ABC Szkolenia > BHP > Dobór środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego

Dobór środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego

Dobór środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego

Praca na większości stanowisk – szczególnie tych, które związane są z obsługą maszyn czy też innymi zadaniami fizycznymi wymaga odpowiedniego stroju oraz innych środków ochrony indywidualnych. Elementów, które zapobiegają wypadkom przy pracy, a jednocześnie minimalizują ryzyko powstania trwałych lub tymczasowych uszczerbków na zdrowiu. Zasady związane z doborem środków ochrony i obuwia oraz odzieży ochronnej reguluje Art. 237 Kodeksu Pracy.

Zgodnie z prawem, pracodawca jest zobowiązany nieodpłatnie udostępnić pracownikowi wszystkie środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze w sytuacji, gdy:
  • jego odzież własna może podczas pracy ulec zniszczeniu bądź znacznemu zabrudzeniu,
  • gdy wymagają tego procedury technologiczne, sanitarne czy też BHP.
Dobór odpowiednich środków ochrony indywidualnej uzależniony jest od wielu czynników. Przy doborze odpowiednich akcesoriów należy zwrócić uwagę na elementy takie, jak:
  •  ryzyko zawodowe na danym stanowisku pracy,
  • komfort, zdrowie oraz bezpieczeństwo pracownika,
  • potencjalne zagrożenia związane z wykonywanymi zadaniami,
  • możliwość dopasowania stroju i akcesoriów do pracownika,
  • uwzględnienie warunków pracy na stanowisku – m.in. temperatury, poziomu wilgotności, pozycji w której wykonuje się zadania i tym podobne.

Z tego względu, dokument taki przygotowany powinien być przez specjalistę, który dobrze zna i rozumie specyfikę pracy na danym stanowisku, jego wymagania funkcjonalne oraz związane z nim zagrożenia. Opis wymaganego stroju, obuwia oraz środków ochrony indywidualnej zaś musi się znaleźć w instrukcji BHP. Pracownik powinien zostać poinformowany o wymaganiach oraz pisemnie potwierdzić zaznajomienie się z nimi.

Podkreślić warto, że ustawodawca dopuszcza sytuacje, w których pracownik może korzystać z własnej odzieży oraz obuwia roboczego. Muszą być to jednak elementy, które spełniają kryteria określone w instrukcji BHP. Dodatkowo – pracownik musi wyrazić zgodę na samodzielne wyposażenie się w środki ochrony indywidualnej.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Najlepszy osrodek do nauki jazdy i różnych kursów. Super kadra instruktorów i miła recepcja. Bardzo przystępne ceny (najlepszy stosunek ceny do jakości) polecam

facebook

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Zdałam go między innymi dzięki Państwu, za pierwszym razem. Prawda jest również taka, że jeżeli ktoś myśli, że wystarczy sam kurs, to jest w błędzie. Musicie Państwo uczyc się również w domu, bez tego raczej możecie zapomniec o zamknięciu tematu przy pierwszym podejściu. W trakcie kursu byłam zaskoczona, że ludziom się nie chce, że kombinują jak tu się urwac albo nie przychodzą w ogóle. A potem jest płacz i narzekanie, że zostali źle przygotowani. Moja ocena szkolenia jest bardzo wysoka, szczególnie Pana Arka, który wkłada w to swoje serce. Dziękuję jeszcze raz.

facebook

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark