Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Kursy na prawo jazdy Warszawa > Prawo jazdy kat. B+E

Prawo jazdy kat. B+E

Kurs na prawo jazdy B+E

Posiadacze prawa jazdy kategorii B mają prawo do prowadzenia pojazdów osobowych o łącznej dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 3,5 tony. W ramach swoich uprawnień mają również możliwość prowadzenia samochodu do 3,5 tony DMC z przyczepą lekką (do 750 kg DMC). Jeśli zatem chciałbyś prowadzić samochód osobowy z przyczepą o DMC przekraczającej te wartość, zgodnie z prawem, posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B, nie masz takiej możliwości. Dla osób, które chcą prowadzić samochody osobowe z przyczepą, której dopuszczalna masa całkowita przekracza 750 kg , przeznaczone jest prawo jazdy kategorii B + E.

Zakres kursu na prawo jazdy kategorii B+E:

Oferowany przez nas kurs na prawo jazdy kategorii B + E to kompleksowe szkolenie  praktyczne, prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Obejmuje ono:

  • 15 godzin zajęć praktycznych, które pozwolą rzetelnie przygotować się do egzaminu i zapoznać ze specyfiką prowadzenia pojazdów osobowych z przyczepami.

Kursy prowadzone są w dogodnych godzinach – także w weekendy dla tych, którzy są zapracowani. Zapewniamy dostęp do szerokiego wyboru materiałów merytorycznych oraz ciekawie prowadzone zajęcia, które nakierowane są na jak najbardziej efektywne przygotowanie do państwowego egzaminu, który pozwoli uzyskać uprawnienia. Zajęcia prowadzone są przy użyciu samochodu Citroen Jumpy Space Tourer oraz przyczepy.

Jak zapisać się na kurs?

W pierwszej kolejności należy wykonać badania lekarskie. W ABC Szkolenia badania te odbywają się w każdą środę o godzinie 15:00. Po uzyskaniu odpowiedniego orzeczenia lekarskiego należy udać się do Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca zamieszkania w celu uzyskania Profilu Kandydata na kierowcę (PKK). Z PKK należy wrócić do ośrodka szkolenia w celu rozpoczęcia kursu.

Jak wygląda egzamin po kursie?

Egzamin na kategorię B + E obejmuje wyłącznie część praktyczną, a więc wykonywanie manewrów na placu oraz jazdę po mieście – część teoretyczna w tym przypadku nie jest przeprowadzana.

Egzamin przeprowadzany jest w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) po ukończeniu kursu przygotowującego.

Kurs prowadzony w Warszawie pod adresem:

ABC Szkolenia
Ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa
tel. 531-700-182

Jakie warunki należy spełnić w celu uzyskania prawo jazdy kategorii B+E?

Warunki uzyskania kategorii B+E prawo jazdy:

- ukończone 18 lat.
- prawo jazdy kategorii B,
- orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów,
- jedno zdjęcie,
- PKK - profil kandydata na kierowcę
- ukończony odpowiedni kurs przygotowujący do egzaminu na kategorię BE,
-zaliczony egzamin państwowy przeprowadzany w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Tylko praktyka,
- prawo jazdy wydaje wydział komunikacji.

Cena kursu na prawo jazdy kat. B+E Cena zawiera: szkolenie praktyczne, poczęstunek: kawa, herbata, ciastka. 1980 pln
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Badania lekarskie dla kierowców

Badania dla kierowców Ubiegasz się o prawo jazdy wybranej kategorii? A może jesteś już kierowcą zawodowym? Pamiętaj o poddaniu się ogólnym badaniom...

Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców

Ewidencja i rozliczenie czasu pracy kierowców Przepisy prawa pracy narzucają na każdego przewoźnika obowiązek właściwego rozliczenia i ewidencjonowania czasu pracy podległych pracowników....

Kurs na wózki widłowe

Kurs na wózki widłowe spalinowe i elektryczne Praca w magazynie często wymaga posiadania kwalifikacji operatora wózka widłowego. Wózek widłowy to urządzenie przeznaczone...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,7/5 - (15 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024