ma charakter wyłącznie prywatny, bądź też kieruje się pojazdem wykorzystywanym do przewozu materiałów lub urządzeń niezbędnych kierowcy do jego pracy pod warunkiem, że prowadzenie takiego pojazdu nie jest jego podstawowym zajęciem. A zatem nie zawsze gdy właścicielem ciężarówki jest gospodarz i wykonuje przewozy na potrzeby własne to jest on automatycznie zwolniony z kodu 95 aczkolwiek istnieją takie szczególne przypadki. Pozdrawiamy serdecznie!
Rozumiem, dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam
Dzień dobry
Jeśli kończy mi się ważności prawa jazdy w sierpniu a ważności kwalifkacj mam do grudnia to rozumiem że przed wymianą blankietu muszę zrobić też lekarza i psychotechnika wskazane szkolenie na kwalifikacje żeby za 4 miesiąc nie wymieniać ponownie blankietu… Jaka powinna być kolejność lub najlepsze rozwiązanie?? Do czego zobowiązany jest kierowca a do czego pracodawca? Kto pokrywa koszty kursu i badań? Dziękuję
Panie Grzegorzu,
W Pana przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie odbycie Szkolenia Okresowego w celu uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej przed utraceniem ważności prawa jazdy. Kurs ten obowiązuje kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. oraz kierowców posiadających świadectwo kwalifikacji zawodowej po kursie kwalifikacyjnym, wydane przez wojewodę. Szkolenie okresowe dla kierowców zawodowych trwa 35 godzin zajęć teoretycznych. Po szkoleniu okresowym dla kierowcy zawodowego nie jest przeprowadzany egzamin państwowy. Potwierdzeniem ukończenia szkolenia jest wydane świadectwo kwalifikacji zawodowej. W naszym Ośrodku kurs Szkolenia Okresowego rozpoczynamy w każdy piątek o godzinie 15:00. Następnie po odbyciu szkolenia należy pamiętać o obowiązku odbycia badań lekarskich i psychologicznych do Szkolenia Okresowego oraz do przedłużenia ważności prawa jazdy, które również można odbyć w naszym Ośrodku.
Odpowiadając na Pana pytanie odnośnie pokrywania kosztów badań i szkolenia uprzejmie informuję, iż według Art.39l Ustawy o Transporcie Drogowym Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy jest obowiązany do kierowania kierowców na szkolenia okresowe oraz badania lekarskie i psychologiczne. Jednak przedsiębiorca jest zobowiązany tylko do pokrywania kosztów badań lekarskich i psychologicznych. Przedsiębiorca może pokryć koszt szkolenia okresowego, jednakże nie jest do tego zobowiązany.
Rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry
Jeśli kończy mi się ważności prawa jazdy w sierpniu a ważności kwalifkacj mam do grudnia to rozumiem że przed wymianą blankietu muszę zrobić też lekarza i psychotechnika wskazane szkolenie na kwalifikacje żeby za 4 miesiąc nie wymieniać ponownie blankietu… Jaka powinna być kolejność lub najlepsze rozwiązanie?? Do czego zobowiązany jest kierowca a do czego pracodawca? Kto pokrywa koszty kursu i badań? Dziękuję
Witam. Mam CE, poszukuje pracy jako kierowca. Chce odnowić kwalifikacje na przewóz rzeczy po 14 latach. Wiem,że muszę znowu szkolenie,, badania lekarskie i psychologiczne. Czy na badania psychologiczne muszę mieć jakieś skierowanie? Jeden psycholog mówi mi że konieczne od pracodawcy? Przecież ja jeszcze nie znalazłem pracy.
Proszę o jasne wyjaśnienie.
Panie Dawidzie,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby wykonywać zawodowo przewóz drogowy, musi Pan posiadać wbity w prawie jazdy kod 95. Aby go uzyskać należy zdobyć Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. W tym celu osoby, które uzyskały prawo jazdy kategorii C przed 10.09.2009 r. powinny odbyć Szkolenie Okresowe, zaś kierowcy, którzy pozyskali uprawnienia do prowadzenia pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony po tej dacie – muszą zrealizować kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Z racji, że posiada Pan prawo jazdy od 14 lat, znajduje się Pan w pierwszej grupie, co słusznie Pan zauważył. W celu zdobycia Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej powinien Pan zatem zgłosić się do naszego ośrodka w celu odbycia szkolenia. Nie potrzebuje Pan skierowania. Wystarczy zapisać się na kurs, zrealizować materiał a następnie udać się na badania. Szkolenie Okresowe rozpoczyna się w każdy piątek o godzinie 15:00. Po kursie, w środę, organizujemy badania lekarskie i psychologiczne. Całość odbywa się w naszym ośrodku, dzięki czemu już w niecały tydzień można uzyskać uprawnienia do wykonywania przewozu rzeczy.
Witam.
Prawo jazdy CE i wszystkie wymagane kursy robiłem w Polsce, następnie wyjechałem do Wielkiej Brytanii, gdzie wymieniłem polskie prawo jazdy na brytyjskie. Aktualnie wróciłem do Polski i chciałbym odnowić swoje uprawnienia, bo kończy się termin ich ważności. Jednocześnie ponownie chciałbym posiadać polskie prawo jazdy
I tutaj pojawia się moje pytanie: Czy najpierw powinienem wymienić brytyjskie prawo jazdy na polskie i dopiero wtedy przystąpić do kursu na przewóz rzeczy, czy może najpierw zrobić kurs, a potem wymienić prawko?
Panie Marcinie,
Na wstępie należy określić jakie szkolenia Pana obowiązuje. Pod potocznym określeniem „Kurs na przewóz rzeczy” kryją się różne szkolenia, w zależności od daty wydania kategorii C prawo jazdy. W celu ustalenia odpowiedniego dla Pana szkolenia zachęcamy do zapoznania się z artykułem wyjaśniającym tą kwestię:
https://abc-szkolenia.com/pytania-i-odpowiedzi/ile-kosztuje-kurs-na-przewoz-rzeczy/
Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu pod numerem 531 700 182, po indywidualnej analizie Pana sytuacji, pomożemy dopasować kurs.
Przystępując do szkolenia należy okazać posiadane prawo jazdy, może być wydane w Wielkiej Brytanii. Po ukończonym szkoleniu oraz po wykonaniu badania lekarskiego i psychologicznego, należy udać się do Wydziału Komunikacji (w Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym) celem wymiany prawo jazdy. W nowy dokument zostaną wpisane uzyskane uprawnienia pod postacią kodu 95 oraz terminu ważności świadectwa kwalifikacji zawodowej (95,DD.MM.RR).
Zarówno szkolenia, jak i badania organizowane są cyklicznie. Zapisu można dokonać telefonicznie, poprzez e-mail lub osobiście w biurze.
Dzień dobry posiadam kwalifikacje na autobusy, i zdane C w 2003 z którym miałem wydane wojskowe kwalifikacje którego okresowo nie przedłużałem lecz chciałbym zrobić C+E. Moje pytanie, czy do kodu 95 kat. D mam zrobić kwalifikacje uzupełniająca do C czy po prostu też okresówka i jak wygladałyby koszty obu kwalifikacji
Panie Piotrze,
Ze względu na wiele czynników wpływających na rodzaj wymaganego szkolenia, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem: tel. 531 700 182, e-mail biuro@abc-szkolenia.com lub osobiście w Ośrodku przy ul. Modlińska 6 w Warszawie.
W celu podjęcia pracy na stanowisku kierowcy kat. C należy ukończyć Szkolenie Okresowe oraz wykonać badanie lekarskie i psychologiczne. Szkolenie trwa 35 godzin (5 dni). Cena szkolenia to 600 zł brutto, komplet badań realizujemy w cenie 350 zł. Powyższe szkolenia rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 15:00 w naszym Ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Na badania zapraszam do naszego Ośrodka w pierwszą środę po zakończeniu szkolenia o godz.: 15:00. Oba badania wykona Pan u nas tego samego dnia.
Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Szkolenia Okresowego:
https://abc-szkolenia.com/szkolenie-okresowe-kierowcow/
Sposób zdobycia Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, aby zatrudnić się na stanowisku kierowcy kad. D, zależy od terminu uzyskania prawa jazdy kategorii D. Jeżeli kategorię D uzyskał Pan przed 10.09.2008 r. niezbędne będzie ukończenie Szkolenia Okresowego – procedura opisana powyżej. Natomiast jeżeli kategorię D uzyskał Pan po 10.09.2009 r. konieczne jest zrobienie Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Kurs trwa 140 godzin (około miesiąca). Cena szkolenia to 2800 zł brutto. Przed szkoleniem powinien Pan wykonać: badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne.
Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej:
https://abc-szkolenia.com/kwalifikacja-wstepna-przyspieszona/
Witam, jaka jest kolejność przy robieniu kursu okresowego na przewóz rzeczy. Chodzi mi o to czy najpierw szkolenie a potem badania, czy odwrotnie. I czy w pierwszej kolejności psychotesty a dopiero badanie lekarskie?
Panie Jacku,
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że zgodnie z ustawą o transporcie drogowym w pierwszej kolejności wykonujemy szkolenie okresowe. Kolejny krok to wykonanie badań lekarskich i psychologicznych. U nas w Ośrodku szkolenie rozpoczyna się w każdy piątek o godzinie 15:00, natomiast badania w środę po zakończeniu szkolenia o godzinie 14:30.
Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Szkolenia Okresowego:
http://abc-szkolenia.com/szkolenie-okresowe-kierowcow/
Dobry wieczór. Ważność kursu na przewóz rzeczy skończył mi się w 2013 roku. Chciałbym jednak z powrotem wrócić za kółko auta ciężarowego. Czy muszę robić ten całkowity kurs czy też mogę ten odnawiający? Nie powiem że kwoty tych kursów robią różnicę.
Pozdrawiam
Panie Ryszardzie,
Zgodnie z Art. 39d Ust. 5 Ustawy o Transporcie drogowym kierowca, który zaprzestał wykonywania przewozu drogowego przed ponownym przystąpieniem do wykonywania przewozu obowiązany jest ukończyć szkolenie okresowe. Oznacza to, że aby odnowić uprawnienia zobowiązany jest Pan do odbycia szkolenia okresowego. Szkolenie takie rozpoczynamy w naszym Ośrodku w każdy piątek o godzinie 15:00. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli uzyskał Pan prawo jazdy kategorii C po 10.09.2009 r. konieczne będzie okazanie prawa jazdy z wbitym kodem 95 lub poprzedniego Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.
Dzień dobry
Jeśli kończy mi się ważności prawa jazdy w sierpniu a ważności kwalifkacj mam do grudnia to rozumiem że przed wymianą blankietu muszę zrobić też lekarza i psychotechnika wskazane szkolenie na kwalifikacje żeby za 4 miesiąc nie wymieniać ponownie blankietu… Jaka powinna być kolejność lub najlepsze rozwiązanie?? Do czego zobowiązany jest kierowca a do czego pracodawca? Kto pokrywa koszty kursu i badań? Dziękuję
Panie Grzegorzu,
W Pana przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie odbycie Szkolenia Okresowego w celu uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej przed utraceniem ważności prawa jazdy. Kurs ten obowiązuje kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. oraz kierowców posiadających świadectwo kwalifikacji zawodowej po kursie kwalifikacyjnym, wydane przez wojewodę. Szkolenie okresowe dla kierowców zawodowych trwa 35 godzin zajęć teoretycznych. Po szkoleniu okresowym dla kierowcy zawodowego nie jest przeprowadzany egzamin państwowy. Potwierdzeniem ukończenia szkolenia jest wydane świadectwo kwalifikacji zawodowej. W naszym Ośrodku kurs Szkolenia Okresowego rozpoczynamy w każdy piątek o godzinie 15:00. Następnie po odbyciu szkolenia należy pamiętać o obowiązku odbycia badań lekarskich i psychologicznych do Szkolenia Okresowego oraz do przedłużenia ważności prawa jazdy, które również można odbyć w naszym Ośrodku.
Odpowiadając na Pana pytanie odnośnie pokrywania kosztów badań i szkolenia uprzejmie informuję, iż według Art.39l Ustawy o Transporcie Drogowym Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy jest obowiązany do kierowania kierowców na szkolenia okresowe oraz badania lekarskie i psychologiczne. Jednak przedsiębiorca jest zobowiązany tylko do pokrywania kosztów badań lekarskich i psychologicznych. Przedsiębiorca może pokryć koszt szkolenia okresowego, jednakże nie jest do tego zobowiązany.
Rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry
Jeśli kończy mi się ważności prawa jazdy w sierpniu a ważności kwalifkacj mam do grudnia to rozumiem że przed wymianą blankietu muszę zrobić też lekarza i psychotechnika wskazane szkolenie na kwalifikacje żeby za 4 miesiąc nie wymieniać ponownie blankietu… Jaka powinna być kolejność lub najlepsze rozwiązanie?? Do czego zobowiązany jest kierowca a do czego pracodawca? Kto pokrywa koszty kursu i badań? Dziękuję
Witam. Mam CE, poszukuje pracy jako kierowca. Chce odnowić kwalifikacje na przewóz rzeczy po 14 latach. Wiem,że muszę znowu szkolenie,, badania lekarskie i psychologiczne. Czy na badania psychologiczne muszę mieć jakieś skierowanie? Jeden psycholog mówi mi że konieczne od pracodawcy? Przecież ja jeszcze nie znalazłem pracy.
Proszę o jasne wyjaśnienie.
Panie Dawidzie,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby wykonywać zawodowo przewóz drogowy, musi Pan posiadać wbity w prawie jazdy kod 95. Aby go uzyskać należy zdobyć Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. W tym celu osoby, które uzyskały prawo jazdy kategorii C przed 10.09.2009 r. powinny odbyć Szkolenie Okresowe, zaś kierowcy, którzy pozyskali uprawnienia do prowadzenia pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony po tej dacie – muszą zrealizować kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Z racji, że posiada Pan prawo jazdy od 14 lat, znajduje się Pan w pierwszej grupie, co słusznie Pan zauważył. W celu zdobycia Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej powinien Pan zatem zgłosić się do naszego ośrodka w celu odbycia szkolenia. Nie potrzebuje Pan skierowania. Wystarczy zapisać się na kurs, zrealizować materiał a następnie udać się na badania. Szkolenie Okresowe rozpoczyna się w każdy piątek o godzinie 15:00. Po kursie, w środę, organizujemy badania lekarskie i psychologiczne. Całość odbywa się w naszym ośrodku, dzięki czemu już w niecały tydzień można uzyskać uprawnienia do wykonywania przewozu rzeczy.
Witam.
Prawo jazdy CE i wszystkie wymagane kursy robiłem w Polsce, następnie wyjechałem do Wielkiej Brytanii, gdzie wymieniłem polskie prawo jazdy na brytyjskie. Aktualnie wróciłem do Polski i chciałbym odnowić swoje uprawnienia, bo kończy się termin ich ważności. Jednocześnie ponownie chciałbym posiadać polskie prawo jazdy
I tutaj pojawia się moje pytanie: Czy najpierw powinienem wymienić brytyjskie prawo jazdy na polskie i dopiero wtedy przystąpić do kursu na przewóz rzeczy, czy może najpierw zrobić kurs, a potem wymienić prawko?
Panie Marcinie,
Na wstępie należy określić jakie szkolenia Pana obowiązuje. Pod potocznym określeniem „Kurs na przewóz rzeczy” kryją się różne szkolenia, w zależności od daty wydania kategorii C prawo jazdy. W celu ustalenia odpowiedniego dla Pana szkolenia zachęcamy do zapoznania się z artykułem wyjaśniającym tą kwestię:
https://abc-szkolenia.com/pytania-i-odpowiedzi/ile-kosztuje-kurs-na-przewoz-rzeczy/
Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu pod numerem 531 700 182, po indywidualnej analizie Pana sytuacji, pomożemy dopasować kurs.
Przystępując do szkolenia należy okazać posiadane prawo jazdy, może być wydane w Wielkiej Brytanii. Po ukończonym szkoleniu oraz po wykonaniu badania lekarskiego i psychologicznego, należy udać się do Wydziału Komunikacji (w Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym) celem wymiany prawo jazdy. W nowy dokument zostaną wpisane uzyskane uprawnienia pod postacią kodu 95 oraz terminu ważności świadectwa kwalifikacji zawodowej (95,DD.MM.RR).
Zarówno szkolenia, jak i badania organizowane są cyklicznie. Zapisu można dokonać telefonicznie, poprzez e-mail lub osobiście w biurze.
Dzień dobry posiadam kwalifikacje na autobusy, i zdane C w 2003 z którym miałem wydane wojskowe kwalifikacje którego okresowo nie przedłużałem lecz chciałbym zrobić C E. Moje pytanie, czy do kodu 95 kat. D mam zrobić kwalifikacje uzupełniająca do C czy po prostu też okresówka i jak wygladałyby koszty obu kwalifikacji
Panie Piotrze,
Ze względu na wiele czynników wpływających na rodzaj wymaganego szkolenia, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z biurem: tel. 531 700 182, e-mail biuro@abc-szkolenia.com lub osobiście w Ośrodku przy ul. Modlińska 6 w Warszawie.
W celu podjęcia pracy na stanowisku kierowcy kat. C należy ukończyć Szkolenie Okresowe oraz wykonać badanie lekarskie i psychologiczne. Szkolenie trwa 35 godzin (5 dni). Cena szkolenia to 600 zł brutto, komplet badań realizujemy w cenie 350 zł. Powyższe szkolenia rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 15:00 w naszym Ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Na badania zapraszam do naszego Ośrodka w pierwszą środę po zakończeniu szkolenia o godz.: 15:00. Oba badania wykona Pan u nas tego samego dnia.
Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Szkolenia Okresowego:
https://abc-szkolenia.com/szkolenie-okresowe-kierowcow/
Sposób zdobycia Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, aby zatrudnić się na stanowisku kierowcy kad. D, zależy od terminu uzyskania prawa jazdy kategorii D. Jeżeli kategorię D uzyskał Pan przed 10.09.2008 r. niezbędne będzie ukończenie Szkolenia Okresowego – procedura opisana powyżej. Natomiast jeżeli kategorię D uzyskał Pan po 10.09.2009 r. konieczne jest zrobienie Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Kurs trwa 140 godzin (około miesiąca). Cena szkolenia to 2800 zł brutto. Przed szkoleniem powinien Pan wykonać: badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne.
Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej:
https://abc-szkolenia.com/kwalifikacja-wstepna-przyspieszona/
Dobry wieczór. Ważność kursu na przewóz rzeczy skończył mi się w 2013 roku. Chciałbym jednak z powrotem wrócić za kółko auta ciężarowego. Czy muszę robić ten całkowity kurs czy też mogę ten odnawiający? Nie powiem że kwoty tych kursów robią różnicę.
Pozdrawiam
Panie Ryszardzie,
Zgodnie z Art. 39d Ust. 5 Ustawy o Transporcie drogowym kierowca, który zaprzestał wykonywania przewozu drogowego przed ponownym przystąpieniem do wykonywania przewozu obowiązany jest ukończyć szkolenie okresowe. Oznacza to, że aby odnowić uprawnienia zobowiązany jest Pan do odbycia szkolenia okresowego. Szkolenie takie rozpoczynamy w naszym Ośrodku w każdy piątek o godzinie 15:00. Proszę jednak pamiętać, że jeżeli uzyskał Pan prawo jazdy kategorii C po 10.09.2009 r. konieczne będzie okazanie prawa jazdy z wbitym kodem 95 lub poprzedniego Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.
Dzień dobry. Prawo jazdy c+e i kurs na przewóz rzeczy zrobiłem w poslce. Następnie wyjechałem do Wielkiej Brytanii, zmieniłem prawo jazdy, dostałem karte z cpc czyli kursem na przewóz rzeczy.
Okazało się że nie pracowałem jako kierowca więc kurs na przewóz rzeczy się przedawnił.
Wracam do Polski i chciałbym odnowić kurs. Jako że minęło już 6 lat od uzyskania uprawnień, kurs się przedawnił. Mam pytanie czy chcąc odnowić uprawnienia muszę od nowa robić cały kurs czy wystarczy 35 godzin zajęć lekcyjnych ?
Panie Wojciechu,
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informujemy, iż w celu odnowienia uprawnień zobowiązany jest Pan do odbycia szkolenia okresowego. Kurs ten, tak jak Pan wspomniał, składa się z 35 godzin zajęć teoretycznych. Szkolenie rozpoczynamy w każdy piątek o godzinie 15:00 w naszym Ośrodku przy ulicy Modlińskiej 6 w Warszawie. Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami: https://abc-szkolenia.com/swiadectwa-kwalifikacji-zawodowej/szkolenie-okresowe-kierowcow/
Dzień dobry
W sierpniu kończy mi się ważność kwalifikacji oraz prawa jazdy na kat. C. Obecnie nie pracuje jako kierowca zawodowy. Czy stracę uprawnienia jak teraz nie zrobię szkolenia okresowego i badań, czy mogę je zrobić w przyszłości w każdej chwili jak będę chciał pracować jako kierowca?
Szanowny Panie Michale,
Wraz z upływem terminu ważności kodu 95 wbitego w prawo jazdy utracą ważność Pana uprawnienia na przewóz rzeczy. Jeśli od razu nie zdecyduje się Pan na przystąpienie do szkolenia okresowego i ich przedłużenie, będzie mógł Pan to zrobić w dowolnym momencie w późniejszym czasie. Nie ma obowiązku zachowania ciągłości ważności kodu 95 a przed przystąpieniem w przyszłości do pracy w charakterze kierowcy zawodowego wystarczy, że zrealizuje Pan szkolenie okresowe, które nie wiąże się z koniecznością zdawania egzaminu tak, jak byłoby to w przypadku kursu kwalifikacyjnego.
Witam. Mam 63lata i chcę przedłużyć uprawnienia na przewóz rzeczy do kategorii C+E. Na jaki czas będzie ważny kurs???
Panie Andrzeju,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że Szkolenie Okresowe (kurs na przewóz rzeczy), niezależnie od wieku, ważne jest przez 5 lat od momentu zakończenia kursu. Badania lekarskie i psychologiczne, po ukończeniu przez kierowcę 60. roku życia, wydawane są maksymalnie na 30 miesięcy. Po tym czasie będzie Pan musiał ponownie wykonać badania, bez konieczności przechodzenia szkolenia.