ABC Szkolenia > BHP > Kontrola warunków BHP w firmie

Kontrola warunków BHP w firmie

Kontrola warunków BHP w firmie

Pracodawcy zobligowani są do zapewnienia swoim pracownikom odpowiednich warunków pracy – zarówno w kontekście ergonomii, jak i bezpieczeństwa. Dlatego też powołują służby BHP, których celem jest przeprowadzanie regularnych kontroli.

Zakres przeprowadzanej kontroli

Konieczność przeprowadzenia kontroli warunków BHP w firmie jest regulowane prawnie – zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 109, poz. 704 ze zm.).
Zakres kontroli jest bardzo obszerny i może obejmować m.in.:

  • kwestię przestrzegania przepisów i zasad w zakresie BHP na konkretnych stanowiskach – ze szczególnym uwzględnieniem tych, na których zatrudniane są np. kobiety w ciąży, kobiety karmiące, niepełnosprawni, młodociani, osoby wykonujące pracę zmianową (w systemie dzień-noc),
  • stan techniczny maszyn i urządzeń – ze szczególnym uwzględnieniem zgodności pod kątem zabezpieczenia pracowników obsługujących sprzęt,
  • stan techniczny pomieszczeń pracy – ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
  • stan techniczny oświetlenia (głównego i na poszczególnych stanowiskach),
  • ocenę zabezpieczenia pracowników przed szkodliwym / niebezpiecznym działaniem materiałów i procesów technologicznych,
  • ocenę pod kątem zaopatrzenia pracowników w odzież i obuwie robocze.
Ważna analiza warunków BHP

Służby przeprowadzające kontrolę w zakresie BHP mają obowiązek sporządzenia analizy. Chociaż rozporządzenie ministra nie precyzują, jakie informacje taka analiza powinna zawierać, niemniej jednak należy uwzględnić takie kwestie jak:

  • wypadkowość na stanowiskach pracy,
  • informacje o zrealizowanych szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • informacje o prowadzonych działaniach na rzecz minimalizacji ryzyka zawodowego,
  • zalecenia służące poprawie warunków BHP w firmie.

Warto mieć świadomość, że analiza warunków BHP powinna być sporządzana przynajmniej raz w roku.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Najlepszy osrodek do nauki jazdy i różnych kursów. Super kadra instruktorów i miła recepcja. Bardzo przystępne ceny (najlepszy stosunek ceny do jakości) polecam

facebook

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Zdałam go między innymi dzięki Państwu, za pierwszym razem. Prawda jest również taka, że jeżeli ktoś myśli, że wystarczy sam kurs, to jest w błędzie. Musicie Państwo uczyc się również w domu, bez tego raczej możecie zapomniec o zamknięciu tematu przy pierwszym podejściu. W trakcie kursu byłam zaskoczona, że ludziom się nie chce, że kombinują jak tu się urwac albo nie przychodzą w ogóle. A potem jest płacz i narzekanie, że zostali źle przygotowani. Moja ocena szkolenia jest bardzo wysoka, szczególnie Pana Arka, który wkłada w to swoje serce. Dziękuję jeszcze raz.

facebook

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark