Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Kursy na prawo jazdy Warszawa > Prawo jazdy kat. C oraz CE – kurs łączony

Prawo jazdy kat. C oraz CE – kurs łączony

Kurs łączony w zakresie prawo jazdy kategorii C oraz CE (C+E)

Kurs łączony na prawo jazdy kategorii C, C+E dedykowany jest wszystkim kierowcom, którzy chcą posiadać uprawnienia do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z przyczepą bądź naczepą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce rozpocząć pracę jako kierowca zawodowy i zależy mu na oszczędności czasu i pieniędzy.

Warunki przystąpienia do kursu na prawo jazdy kategorii C, C+E (kurs łączony):

 • wiek powyżej 21 lat (przy czym istnieje możliwość obniżenia minimalnego wieku do 18 lat, jednak wówczas należy wcześniej ukończyć kurs kwalifikacji wstępnej).
 • posiadanie prawa jazdy kategorii B,
 • uzyskanie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych,
 • uzyskanie profilu kandydata na kierowcę w Wydziale Komunikacji.

Zakres kursu na prawo jazdy kategorii C, C+E (kurs łączony)

Kurs łączony na prawo jazdy kat. C oraz C+E obejmuje:

 • część teoretyczną (wykłady) dla kategorii C – 20 godzin lekcyjnych (po 45 minut),
 • część praktyczną (jazdy po placu manewrowym i w ruchu drogowym):
  – 20 godzin zegarowych praktyki na samochodach ciężarowych dla kategorii C,
  – 25 godzin zegarowych praktyki na samochodach ciężarowych z przyczepą dla kategorii C+E.

Część praktyczna w przypadku kursu łączonego podzielona jest na dwa etapy. Najpierw odbywają się jazdy na samochodzie ciężarowym bez przyczepy. Następnie kursant doskonali swoje umiejętności na pojeździe z przyczepą.

Zapewniamy kompleksowe przygotowanie zwiększając Twoje szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu.

Pojazdy wykorzystywane do prowadzenia kursu na prawo jazdy kategorii C, C+E:

 • DAF LF  z 2017 roku – manualna skrzynia biegów – 6 przełożeń plus przyczepa tandem,
 • MAN TGL z 2013 roku – manualna skrzynia biegów – 6 przełożeń plus przyczepa tandem,
 • MAN TGL z 2008 roku – manualna skrzynia biegów – 8 przełożeń z przełącznikiem na drążku zmiany biegów (skrzynia dolna – górna) plus przyczepa tandem.

Dlaczego warto zrobić kurs na prawo jazdy w ABC Szkolenia?

Oferujemy Ci kompleksowy kurs prawa jazdy na kategorię CE, prowadzony w elastycznych godzinach, które możesz dopasować do swoich codziennych obowiązków. Jako pierwszy ośrodek w Polsce wprowadziliśmy system relokacji usług, dzięki któremu możemy zaproponować szybsze terminy zajęć praktycznych i wcześniejsze ukończenie kursu prawa jazdy. Wszystko z zachowaniem standardów z jakich jesteśmy znani.

Zapewniamy przyjazną atmosferę, kompleksowe wyszkolenie na dobrej jakości materiałach szkoleniowych i przy wykorzystaniu wysokiej jakości pojazdów. Dbamy o to, by Twoje szanse na zdanie egzaminu były jak najwyższe.

Dzięki lokalizacji naszego ośrodka blisko jedynego WORDu w Warszawie przeprowadzającego egzaminy na kategorie ciężarowe, masz pewność, że większość przewidzianych jazd odbędzie się na trasach egzaminacyjnych.

Jak zapisać się na kurs łączony kat. C i CE?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do zapisania na kurs prawa jazdy potrzebny jest Profil Kandydata na Kierowcę. Jeżeli już go posiadasz to możesz udać się do ośrodka szkolenia i dokonać zapisu. W przeciwnym wypadku należy zacząć od wykonania odpowiednich badań, które są niezbędne do uzyskania profilu PKK. W naszym ośrodku organizujemy kursy i badania. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu 531 700 182 lub przez formularz zgłoszeniowy.

Kurs prowadzony w Warszawie pod adresem:

ABC Szkolenia
Ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa
tel. 531-700-182

Co mówią o nas klienci?

Poznaj najnowsze opinie o naszych kursach prawa jazdy

Jak wygląda egzamin państwowy w zakresie kategorii C oraz C+E prawa jazdy (kurs łączony)?Warunkiem zapisania się na egzamin państwowy jest ukończenie całości kursu łączonego. Egzamin państwowy składa się z trzech etapów – jeden teoretyczny i dwa praktyczne (na samochodzie ciężarowym oraz samochodzie ciężarowym z przyczepą).

Etap teoretyczny odbywa się w formie testu, na który składa się 32 pytania. Łącznie 
z testu można uzyskać 74 punkty, do uzyskania wyniku pozytywnego należy ich zdobyć 68. Następny etap to część praktyczna na samochodzie ciężarowym. Jest to standardowy egzamin na prawo jazdy obejmujący jazdę po placu manewrowym i w ruchu drogowym.

Ostatnią częścią egzaminu jest część praktyczna na samochodzie ciężarowym 
z przyczepą. Ten etap jest rozszerzony o sprzęganie pojazdu z przyczepą na placu manewrowym. Uzyskanie wyniku pozytywnego z każdej części skutkuje otrzymaniem stosowanych uprawnień.

Jak zapisać się na kurs łączony prawa jazdy?

Przed zapisaniem się na kurs należy uzyskać profil kandydata na kierowcę (PKK) 
w wydziale komunikacji. Zapraszamy Cię do biura ABC Szkolenia – tu będziesz miał możliwość wykonania badań lekarskich i psychologicznych, które są niezbędne do uzyskania profilu PKK. Wszystkie niezbędne informacje otrzymasz na miejscu!

Cena kursu na prawo jazdy kategorii C oraz C+E (kurs łączony) Cena obejmuje dwie kategorie prawo jazdy kat. C oraz CE. Zawiera szkolenie teoretyczne (30 godzin lekcyjnych), zajęcia praktyczne (20 godzin na samochodzie ciężarowym, 25 godzin na samochodzie ciężarowym z przyczepą), podręcznik, poczęstunek - kawa/herbata, ciastka. 6990 pln
Badania dla kierowców Organizujemy badania lekarskie i psychologiczne do prawo jazdy przed kursem. Badania organizujemy w każdą środę o 14:00. Zadzwoń już teraz! 350 pln
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kwalifikacja wstępna przyśpieszona – kurs na kierowcę zawodowego Kwalifikacja wstępna przyspieszona (pot. kurs na przewóz rzeczy / osób) dotyczy osób zamierzających wykonywać...

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą Jazda ciągnikiem siodłowym z naczepą jest umiejętnością niezbędną w życiu każdego kierowcy zawodowego. Manewrowanie pojazdem członowym...

Badania lekarskie kierowców

Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy kierowca zawodowy lub kandydat na kierowcę zobowiązany jest do posiadania orzeczenia...

Kurs ADR dla kierowców

Kurs ADR Wszyscy kierowcy, którzy chcą wykonywać przewóz materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, muszą przejść specjalistyczne szkolenie ADR. Jest to wymóg w ramach...

Badania lekarskie dla kierowców

Badania dla kierowców Ubiegasz się o prawo jazdy wybranej kategorii? A może jesteś już kierowcą zawodowym? Pamiętaj o poddaniu się ogólnym badaniom...

Świadectwo kwalifikacji zawodowej

Świadectwo kwalifikacji zawodowej dla kierowców Świadectwo kwalifikacji zawodowej kierowcy (potocznie kurs na przewóz rzeczy i osób bądź też KOD 95) jest dokumentem...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (147 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024