Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy w 2024?

Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy w 2024?

Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy?

Kurs na przewóz rzeczy jest nazwą potoczną. Zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym, obecnie, w celu potwierdzenia uprawnień, kierowca zawodowy musi przejść kurs kwalifikacyjny lub szkolenie okresowe. Wybór rodzaju kursu zależy od daty uzyskania prawa jazdy kat. C lub C1 po raz pierwszy.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursów mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Zapisy przyjmujemy pod numerem 531700182.

kursy i badania dla kierowców - gif

Przedłużenie kursu na przewóz rzeczy – szkolenie okresowe kierowców

Szkolenie okresowe – przedłużenie uprawnień – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. oraz kierowców posiadających świadectwo kwalifikacji zawodowej po kursie kwalifikacyjnym, wydane przez wojewodę. Cena szkolenia to 900 złotych i obejmuje ona szkolenie teoretyczne z profesjonalistami oraz materiały dydaktyczne. Do podanej ceny należy doliczyć badanie lekarskie i psychologiczne, które należy wykonać po kursie.


Kursy na przewóz rzeczy dla nowych kierowców – kursy kwalifikacyjne

Kwalifikacja wstępna przyspieszona – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. mają ukończone 21 lat. Cena 3600 złotych obejmuje szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, jazdę na ciągniku siodłowym z naczepą i symulatorze jazdy w warunkach specjalnych, ćwiczenia praktyczne oraz egzamin państwowy. Do szkolenia należy doliczyć badanie lekarskie i psychologiczne.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. i ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1,D1+E,D,D+E, a zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E i mają ukończone 21 lat. Cena kursu to 1500 złotych i obejmuje ona szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, materiały szkoleniowe oraz egzamin państwowy.

Kwalifikacja wstępna – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. i zamierzają podjąć pracę na stanowisku kierowcy kat. C lub C+E ale nie ukończyli 21 roku życia. Cena kursu 5700 złotych obejmuje: szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, jazdę na ciągniku siodłowym z naczepą i symulatorze jazdy w warunkach specjalnych, ćwiczenia praktyczne oraz egzamin państwowy.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – dla kandydatów na kierowców zawodowych –  obowiązuje kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1,D1+E,D,D+E, a zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E i nie mają ukończonych 21 lat. Cena szkolenia 2800 złotych obejmuje szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, materiały szkoleniowe oraz egzamin państwowy.

Uprawnienia kierowców - kat. C, CE, kod 95, ADR, nalewaki - gif


Zadzwoń do nas i zapisz się na wybrane szkolenie. Z nami wszystkie formalności przebiegną sprawnie i wkrótce będziesz cieszyć się ze zdobytych uprawnień!
Kontakt
Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
3 lat temu

Czy można zrobić kurs na przewóz rzeczy do prawa jazdy kategorii B?

Karol
Karol
3 lat temu

Ile trwa kurs na przewóz rzeczy?

Robert
Robert
3 lat temu

Zrobiłem prawo jazdy kat. C+E w 2004 roku. Który kurs muszę ukończyć, aby zacząć pracę jako kierowca zawodowy?

Adam
Adam
3 lat temu

Mam prawo jazdy kat. C wydane w 2000 roku kat. C+E w 2015 roku. Chciałby podjąć teraz pracę jako kierowca zawodowy, który kurs muszę ukończyć? Zaznaczam, że jeszcze nigdy nie pracował ani nie ukończyłem żadnego dodatkowego kursu.

Dariusz
Dariusz
3 lat temu

Czy można u państwa zrobić psychotechnikę oraz badania lekarskie? Kurs na przewóz rzeczy już posiadam.

Łukasz
Łukasz
3 lat temu

Witam. Mam prawo jazdy kat D uzyskane w 2008 roku. Do tego kurs na przewóz osób (starym sposobem – szkolenie okresowe) i wszystkie badania ważne. Gdybym teraz zrobił prawo jazdy kat C i C+E, to który kurs bym robił? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Darek
Darek
3 lat temu

Czy kurs na przewóz rzeczy organizujecie tylko w Warszawie?

Mesut
Mesut
3 lat temu

Witam. Będę w Polsce w grudniu. Potrzebuję kodu 95. W tym roku uzyskałem kategorię C + E. Zastanawiam się, nie znam polskiego. Jak mogę przystąpić do egzaminu teoretycznego po szkoleniu? Mój język ojczysty to turecki. Czy mogę przystąpić do egzaminu w każdym mieście w Polsce? Dzięki

Sebastian
Sebastian
3 lat temu

Witam a jak to jest jak ktoś zdał prawko na kategorie C w 5.052009r ale czekałem aż zdam na C-E i i ma wbicie w prawku 10.10.2009r
Czekam na odpowiedz i Pozdrawiam

Piotr
Piotr
3 lat temu

Witam. Prawo jazdy C zdobyłem w 2014 roku. Rozumiem, że aby przewozić towary ciężarówka potrzebuje zdobyć kwalifikacje wstępna przyspieszoną.
Czy kwalifikacja ta będzie ważna jak z czasem zdam dodatkowo kategorie E, której obecnie nie posiadam?
Dodatkowo proszę o informację jak wygląda kurs na kwalifikacje jeśli nie mam obecnie kategorii E. Piszecie Państwo, że w trakcie takiego kursu są jazdy ciągnikiem z naczepą? Co w przypadku braku kat. E?

Rafał
Rafał
3 lat temu

Witam. Mam pytanie, czy posiadanie prawa jazdy kat. B+E. Czy muszę robić kurs na przewóz rzeczy? Chodzi o przewóz rzeczy międzynarodowego. Dzięki i pozdrawiam

Rafał
Rafał
3 lat temu

Witam zrobiłem prawo jazdy kat c w 2008 r i nigdy nie zrobiłem przewozu rzeczy ile taki kurs będzie mnie kosztował?

Łukasz
Łukasz
3 lat temu

Witam Czy teraz rowniez trzeba wymieniac prawo jazdy,po zrobieniu kursu przewozu rzeczy.Skoro nie trzeba miec dokumentu prawo jazdy podczas kontroli.

Piotr
Piotr
2 lat temu

Można zrobić kurs w jednym ośrodku a zdawać w innym ośrodku i z jakimi formalnościami się to wiąże???

Jack
Jack
2 lat temu

Mam prawo jazdy kat c zrobione 1991 roku chce jeździć w zakładzie pracy między magazynami.Mialem świadectwo kwalifikacji ważne do 2005 roku co teraz Mosze zrobić by jeździć

Piotr - ABC Szkolenia
Reply to  Jack

Dzień dobry,
w odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że zobowiązany jest Pan do posiadania wpisanego w prawo jazdy kodu 95 potwierdzającego posiadanie uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy w zakresie przewozu rzeczy. W celu uzyskania kodu 95 powinien Pan odbyć Szkolenie Okresowe. Kurs ten przeznaczony jest dla kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. lub kierowców posiadających już wcześniej świadectwo kwalifikacji zawodowej chcących odnowić uprawnienia. Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Szkolenia Okresowego: https://abc-szkolenia.com/swiadectwa-kwalifikacji-zawodowej/szkolenie-okresowe-kierowcow/

Rafał
Rafał
1 rok temu

Prawo jazdy kategorii C+E posiadam od 2004 roku. Do dnia dzisiejszego nie potrzebowałem świadectwa kwalifikacji na przewóz towarów. Jednak teraz będzie mi ono potrzebne. Moje pytanie to ile taki kurs będzie mnie teraz kosztował, mam 47 lat

Marta - ABC Szkolenia
Reply to  Rafał

Panie Rafale,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że sposób zdobycia Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej zależy od terminu uzyskania prawa jazdy kategorii C. Jeżeli kategorię C uzyskał Pan przed 10.09.2009 r. zobowiązany jest Pan do zrobienia Szkolenia Okresowego Kierowców. Kurs ten trwa 35 godzin (5 dni). Cena szkolenia wynosi 900 zł brutto a w naszym Ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie rozpoczyna się w każdy piątek.

Przed realizacją szkolenia powinien Pan wykonać badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne, a następnie uzyskać PKZ w wydziale komunikacji. Owe badania również można zrealizować w naszym Ośrodku.

Bernadeta
Bernadeta
1 rok temu

Mam pytanie,jeżdżę autobusami od 2015r.i mam kwalifikacje na przewóz osób, teraz miesiąc temu zrobiłam prawo jazdy kat C i chcę zrobić kwalifikacje na przewóz rzeczy. Z tad moje pytanie jakie kwalifikacje mam teraz zrobić?czy to ma znaczenie że mam już na przewóz osób czy to nie ma znaczenia i jaka jest cena?

Katarzyna ABC
1 rok temu
Reply to  Bernadeta

Pani Bernadeto,
W sytuacji, gdy posiada już Pani kwalifikację wstępną przyspieszoną uprawniającą do przewozu osób i chce rozszerzyć uprawnienia w zakresie przewozu rzeczy należy ukończyć kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną. Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną obejmuje 32,5 godziny zajęć teoretycznych oraz 2,5 godziny zajęć praktycznych a jego cena w naszym Ośrodku wynosi 1500 zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego (PKZ) wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego. Profil kierowcy zawodowego otrzymuje się w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca Pani zamieszkania. Badania lekarskie i psychologiczne dla kierowców można wykonać w naszym ośrodku przy ulicy Modlińskiej 6 w Warszawie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Mateusz
Mateusz
5 miesięcy temu

Czy mając jedynie prawo jazdy kat. C (nie CE) mogę wykonać kurs na kod 95 i będzie on obowiązywał dla CE, gdy uzyskam w przyszłości w dalszej kolejności prawo jazdy CE? Czy kurs na kod 95 przysługuje jedynie dla posiadanej kategorii (w moim przypadku C) czy dla wszystkich obecnych i przyszłych?

Marek - ABC Szkolenia
Editor
5 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Panie Mateuszu,
Odpowiadając na Pana pytanie, informuję, że kurs na świadectwo kwalifikacji zawodowej, które stanowi podstawę do uzyskania wpisu kodu 95 do prawa jazdy, realizowany jest w zakresie jednego z dwóch bloków programowych: C1,C1+E,C,C+E (przewóz rzeczy) oraz D1,D1+E,D,D+E (przewóz osób) i obowiązuje dla wszystkich wymienionych w bloku kategorii. Po uzyskaniu przez Pana prawa jazdy kategorii C+E otrzyma Pan do niej wpis kodu 95.
Jedynie sposób zdobycia świadectwa kwalifikacji zawodowej zależy od terminu uzyskania prawo jazdy kategorii C. Jeżeli zostało ona uzyskana przed 10 września 2009 r., powinien Pan wykonać szkolenie okresowe. W przypadku uzyskania wyżej wymienionej kategorii prawo jazdy po 10 września 2009 r., uzyskanie przez Pana odpowiednich uprawnień nastąpi po odbyciu Kursu Kwalifikacji. W tym przypadku data uzyskania kategorii C+E nie ma znaczenia.

Mateusz
Mateusz
5 miesięcy temu

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Prawo jazdy kat. C posiadam od 2013 roku, zatem dla mnie dla kodu 95 potrzeba Kursu Kwalifikacji.

Emilia
Emilia
28 dni temu

Dzień dobry, kierowca uzyskał prawo jazdy kat C i C+E, przed 10 września 2009 r. Posiadał również uprawniania na przewóz rzeczy, które skończyły mu się w lutym. Czy brak kontynuacji uprawnień i odnowienie ich po dwóch latach będzie wiązało się z większym kosztem niż jakby była ciągłość uprawnień?

Michał - ABC Szkolenia
Editor
Reply to  Emilia

Pani Emilio,
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, że data odnowienia uprawnień nie wpływa na zamianę rodzaju szkolenia, które kierowca musi wykonać w celu ich odnowienia. W tym przypadku zatem kierowca będzie musiał wykonać szkolenie okresowe (krótki kurs). Po jego przejściu kierowca otrzyma kod 95 na 5 lat.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (205 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024