Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Polecane Usługi > Kurs ADR cysterny

Kurs ADR cysterny

Kurs specjalistyczny ADR – cysterny

Transport materiałów niebezpiecznych (ADR) stanowi dużą część w łącznej sumie realizowanych przewozów drogowych i nie zapowiada się, że w najbliższych latach zapotrzebowanie na usługi ADR będzie słabło. Wręcz przeciwnie, rynek transportu materiałów niebezpiecznych stabilnie rośnie. Gros z nich realizowany jest w cysternach do których wymaga się stosownych uprawnień. Żeby móc realizować przewozy w cysternach kierowca musi posiadać specjalne zaświadczenie ADR wydawane po ukończeniu kursu specjalistycznego i zaliczeniu egzaminu.

Kurs ADR Cysterny jest szkoleniem specjalistycznym obejmującym wszystkie materiały niebezpieczne określone w kursie podstawowym z ukierunkowaniem na przewóz w cysternach.

kurs adr cysterny w abc szkolenia

Wymagania dotyczące kandydatów do kursu ADR cysterny

Każdy kursant chcący przystąpić do kursu ADR na cysterny dla kierowców, spełnić musi następujące wymagania:

  • wiek – ukończone 21 lat;
  • ukończony kurs podstawowy ADR;

Z uwagi na fakt, że kurs na cysterny jest szkoleniem specjalistycznym, obejmującym wąski obszar zagadnień od uczestników kursu wymaga się posiadania podstawowych uprawnień ADR. W naszym ośrodku kursy ADR organizujemy w jednym cyklu zajęć, dzięki czemu można ukończyć kurs podstawowy i specjalistyczny zaraz po sobie.

Egzamin po kursie ADR na cysterny

Kurs specjalistyczny na cysterny kończy się egzaminem państwowym organizowanym przez ośrodek szkolenia, w którym odbywały się zajęcia. Składa się z 18 pytań testowych jednokrotnego wyboru, żeby zaliczyć egzamin specjalistyczny należy udzielić poprawnej odpowiedzi na 12 pytań.

Uprawnienia uzyskane po kursie specjalistycznym ADR

Uczestnicy szkolenia, którzy kończyli kurs i zaliczyli egzamin państwowy otrzymują zaświadczenie ADR wydane przez Marszałka Województwa. Zaświadczenia zostają wysłane Pocztą Polską przez Urząd Marszałkowski na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym. Czas dostarczenia zaświadczenia to około 2 tygodnie.

Odnowienie uprawnień ADR na cysterny

Uzyskane uprawnienia wydawane są na okres 5 lat od dnia zaliczenia egzaminu. Odnowienie uprawnień jest możliwe w ostatnim roku ważności zaświadczenia. W tym celu należy ponownie przejść szkolenie podstawowe oraz specjalistyczne i zaliczyć egzaminy państwowe. Po zaliczeniu egzaminów zostanie wysłane nowe zaświadczenie z aktualną datą ważności.

Ceny i terminy kursów specjalistycznych ADR na cysterny

Kurs ADR organizujemy regularnie w naszym ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie lub w przypadku grup w miejscu wskazanym przez klienta. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 531700182. Aktualne ceny oraz terminy szkoleń można sprawdzić na stronie – Kursy ADR dla kierowców.

Zapraszamy do kontaktu, odpowiadamy na wszystkie pytania związane z kursami ADR dla kierowców,  Nie czekaj, dowiedz się więcej już teraz!

Masz pytania? Przejdź do kontaktu.
warto sprawdzićPowiązane usługi

Kurs ADR dla kierowców

Kurs ADR Wszyscy kierowcy, którzy chcą wykonywać przewóz materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, muszą przejść specjalistyczne szkolenie ADR. Jest to wymóg w ramach...

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą

Jazdy doszkalające ciągnikiem siodłowym z naczepą Jazda ciągnikiem siodłowym z naczepą jest umiejętnością niezbędną w życiu każdego kierowcy zawodowego. Manewrowanie pojazdem członowym...

Szkolenie z czasu pracy kierowców

Szkolenie z czasu pracy kierowców Kierowcy zawodowi w zakresie czasu pracy objęci są szczegółowymi przepisami krajowymi i międzynarodowymi. Ich znajomość jest niezbędna, aby...

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (50 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2023