Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Świadectwo kwalifikacji zawodowej > Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kurs na przewóz rzeczy lub osób dla kandydatów na kierowców zawodowych, którzy ukończyli już kurs kwalifikacyjny w zakresie jednego bloku programowego, ale zamierzają wykonywać przewóz drogowy pojazdem, do którego prowadzenia jest potrzebne prawo jazdy innej kategorii.

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną dotyczy osób które:

  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu rzeczy, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu osób i ukończyły 23 lata;
  • posiadają już kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną w zakresie przewozu osób, a chcą uzyskać uprawnienia w zakresie przewozu rzeczy i ukończyły 21 lat.

Kurs przeznaczony jest oczywiście dla osób, które posiadają prawo jazdy wydane po:

  • 10 września 2009 roku dla kategorii C1 lub C
  • 10 września 2008 roku dla kategorii D1 lub D

Wymagania dla kursantów przystępujących do kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyśpieszonej

Warunkiem przystąpienia do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną jest posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej, wydanego przez uprawnionego wojewodę w zakresie kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Zapisy przyjmujemy pod numerem 531700182.

Zakres kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną

a) 32,5 godziny zajęć teoretycznych oraz
b) 2,5 godziny zajęć praktycznych;

Jak zapisać się na kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do zapisania na kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej potrzebny jest Profil Kierowcy Zawodowego. Jeżeli już go posiadasz to możesz udać się do ośrodka szkolenia i dokonać zapisu. W przeciwnym wypadku należy zacząć od wykonania odpowiednich badań, które są niezbędne do uzyskania profilu PKZ. W naszym ośrodku organizujemy kursy i badania. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu 531 700 182 lub przez formularz zgłoszeniowy:

Miejsce szkolenia

ABC Szkolenia
ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa
Tel. 531700182

Co mówią o nas klienci?

Poznaj najnowsze opinie o naszych kursach kwalifikacyjnych

Egzamin po kursie kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej.

Egzamin państwowy po kursie na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną

Ukończenie kursu w zakresie kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej pozwala na przystąpienie do egzaminu państwowego organizowanego przez ośrodek szkolenia. Komisję egzaminacyjną powołuje wojewoda odpowiedni ze względu na miejsce prowadzenia szkolenia.
Egzamin państwowy po kursie na kwalifikację wstępną uzupełniająca przyśpieszoną ma formę testu i składa się z 10 pytań testowych w zakresie części specjalistycznej, odpowiedniej do określonej kategorii prawa jazdy (wszystko zależy od tego, czy chcemy zdobyć uprawnienia na przewóz rzeczy, czy na przewóz osób).
Pytania testowe mają charakter zamknięty, są pytaniami jednokrotnego wyboru.

 Testy na egzaminie są w języku polskim lub języku rosyjskim. Żeby uzyskać pozytywny wynik na teście należy udzielić co najmniej 5 poprawnych odpowiedzi w ramach części specjalistycznej.
W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie, uczestnik otrzymuje od komisji świadectwo kwalifikacji zawodowej.

Jakie uprawniena uzyskuje kursant?

Uzyskane uprawnienia po kursie na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną:

Po zdanym egzaminie na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyśpieszoną, kursant otrzymuje świadectwo kwalifikacji zawodowej, którego kopię oraz kopię badań lekarskich i psychologicznych ma obowiązek dostarczyć do wydziału komunikacji odpowiedniego ze względu na miejsce zamieszkania, celem uzyskania wpisu w prawa jazdy kodu 95, data ważności w rubryce 12 prawa jazdy. Wpis 95 potwierdza uzyskanie uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego w zakresie zdanego egzaminu państwowego.

Czy po ukończonym szkoleniu okresowym można przystąpić do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną?

Podstawowym warunkiem przystąpienia do kursu na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną jest posiadanie świadectwa kwalifikacji zawodowej wydanego przez uprawnionego wojewodę.

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną dla przewozu rzeczy obejmuje:

Szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa (m.in. umiejętność ładowania pojazdu zgodnie z istniejącymi przepisami BHP, umiejętność optymalizacji zużycia paliwa).
Poznawanie przepisów (m.in. związanych z przewozem towarów w kwestii uzyskania licencji, umów międzynarodowych, dokumentacji specjalnej).
Bezpieczeństwo, obsługę i logistykę w zakresie ruchu drogowego i środowiska (m.in. w zakresie uwarunkowań ekonomicznych w zakresie przewozu drogowego).

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną dla przewozu osób obejmuje:

Szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa (m.in. umiejętność optymalizacji w zakresie zużycia paliwa, umiejętność zagwarantowania pasażerom bezpiecznej podróży i komfortu).
Poznawanie przepisów (m.in. odpowiadających za regulację przewozu pasażerów).
Bezpieczeństwo, obsługa i logistyka w kwestii ruchu drogowego i środowiska.

Cena kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej Cena zawiera: szkolenie, materiały edukacyjne, egzamin wewnętrzny, poczęstunek: kawa, herbata, ciastka. Do podanej ceny należy doliczyć badania lekarskie i psychologiczne, które można wykonać na miejscu w naszym ośrodku. 1500 pln
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Psychotechnika

Kto powinien wykonać badanie psychologiczne? Orzeczenie psychologiczne wydane po przejściu badań psychotechnicznych jest niezbędne do uzyskania uprawnień Instruktora nauki jazdy, uprawnień pozwalających...

Bezpłatne szkolenia

Szkolenia bezpłatne dla osób bezrobotnych Jesteś osobą bezrobotną, dla której nie ma obecnie miejsca na rynku pracy? Skorzystaj ze szkoleń indywidualnych dla...

Szkolenie okresowe kierowców

Szkolenie okresowe kierowców na przewóz rzeczy lub osób Szkolenie okresowe kierowców (potocznie: kurs na przewóz rzeczy lub osób / kod 95) to kurs...

Kurs ADR dla kierowców

Kurs ADR Wszyscy kierowcy, którzy chcą wykonywać przewóz materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, muszą przejść specjalistyczne szkolenie ADR. Jest to wymóg w ramach...

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą Jazda ciągnikiem siodłowym z naczepą jest umiejętnością niezbędną w życiu każdego kierowcy zawodowego. Manewrowanie pojazdem członowym...

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym Certyfikat Kompetencji Zawodowych to dokument niezbędny dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie działalności gospodarczej w zakresie...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (22 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024