Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Kursy na Certyfikat Kompetencji Zawodowych > Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym

Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego oraz dla osób zarządzających operacjami transportowymi w danym przedsiębiorstwie. Certyfikat ten wydawany jest przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS) po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego. 

Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych składa się z dwóch części:

 • Test, składający się z 64 pytań wielokrotnego wyboru z czterema możliwymi odpowiedziami, z czego co najmniej jedna jest prawidłowa,
 • Dwa zadania egzaminacyjne dotyczące praktycznych zagadnień takich jak planowanie trasy kierowcy oraz wyliczenie wynagrodzenia kierowcy lub skróconego kosztorysu, obliczenia leasingu.

Aby otrzymać pozytywny wynik egzaminu musisz uzyskać co najmniej 50% punktów z testu oraz prawidłowo rozwiązać 50% zadań. Oprócz tego, końcowy wynik z dwóch części egzaminacyjnych musi wynosić co najmniej 60%. 

Przystępując do naszego kursu zwiększysz swoje szanse na zdanie egzaminu w pierwszym podejściu.

Kurs na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Warszawie

W możliwie łatwy i przyjemny sposób staramy się przybliżyć wiedzę z zakresu transportu, kadr i zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Nasi wykładowcy to fachowcy, którzy dysponują zarówno szeroką wiedzą teoretyczną, jak również praktyczną z omawianych tematów. Dzięki temu zyskasz nie tylko kompleksowe przygotowanie do egzaminu, ale również zapoznasz się z realiami prowadzenia działalności w zakresie transportu drogowego.

Co jest w cenie kursu?

 • 38 godzin (6 dni wykładów i ćwiczeń) prowadzonych przez najlepszych specjalistów,
 • Dostęp do nagrań z kursu CKZ online
 • Pomoc w przygotowaniu dokumentów oraz w zapisie na egzamin państwowy organizowany przez ITS,
 • Dostęp do platformy szkoleniowej zawierającej interaktywne testy (ponad 1500 pytań) oraz instruktaże wideo z rozwiązywania zadań,
 • Przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami,
 • Spersonalizowane autorskie materiały uzupełniające,
 • Wsparcie merytoryczne w razie pojawiających się pytań,
 • Próbny egzamin wewnętrzny – stworzony i prowadzony na wzór egzaminu państwowego w ITS,
 • Klimatyzowana sala wykładowa,
 • Napoje, przekąski oraz catering. 

Dlaczego warto wybrać kurs na certyfikat w ABC Szkolenia?

Posiadamy ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń dla przewoźników drogowych i osób zarządzających transportem. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z bogatą praktyką zawodową oraz kierunkowym wykształceniem, dzięki czemu Kursanci otrzymują wiarygodne i rzetelne informacje. Wprowadzone przez nas procedury zapewniają regularną i systemową aktualizację materiałów dydaktycznych, pytań testowych i zadań problemowych. W konsekwencji odnotowujemy dużą powtarzalność pytań i zadań z naszej bazy na egzaminach państwowych, co w połączeniu z rozbudowanym szkoleniem przekłada się na wysoką zdawalność. W ABC Szkolenia wspieramy naszych Kursantów przez cały proces certyfikacji, odciążając ich z kwestii formalnych takich jak składanie wniosków o egzamin oraz doradzamy w zakresie posługiwania się Certyfikatem Kompetencji Zawodowych po jego uzyskaniu.

Porównaj oferty kursów CKZ

Kurs stacjonarny nie jest dla Ciebie? Sprawdź ofertę naszego kursu online lub kursu e-learningowego

Kursy na certyfikat kompetencji zawodowych - oferta

Co mówią o nas klienci?

Poznaj najnowsze opinie o kursie stacjonarnym CKZ

Darmowe szkolenie o CKZ i licencjach wymaganych w transporcie drogowym

Zachęcamy do wzięcia udziału w darmowym kursie na temat Certyfikatu Kompetencji Zawodowych i licencji w transporcie drogowym. W trakcie kursu dowiesz się m. in.:

 • jak wygląda egzamin ITS,
 • co zmieniły przepisy Polskiego Ładu i Pakietu Mobilności,
 • jak wypełnić wniosek egzaminacyjny,
 • czy warto się zwalniać z części egzaminu,
 • jak zarabiać na swoim certyfikacie,
 • na co uważać, żeby nie dostać mandatu i nie stracić swojego certyfikatu,
 • jaka odpowiedzialność spoczywa na osobie zarządzającej transportem,
 • kiedy wymagana jest licencja transportowa i jak ją uzyskać,
 • i wiele więcej.

Uczestnicy kursu dodatkowo otrzymują kilka praktycznych prezentów, wśród których znajduje się rozwiązany egzamin państwowy wraz z opisem zadań, poradnik jak krok po kroku uzyskać wymaganą licencję. W celu zapisu na kurs należy wypełnić poniższy formularz.

Jakie uprawnienia uzyskam po egzaminie na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument, który potwierdza posiadane niezbędnych kompetencji do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej w branży transportu drogowego.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych stanowi warunek konieczny do uzyskania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i licencji. Zgodnie z ustawą możliwe jest posiadanie jednego z dwóch rodzajów certyfikatów kompetencji zawodowych dla przewoźników obowiązujących w transporcie drogowym: osób lub rzeczy.

Jak wygląda egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych?

Egzamin polega na rozwiązaniu testu oraz zadań egzaminacyjnych.

Test pisemny składa się z 64 pytań wielokrotnego wyboru, po 8 pytań z każdego modułu. Uczestnik ma 120 minut na rozwiązanie testu. Zadanie egzaminacyjne składa się z dwóch części, z których każda obejmuje po dwa pytania, czas na rozwiązanie to również 120 minut.

Warunkiem zaliczenia części testowej egzaminu oraz zadania jest uzyskanie 50% możliwych do otrzymania punktów z każdej z części. Łącznie kandydat musi uzyskać jednak 60% ogólnej liczby punktów. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, kandydat otrzymuje certyfikat kompetencji dla przewoźnika w drogowym transporcie osób lub rzeczy.

Czy szkolenie na certyfikat kompetencji zawodowych jest obowiązkowe?

Do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych może przystąpić każda osoba posiadająca niezbędną wiedzę. Przepisy nie przewidują obowiązkowego szkolenia przed egzaminem jednak samodzielne przygotowanie może okazać się bardzo trudne.

Kto przeprowadza egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych przewoźnika?

Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych przewoźnika przeprowadza Instytut Transportu Samochodowego pod adresem Warszawa ul. Jagiellońska 80. Plan egzaminów dostępny jest na stronie ITS w zakładce certyfikacja przewoźników drogowych.

Jaka jest zdawalność po szkoleniu na egzaminach z certyfikatu kompetencji zawodowych?

Zdawalność jest uzależniona od frekwencji na zajęciach oraz zaangażowania. Należy pamiętać, że chociaż zajęcia trwają sześć dni, to powinno się przeznaczyć więcej czasu na przygotowanie do egzaminu oraz samodzielnie przećwiczyć zadania i pytania.

Regularnie aktualizujemy nasze materiały, dzięki czemu odnotowujemy stopniowy wzrost zdawalności. W 2020 roku spośród naszych kursantów egzamin w pierwszym podejściu zaliczyło około 80% osób, z kolei w 2021 roku zdawalność kształtowała się na poziomie 86%. W 2022 w okresie do listopada zdawalność kształtuje się na poziomie ~85% przy pierwszym podejściu.

Zakres szkolenia na certyfikat kompetencji zawodowych

Materiał, jaki obejmuje program szkolenia przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji przewoźnika, to szeroki zakres tematyczny z dziedziny prawa, finansów i bezpieczeństwa drogowego. Obejmuje 8 modułów takich, jak:

A. Prawo cywilne

B. Prawo handlowe

C. Prawo socjalne

D. Prawo podatkowe

E. Działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

F. Dostęp do rynku

G. Normy techniczne i techniczne aspekty działalności

H. Bezpieczeństwo drogowe

Program szkolenia jest realizowany pod kątem zadań wymaganych na egzaminie państwowym. Teoria na szkoleniu jest wprowadzeniem do zadań. Każdy z kursantów ma obowiązek dodatkowo opanować bazę testów online zawierającą ponad 1500 pytań z odwołaniami do przepisów. Ponadto zachęcamy naszych kursantów do samodzielnego przećwiczenia przykładowych pytań oraz zadań rozwiązywanych podczas zajęć.

Cena szkolenia przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych Cena zawiera: szkolenie stacjonarne w postaci 6 dni zajęć ze specjalistami, autorskie materiały szkoleniowe, dostęp do bazy online zawierającej przykładowe pytania i zadania egzaminacyjne, catering, poczęstunek. Płatność przed rozpoczęciem szkolenia. 2400 pln
Egzamin państwowy z wydaniem uprawnień Opłatę za egzamin i wydanie certyfikatu należy wnieść do Instytutu Transportu Samochodowego 800 pln

Najbliższe szkolenia


Certyfikat Kompetencji Zawodowych
15:00 05 lipca, 2024 - piątek
Pobierz harmonogram szkolenia

Certyfikat Kompetencji Zawodowych
15:00 02 sierpnia, 2024 - piątek
Pobierz harmonogram szkolenia

Certyfikat Kompetencji Zawodowych
15:00 30 sierpnia, 2024 - piątek
Pobierz harmonogram szkolenia
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Certyfikat kompetencji zawodowych online

Certyfikat kompetencji zawodowych online – live z trenerami Szkolenie CKZ online prowadzone jest na żywo przy użyciu aplikacji umożliwiających realizację wideokonferencji bez...

Certyfikat kompetencji zawodowych e-learning

Certyfikat kompetencji zawodowych e-learning Szkolenie e-learningowe pozwala zdobyć wiedzę potrzebną do zaliczenia egzaminu państwowego bez konieczności fizycznej obecności na zajęciach. Nauka możliwa...

Organizacja licencji transportowych

Chcesz uzyskać licencję transportową? Jesteś w dobrym miejscu, pomożemy Ci w tym! Od lat zajmujemy się pomocą w przygotowaniu stosownej dokumentacji niezbędnej...

Użyczenie certyfikatu kompetencji zawodowych

Użyczenie Certyfikatu Kompetencji Zawodowych – zarządzanie transportem Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie zarobkowego przewozu rzeczy i osób wymaga uzyskania odpowiedniej licencji. Warunkiem...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,9/5 - (499 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024