Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia

Prawo jazdy kat. C

Kurs na prawo jazdy kat. C

Prawo jazdy kat C przeznaczone jest dla kierowców, którzy chcą posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, z wykluczeniem autobusów. Kategoria C prawa jazdy pozwala znacząco podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Jakie są wymagania na prawo jazdy kat. C?

Według obowiązujących przepisów, w celu przystąpienia do kursu na prawo jazdy kategorii C, kandydat powinien spełniać następujące wymagania:

  • Osiągnąć wiek – min. 21 lat, przy czym można rozpocząć szkolenie trzy miesiące wcześniej (lub 18 lat jeśli kursant posiada ukończony kurs kwalifikacji wstępnej),
  • Posiadać odpowiednie orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych.
  • Posiadać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów ciężarowych.
  • Uzyskać profil kandydata na kierowcę w Wydziale Komunikacji.

Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. C?

Kurs na prawo jazdy kategorii C obejmuje:

  • 20 godzin zajęć teoretycznych – przybliżających ogólne przepisy wynikające z kodeksu ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z prowadzeniem pojazdów ciężarowych,
  • 30 godzin zajęć praktycznych – zarówno na placu manewrowym, jak i na trasie – nakierowanych na doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu w pragmatycznym wymiarze i solidne przygotowanie do egzaminu.

Do czego uprawnia kategoria C?

Zdobycie kategorii C uprawnia do prowadzenia pojazdów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony (z wyjątkiem autobusów). W ramach kategorii C można prowadzić zestaw pojazdów składający się z samochodu ciężarowego oraz przyczepy lekkiej (do 750 kg). W przypadku przekroczenia określonej maksymalnej masy przyczepy konieczne jest posiadanie kategorii C+E prawa jazdy.

Uprawnienia zawodowe a prawo jazdy kat. C

Rozważając wykonanie prawa jazdy kat. C do celów zawodowych, należy mieć świadomość, że w wielu wypadkach konieczne będzie ukończenie dodatkowego kursu zawodowego. Posiadanie samej kategoria C prawa jazdy nie uprawnia do realizowania odpłatnego przewozu rzeczy. Taką możliwość mają kierowcy zawodowi, którzy uzyskali świadectwo kwalifikacji zawodowej.

Jak zapisać się na kurs kat. C?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do zapisania na kurs kat. C potrzebny jest profil kandydata na kierowcę. Jeżeli już go posiadasz to możesz udać się do ośrodka szkolenia i dokonać zapisu. W przeciwnym wypadku należy zacząć od wykonania odpowiednich badań, które są niezbędne do uzyskania profilu PKK. W naszym ośrodku organizujemy kursy i badania. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu 531 700 182 lub przez formularz zgłoszeniowy.

Terminy kursów:

Szkolenia teoretyczne w ramach kursów na prawo jazdy rozpoczynamy w każdy piątek. Terminy zajęć praktycznych (jazd) ustalane są indywidualnie przez kursanta. Jazdy odbywają się 7 dni w tygodniu we wcześniej umówionych godzinach.

Pojazdy wykorzystywane do prowadzenia kursu na prawo jazdy kat. C

  • DAF LF  z 2017 roku – manualna skrzynia biegów – 6 przełożeń,
  • MAN TGL z 2013 roku – manualna skrzynia biegów – 6 przełożeń,
  • MAN TGL z 2008 roku – manualna skrzynia biegów – 8 przełożeń z przełącznikiem na drążku zmiany biegów (skrzynia dolna – górna).

Dlaczego warto wybrać ABC Szkolenia?

Klient zawsze jest w centrum naszej uwagi. Doskonale wiemy, że kursy trzeba połączyć z życiem prywatnym i zawodowym, dlatego jesteśmy elastyczni i staramy się dopasowywać terminy zajęć teoretycznych oraz praktycznych do możliwości naszych kursantów.

Jako pierwszy ośrodek w Polsce wprowadziliśmy system relokacji usług, dzięki któremu możemy zaproponować szybsze terminy zajęć praktycznych i wcześniejsze ukończenie kursu prawa jazdy. Wszystko z zachowaniem standardów z jakich jesteśmy znani.

Kładziemy szczególny nacisk na wiedzę, która przyda się w praktyce i pozwoli w bezpieczny sposób rozpocząć przygodę za kierownicą pojazdów ciężarowych. Proponujemy kompletne rozwiązania, oferując na miejscu możliwość wykonania wszystkich niezbędnych uprawnień i badań, a także pomagamy przy formalnościach. Zapraszamy do kontaktu!

Kurs prowadzony w Warszawie pod adresem:

ABC Szkolenia
Ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa
tel. 531-700-182

Co mówią o nas klienci?

Poznaj najnowsze opinie o naszych kursach prawa jazdy

Egzamin na prawo jazdy kat. C

Egzamin państwowy na prawo jazdy kategorii C obejmuje:
Część teoretyczną – komputerowy test sprawdzający wiedzę na temat przepisów i sposobu poruszania się po drogach,
Część praktyczną – składającą się z zadań na placu manewrowym, jak i jazdy po mieście.
Podkreślić warto, że kierowca przystępujący do egzaminu na kategorię prawa jazdy C, który go nie zda, nie traci dotychczasowych uprawnień związanych z prowadzeniem pojazdów osobowych.

Czy kurs na prawo jazdy kat. C i kat. CE można ukończyć równocześnie?

Przepisy dopuszczają taką możliwość. Należy tylko uzyskać profil kandydata na kierowcę (PKK) dla kategorii C oraz CE. Dodatkowo przy jednoczesnym kursie na kat. C oraz CE jest możliwość skrócenia ilości zajęć praktycznych o 10 dla kategorii C.

Czego dowiesz się na wykładach dla kat. C prawo jazdy.

Uczestnicząc w wykładach organizowanych przez nasz ośrodek dowiesz się między innymi jak wygląda budowa, obsługa i eksploatacja samochodu ciężarowego, jakie są zasady poruszania się po drodze samochodem ciężarowym, w jaki sposób przewozić towary oraz jak należy je mocować. Ponadto zapoznasz się z obsługą tachografu cyfrowego, zasięgniesz informacji odnośnie czasu pracy kierowcy oraz dowiesz się na czym polega ergonomia. Na zajęciach teoretycznych przypomnimy naszym kursantom przepisy ruchu drogowego.

Czy na kategorię C należy obowiązkowo uczestniczyć w zajęciach teoretycznych?

Przepisy ruchu drogowego przewidują możliwość zaliczenia egzaminu państwowego w zakresie teorii przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy. Obowiązkowo przed zajęciami praktycznymi należy zaliczyć wyłącznie zajęcia teoretyczne z pierwszej pomocy.
Podstawą do zapisania się na egzamin teoretyczny jest posiadanie numeru PKK wydanego przez wydział komunikacji. Egzaminy odbywają się w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchy Drogowego (WORD Warszawa ul. Odlewnicza 8).

Cena kursu na prawo jazdy kat. C po D Cena dotyczy kursu prawo jazdy kat. C dla kierowców posiadający kat D. Podana cena obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych oraz podręcznik, poczęstunek: kawa, herbata, ciastka. 3790 pln
Cena kursu na prawo jazdy kat. C Cena zawiera: szkolenie teoretyczne: 20 godzin, szkolenie praktyczne: 30 godzin, podręcznik, poczęstunek: kawa, herbata, ciastka. 4490 pln
Badania dla kierowców Organizujemy badania lekarskie i psychologiczne do prawo jazdy przed kursem. Badania organizujemy w każdą środę o 14:00. Zadzwoń już teraz! 350 pln
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Badania lekarskie dla kierowców

Badania dla kierowców Ubiegasz się o prawo jazdy wybranej kategorii? A może jesteś już kierowcą zawodowym? Pamiętaj o poddaniu się ogólnym badaniom...

Świadectwo kwalifikacji zawodowej

Świadectwo kwalifikacji zawodowej dla kierowców Świadectwo kwalifikacji zawodowej kierowcy (potocznie kurs na przewóz rzeczy i osób bądź też KOD 95) jest dokumentem...

Kurs ADR dla kierowców

Kurs ADR Wszyscy kierowcy, którzy chcą wykonywać przewóz materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, muszą przejść specjalistyczne szkolenie ADR. Jest to wymóg w ramach...

Szkolenie na nalewaki NO TDT

Szkolenie na nalewaki NO TDT dotyczy: Wymagania dotyczące szkolenia na nalewaki NO TDT Od przyszłych uczestników kursu wymaga się: Egzamin państwowy po...

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą Jazda ciągnikiem siodłowym z naczepą jest umiejętnością niezbędną w życiu każdego kierowcy zawodowego. Manewrowanie pojazdem członowym...

Kurs HDS

Kurs dla operatorów żurawi przewoźnych, przenośnych i stacjonarnych – HDS HDS, czyli Hydrauliczny Dźwig Samochodowy to jedno z częściej wykorzystywanych urządzeń w...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (191 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024