Nasze usługi

ABC Szkolenia > Rekonwersja dla żołnierzy

Rekonwersja dla żołnierzy

Szkolenia bezpłatne dla byłych żołnierzy

Jesteś żołnierzem zawodowym, a Twoja służba dobiegła końca? Chcesz aktywnie działać na rynku pracy? Rozszerz posiadane przez siebie kwalifikacje i skorzystaj ze szkoleń oferowanych przez ABC-Szkolenia, a finansowanych przez Wojskowe Biuro Emerytalne.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 czerwca 2011 r. w sprawie pomocy w zakresie doradztwa zawodowego, przekwalifikowania, pośrednictwa pracy i odbywania praktyk zawodowych, każdemu żołnierzowi zawodowemu po zakończeniu służby przysługuje pomoc rekonwersyjna, która ma na celu przygotować do podjęcia zatrudnienia. Pomoc finansowa na szkolenie w ramach przekwalifikowania i przyuczenia do zawodu realizowana jest do wysokości limitu ustalanego corocznie przez Dyrektora DSS MON. Jego wysokość  uwarunkowana jest od ilości lat  pełnionej służby.

 Koszty przekwalifikowania zawodowego pokrywa się do wysokości:

   – po 4 latach służby wojskowej 100% limitu, tj. 2400,00 zł,

   – po 12 latach służby wojskowej 200% limitu, tj. 4800,00 zł,

   – po 15 latach służby wojskowej 300% limitu, tj. 7200,00 zł

 W ramach pomocy mogą być pokrywane koszty:

   – przekwalifikowania zawodowego,

   – do 20 przejazdów z miejsca zamieszkania do ośrodka szkolenia i z powrotem (jeżeli odległość przekracza 50 km w jedną stronę),

   – zakwaterowania (do 30 noclegów) w okresie przekwalifikowania zawodowego lub odbywania praktyki zawodowej.

 Aby uzyskać pomoc finansową należy złożyć stosowny wniosek oraz zaświadczenie z ośrodka szkolenia o uprawnieniach do prowadzenia szkoleń. Były żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego lub wojskowego komendanta uzupełnień. Natomiast żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem dowódcy jednostki wojskowej.

Wybierając szkolenia z Naszej oferty, masz pewność profesjonalnego przygotowania do pracy w wybranym zawodzie. Zajęcia prowadzone są przez najlepszych wykładowców, zgodnie z obowiązującym programem. Wiedza przekazywana jest w sposób niezwykle przystępny, dlatego bez problemu przyswoisz niezbędne wiadomości.

Postaw na profesjonalne kursy ABC-Szkolenia i stań się atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy. Skorzystaj z możliwości i zapisz się na bezpłatne szkolenia już teraz. NASZE USŁUGI 


Masz pytania, napisz lub zadzwoń do nas. KONTAKT
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2020