Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Kursy i szkolenia uzupełniające > Szkolenie z czasu pracy kierowców

Szkolenie z czasu pracy kierowców

Szkolenie z czasu pracy kierowców zawodowych

Według statystyk jednym z najczęstszych powodów, dla którego kierowcy zawodowi, przedsiębiorcy i osoby zarządzające transportem otrzymują mandaty, są przewinienia dotyczące niestosowania się do obowiązujących norm czasu pracy. W tym zakresie, kierowcy objęci są szczegółowymi przepisami krajowymi i międzynarodowymi. Ich znajomość jest niezbędna, aby właściwie planować i organizować pracę w transporcie, a przede wszystkim- unikać, wspomnianych już, przykrych konsekwencji finansowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich uczestników przewozu drogowego stworzyliśmy szkolenie oparte na aktualnych przepisach z zakresu czasu pracy kierowcy zawodowego, które pozwoli w prosty i przyjemny sposób przyswoić wiedzę i wprowadzić w życie korzystne rozwiązania.

Komu dedykowane jest szkolenie z czasu pracy?

Nasze szkolenie prowadzone jest przez specjalistów w zakresie planowania i rozliczania czasu pracy kierowcy zawodowego. Składa się z części teoretycznej i praktycznej dzięki czemu będzie przydatne dla:

– kierowców

To oni najczęściej muszą na bieżąco podejmować decyzje dotyczące zaplanowania swojego harmonogramu pracy. Ile mogę jeszcze jechać? Kiedy zrobić sobie przerwę? Co zrobić, by odjechać od rampy nie przerywając odpoczynku? To dylematy, na które każdy kierowca musi być przygotowany. Konkretne rozwiązania podajemy w trakcie zajęć.

– przedsiębiorców, osób zarządzających transportem, organizatorów czasu pracy

Ustawa wskazuje, że za większość naruszeń związanych z czasem pracy odpowie nie tylko kierowca, a również przedsiębiorca oraz osoba zarządzająca transportem. Świadomość odpowiedzialności oraz przyswojenie paru prostych zasad niejednokrotnie może pomóc uniknąć mandatu.

Czas trwania i harmonogram szkolenia z czasu pracy kierowców

Na zajęciach nasi specjaliści, podpierając się licznymi przykładami, tłumaczą od podstaw przepisy dotyczące czasu pracy kierowcy zawodowego i stopniowo przechodzą do trudniejszych zagadnień. Szeroko omawiane są tematy wzbudzające duże kontrowersje oraz przedstawiane planowane zmiany w prawie. Szkolenie ramowo trwa 10 godzin i odbywa się w ciągu dwóch dni (po 5 godzin każdego dnia).

Jest to czas pozwalający na omówienie takich zagadnień jak:

  • Podstawy prawne regulujące czas pracy kierowcy zawodowego
  • Zakres stosowania przepisów, wyłączenia z przepisów
  • Jazda dzienna, tygodniowa i dwutygodniowa
  • Przerwy w pracy – zasady stosowania
  • Odpoczynek dzienny i tygodniowy
  • Praca w załodze kilkuosobowej
  • Przeprawy promowe
  • Pora nocna kierowcy zawodowego
  • Podstawowe zasady dotyczące rejestracji czasu pracy za pomocą tachografów
  • Kontrola drogowa i mandaty – jak ich uniknąć?

Aby uzyskać pełną wiedzę praktyczną z zakresu rejestracji czasu pracy polecamy również kurs z obsługi tachografów cyfrowych. Zajęcia prowadzone są przy użyciu nowoczesnych symulatorów pod czujnym okiem doświadczonego specjalisty. Dzięki temu szkolenie nabiera praktycznego wymiaru a kursant ma możliwość rozwiania swoich wątpliwości po części teoretycznej.

Terminy i zapisy

Szkolenie jest organizowane cyklicznie. W celu uzyskania informacji na temat najbliższego terminu zapraszamy do kontaktu:

Tel. 531 700 182

Messenger: m.me/abc.szkolenia

Email: biuro@abc-szkolenia.com

Facebook: facebook.com/abc.szkolenia

Formularz zgłoszeniowy: >WYPEŁNIJ FORMULARZ<

Miejsce szkolenia

ABC Szkolenia
Warszawa
Ul. Modlińska 6

W przypadku szkoleń zamkniętych możliwe jest przeprowadzenie szkolenia również u klienta.

Ramowy program szkolenia z czasu pracy kierowców

1. Omówienie aktów prawnych regulujących normy czasu pracy kierowców.
2. Wyjaśnienie podstawowych definicji czasu pracy kierowców.
3. Czas jazdy i jego organizacja.
4. Przerwy w prowadzeniu pojazdu i w pracy.
5. Odpoczynki.
6. Praca w załodze kilkuosobowej.
7. Czas aktywności kierowcy w aspekcie doby.
8. Obsługa tachografu cyfrowego.
9. Odstępstwa od stosowania się do przepisów. Jak chronić się przed karą.
10. Najczęściej popełniane manipulacje oraz ich konsekwencje.
11. Prawidłowa organizacja pracy kierowcy.

W przypadku szkolenia zamkniętego organizowanego dla firm program ustalamy indywidualnie.
Cena szkolenia z czasu pracy dla kierowców W cenę szkolenie jest wliczone: szkolenie z czasu pracy kierowców, materiały szkoleniowe, poczęstunek, wydanie zaświadczenia. 580 zł + VAT
Cena szkolenia z czasu pracy dla kierowców + obsługa tachografów W cenę szkolenie jest wliczone: szkolenie z czasu pracy kierowców, warsztaty z obsługi tachografów, materiały szkoleniowe, poczęstunek, wydanie zaświadczenia. 870 zł + VAT
Cena szkolenia z czasu pracy kierowców dla przewoźników i osób zarządzających Zakres szkolenia ustalamy indywidualnie na podstawie wywiadu z klientem. Program jest dopasowany do wskazanych potrzeb. Do ustalenia
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,9/5 - (9 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2023