Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Kursy i szkolenia uzupełniające > Szkolenie z tachografów cyfrowych

Szkolenie z tachografów cyfrowych

Szkolenie z obsługi tachografów cyfrowych

Tachograf cyfrowy to urządzenie, którym posługuje się niemal każdy kierowca zawodowy. Jego prawidłowa obsługa pozwala na uniknięcie przykrych konsekwencji w postaci wysokich mandatów i grzywien. Niestety, niejednokrotnie zdarza się, że kierowca wsiada za kółko bez jakiegokolwiek wstępnego przygotowania. To powoduje błędy i prowadzi do stresujących sytuacji zarówno dla samego kierującego jak i dla przedsiębiorcy czy spedytora.

W ABC Szkolenia wychodzimy na przeciw oczekiwaniom kierowców oraz wszystkich uczestników przewozu. To właśnie dla nich przygotowaliśmy praktycznie szkolenie z obsługi tachografu cyfrowego, po którym korzystanie z tego urządzenia nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

W środowisku kierowców pełno jest publikacji, materiałów, opinii i porad na temat obsługi tachografu cyfrowego. Bardzo często są to informacje pochodzące z wątpliwego źródła, których twórca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za przedstawione treści. Nasze szkolenie przeznaczone jest zatem dla wszystkich, którzy oczekują fachowej i praktycznej wiedzy przekazanej w przystępny sposób.

 • Nowi kierowcy

Rozpoczynając przygodę z jazdą zawodową swoją wiedzę warto budować na rzetelnych i sprawdzonych informacjach. Pod czujnym okiem naszych instruktorów przejdziesz warsztaty na profesjonalnych i realnie odwzorowanych symulatorach tachografów, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z obsługą urządzenia w trasie.

 • Kierowcy zawodowi

Jeździsz zawodowo już od jakiegoś czasu, ale wciąż kilka kwestii wzbudza Twoje wątpliwości? Chcesz być na bieżąco ze wszelkimi zmianami? Nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Zajęcia z obsługi tachografów w naszej firmie prowadzone są przez doświadczonych specjalistów, którzy wskazują praktyczne rozwiązania problemów pojawiających się w trasie.

 • Przedsiębiorcy i osoby zarządzające transportem

Rzadko kiedy firmy zatrudniające kierowców przeprowadzają obowiązkowe szkolenia dla kierowców, przez co siadając za kółko kierowca zdany jest wyłącznie na siebie. W konsekwencji prowadzi to do wysokich mandatów nałożonych nie tylko na kierowców, ale i na przedsiębiorców oraz osoby zarządzające transportem. Nasi eksperci wskażą Ci drogi do uniknięcia odpowiedzialności, a także opowiedzą o sytuacjach, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Czego nauczysz się podczas szkolenia?

Na zajęciach nasi specjaliści, podpierając się licznymi przykładami, tłumaczą od podstaw zasady rejestracji czasu pracy i stopniowo przechodzą do trudniejszych zagadnień. Szeroko omawiane są tematy wzbudzające duże kontrowersje oraz przedstawiane planowane zmiany w prawie.

Dzięki szkoleniu:

 • nauczysz się obsługi tachografu cyfrowego i analogowego,
 • poznasz praktyczne sposoby na uniknięcie kar związanych z wykroczeniami dotyczącymi obsługi tachografu,
 • wykonasz niezbędne wpisy manualne,
 • poznasz menu tachografu cyfrowego oraz jego podstawowe funkcje,
 • nauczysz się sporządzać i opisywać wydruki z tachografu,
 • dowiesz się co zrobić w przypadku uszkodzenia tachografu oraz karty kierowcy,
 • poznasz różnicę między czasem lokalnym a czasem UTC,
 • zrozumiesz zasady używania karty kierowcy oraz karty przedsiębiorstwa,
 • dowiesz się jakie zmiany weszły w życie w zakresie rejestracji czasu pracy.

Forma szkolenia

Szkolenie organizowane jest dla małych grup, które umożliwiają indywidualne podejście i swobodną komunikację z każdym kursantem. Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i warsztatową, na której kierowca może w praktyce przećwiczyć nabyte w czasie szkolenia umiejętności. W ramach szkolenia zapewniamy:

 • 4 godziny ćwiczeń praktycznych na symulatorach tachografu cyfrowego pod okiem praktyka,
 • materiały edukacyjne zawierające obszerny skrót z przeprowadzonego szkolenia.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie podstawowej wiedzy w zakresie czasu pracy kierowców. Jest ono potwierdzone odbyciem szkolenia z czasu pracy kierowcy zawodowego organizowanego przez ośrodek ABC Szkolenia. Zapisy na szkolenie przyjmujemy telefonicznie pod numerem 531700182.

Miejsce szkolenia

Biuro ABC Szkolenia

Ul. Modlińska 6 w Warszawie

Oprócz szkolenia organizowanego cyklicznie w formie otwartej prowadzimy również szkolenia dla grup zorganizowanych. Więcej informacji na ten temat uzyskasz kontaktując się z biurem ABC Szkolenia.

Czy na szkoleniu odbywają się zajęcia praktyczne z obsługi tachografów cyfrowych?

Podczas szkolenia odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Podczas zajęć praktycznych z obsługi tachografu cyfrowego każdy z kursantów ma możliwość przećwiczyć obsługę urządzenia na symulatorze.

Program szkolenia z obsługi tachografów cyfrowych

Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i warsztatową, na której kierowca może w praktyce przećwiczyć nabyte w czasie kursu umiejętności. Szkolenie obejmuje takie aspekty, jak:

1. Historia rejestracji czasu pracy
2. Tachograf analogowy- budowa, specyfika
3. Wykresówka- sposób zapisu danych, prawidłowe wypełnianie
4. Tachograf cyfrowy- budowa, specyfika
5. Karta kierowcy- sposób zapisu danych, proces uzyskania
6. Uszkodzenie wykresówki, karty kierowcy lub tachografu – procedura postępowania
7. Wpisy manualne, zaświadczenie o działalności
8. Kraj rozpoczęcia i zakończenia pracy
9. Czas lokalny a czas UTC
10. Kalibracja tachografu
11. Tryb OUT- jazda poza zakresem
12. Wydruki z tachografu oraz prawidłowy opis zdarzeń z art. 12/561/2006
13. Ćwiczenie praktyczne

Cena za szkolenie z obsługi tachografów cyfrowych dla kierowców W cenę szkolenie jest wliczone: szkolenie, materiały szkoleniowe, poczęstunek, wydanie zaświadczenia. Cena nie zawiera podatku VAT 23%. Do ustalenia
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Szkolenie okresowe na przewóz rzeczy lub osób

Szkolenie okresowe kierowców na przewóz rzeczy lub osób Szkolenie okresowe (potocznie: kurs na przewóz rzeczy lub osób / kod 95) to kurs przedłużający...

Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz rzeczy lub osób

Kwalifikacja wstępna przyśpieszona – kurs na kierowcę zawodowego Kwalifikacja wstępna przyspieszona (pot. kurs na przewóz rzeczy / osób) dotyczy osób zamierzających wykonywać...

Kurs ADR dla kierowców

Kurs ADR Wszyscy kierowcy, którzy chcą wykonywać przewóz materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, muszą przejść specjalistyczne szkolenie ADR. Jest to wymóg w ramach...

Szkolenie na nalewaki NO TDT

Szkolenie na nalewaki NO TDT dotyczy: zawodowych kierowców posiadających już specjalistyczne uprawnienia z zakresu, ADR czyli przewozu niebezpiecznych substancji, a chcą dodatkowo...

Prawo jazdy kat. C

Kurs na prawo jazdy kat. C Prawo jazdy kat C przeznaczone jest dla kierowców, którzy chcą posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów o...

Prawo jazdy kat. C+E

Kurs na prawo jazdy C+E Prawo jazdy C+E jest kategorią uprawniającą do prowadzenia samochodów ciężarowych z naczepą lub przyczepą ciężką przekraczającą 750 kg...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,9/5 - (28 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2023