Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy w 2023?

Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy w 2023?

Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy?

Kurs na przewóz rzeczy jest nazwą potoczną. Zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym, obecnie, w celu potwierdzenia uprawnień, kierowca zawodowy musi przejść kurs kwalifikacyjny lub szkolenie okresowe. Wybór rodzaju kursu zależy od daty uzyskania prawa jazdy kat. C lub C1 po raz pierwszy.

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursów mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Zapisy przyjmujemy pod numerem 531700182.

kursy i badania dla kierowców - gif

Przedłużenie kursu na przewóz rzeczy – szkolenie okresowe kierowców

Szkolenie okresowe – przedłużenie uprawnień – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. oraz kierowców posiadających świadectwo kwalifikacji zawodowej po kursie kwalifikacyjnym, wydane przez wojewodę. Cena szkolenia to 900 złotych i obejmuje ona szkolenie teoretyczne z profesjonalistami oraz materiały dydaktyczne. Do podanej ceny należy doliczyć badanie lekarskie i psychologiczne, które należy wykonać po kursie.


Kursy na przewóz rzeczy dla nowych kierowców – kursy kwalifikacyjne

Kwalifikacja wstępna przyspieszona – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. mają ukończone 21 lat. Cena 3600 złotych obejmuje szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, jazdę na ciągniku siodłowym z naczepą i symulatorze jazdy w warunkach specjalnych, ćwiczenia praktyczne oraz egzamin państwowy. Do szkolenia należy doliczyć badanie lekarskie i psychologiczne.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. i ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1,D1+E,D,D+E, a zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E i mają ukończone 21 lat. Cena kursu to 1500 złotych i obejmuje ona szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, materiały szkoleniowe oraz egzamin państwowy.

Kwalifikacja wstępna – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. i zamierzają podjąć pracę na stanowisku kierowcy kat. C lub C+E ale nie ukończyli 21 roku życia. Cena kursu 5700 złotych obejmuje: szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, jazdę na ciągniku siodłowym z naczepą i symulatorze jazdy w warunkach specjalnych, ćwiczenia praktyczne oraz egzamin państwowy.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – dla kandydatów na kierowców zawodowych –  obowiązuje kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1,D1+E,D,D+E, a zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E i nie mają ukończonych 21 lat. Cena szkolenia 2800 złotych obejmuje szkolenie teoretyczne z profesjonalistami, materiały szkoleniowe oraz egzamin państwowy.

Uprawnienia kierowców - kat. C, CE, kod 95, ADR, nalewaki - gif


Zadzwoń do nas i zapisz się na wybrane szkolenie. Z nami wszystkie formalności przebiegną sprawnie i wkrótce będziesz cieszyć się ze zdobytych uprawnień!
Kontakt
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
3 lat temu

Czy można zrobić kurs na przewóz rzeczy do prawa jazdy kategorii B?

abcszkolenia
Admin
3 lat temu
Reply to  Monika

Pani Moniko,
Obecne przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej zwalniają z obowiązku odbywania kursu na przewóz rzeczy w odniesieniu do pojazdów, do których niezbędne jest posiadanie kat. B prawa jazdy.
Taki kurs, o którym Pani mówi, w myśl ustawy o transporcie drogowym nazywa się teraz szkoleniem okresowym lub też kwalifikacją wstępną i wykonywany jest do bloków programowych kat. C lub kat. D prawa jazdy.
Podsumowując, nie musi Pani zdobywać żadnych dodatkowych uprawnień na przewóz rzeczy do kat. B prawa jazdy.

Karol
Karol
3 lat temu

Ile trwa kurs na przewóz rzeczy?

abcszkolenia
Admin
3 lat temu
Reply to  Karol

Panie Karolu,
Czas trwania kursu zależny jest od daty uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Wariant I
Jeżeli kategorię C uzyskał Pan po 10.09.2009 r. konieczne jest zrobienie: Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Szkolenie trwa 140 godzin (około miesiąca). Koszt szkolenia to 2800 zł brutto. Cena szkolenia zawiera: udział w szkoleniu, materiały edukacyjne, jazdę ciągnikiem siodłowym z naczepą, jazdę w warunkach specjalnych, jeden egzamin państwowy. Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej: https://abc-szkolenia.com/kwalifikacja-wstepna-przyspieszona/
Przed kursem kwalifikacyjnym powinien Pan wykonać: badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne. Komplet badań to koszt 350 zł. W naszym Ośrodku badania odbywają się w każdą środę o godzinie 15:00.
Wariant II
Jeżeli kategorię C uzyskał Pan przed 10.09.2009 r. zobowiązany jest Pan do zrobienia: Szkolenia Okresowego Kierowców. Szkolenie trwa 35 godzin (5 dni). Koszt szkolenia to 600 zł brutto. Cena szkolenia obejmuje: szkolenie w formie wykładów, wydanie Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, materiały szkoleniowe, poczęstunek. Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Szkolenia Okresowego: https://abc-szkolenia.com/szkolenie-okresowe-kierowcow/
Po odbyciu szkolenia zobowiązany jest Pan wykonać: badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne. Komplet badań to koszt 350 zł. W naszym Ośrodku badania odbywają się w każdą środę o godzinie 15:00.
Po ukończeniu odpowiedniego szkolenia lub kursu kwalifikacyjnego należy udać się do Wydziału Komunikacji celem wpisania „kodu 95”. Cena wymiany prawo jazdy wynosi 100,50 zł.

Robert
Robert
3 lat temu

Zrobiłem prawo jazdy kat. C+E w 2004 roku. Który kurs muszę ukończyć, aby zacząć pracę jako kierowca zawodowy?

abcszkolenia
Admin
3 lat temu
Reply to  Robert

Panie Robercie, aby zacząć pracę jako kierowca zawodowy w Pana przypadku należałoby ukończyć Szkolenie Okresowe. Każde szkolenie okresowe kończy się wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej, a po zakończeniu szkolenia nie przeprowadza się egzaminu państwowego. Szkolenie obejmuje 35 godzin zajęć teoretycznych i trwa 5 dni, zaczyna się w naszym Ośrodku w każdy piątek o godz. 15:00 i trwa do wtorku. Badania psychologiczne i lekarskie, potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy, wykonywane są w środę po zakończeniu szkolenia. Badania te są ważne przez okres 5 lat. Jednak w przypadku kierowców, którzy ukończyli 60 rok życia, badania wydawane są na okres 30 miesięcy. Nie wpływa to oczywiście na ważność świadectwa kwalifikacji zawodowej – ono zawsze jest ważne przez okres 5 lat. W razie dodatkowych wątpliwości zapraszam do przeczytania artykułu o Szkoleniu Okresowym znajdującego się pod linkiem: https://abc-szkolenia.com/szkolenie-okresowe-na-przewoz-rzeczy-lub-osob-co-to-jest/ oraz do kontaktu z naszym ośrodkiem pod numerem telefonu: 531 700 182

Adam
Adam
2 lat temu

Mam prawo jazdy kat. C wydane w 2000 roku kat. C+E w 2015 roku. Chciałby podjąć teraz pracę jako kierowca zawodowy, który kurs muszę ukończyć? Zaznaczam, że jeszcze nigdy nie pracował ani nie ukończyłem żadnego dodatkowego kursu.

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Adam

Panie Adamie,
kierowcy, którzy zrobili prawo jazdy kat. C, C + E, C1 i C1 + E wydane przed 10.09.2009 r., aby móc wykonywać zawód kierowcy zobowiązani są do ukończenia szkolenia okresowego. Szkolenie okresowe oraz badania uprawniają do uzyskania wpisu do prawa jazdy (rubryka 12) umożliwiającego pracę jako kierowca zawodowy. W tym przypadku liczy się data uzyskania kategorii C (data uzyskania kat. C+E nie ma żadnego znaczenia).

Dariusz
Dariusz
2 lat temu

Czy można u państwa zrobić psychotechnikę oraz badania lekarskie? Kurs na przewóz rzeczy już posiadam.

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Dariusz

Panie Dariuszu,
Tak, w naszym Ośrodku przy ulicy Modlińskiej 6 jest możliwość wykonania badań lekarskich i psychologicznych. Serdecznie zapraszamy na badania w każdą środę o godzinie 15:00.
W odniesieniu do informacji, że posiada Pan już kurs na przewóz rzeczy, pragnę tylko nadmienić iż, według Art. 39k Ust. 4 Ustawy o transporcie drogowym, pierwsze badanie psychologiczne, o którym mowa w ust. 1, jest wykonywane przed dniem wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie kwalifikacji wstępnej, a każde następne dla kierowcy w wieku do 60 lat – w terminie właściwym do ukończenia szkolenia okresowego, jednak nie później niż do dnia wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego ukończenie szkolenia okresowego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku badań lekarskich o których mowa w Art. 39j Ust. 5 ustawy o transporcie drogowym.

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Witam. Mam prawo jazdy kat D uzyskane w 2008 roku. Do tego kurs na przewóz osób (starym sposobem – szkolenie okresowe) i wszystkie badania ważne. Gdybym teraz zrobił prawo jazdy kat C i C+E, to który kurs bym robił? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Łukasz

Panie Łukaszu,
W Pana przypadku należy odbyć kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Kwalifikacja wstępna przyspieszona dotyczy kandydatów na kierowców, którzy posiadają prawo jazdy kategorii ,,C, C+E’’ wydane po 10.09.2009 r. lub zamierzają posiadać takie kategorie prawa jazdy i chcą uzyskać świadectwo kwalifikacji zawodowej. Kurs na kwalifikację wstępną przyspieszoną trwa 140 godzin.
Uprzejmie informuję również, że jeżeli jest Pan zainteresowany zrobieniem prawa jazdy kategorii C i C+E, to może Pan je wykonać w naszym Ośrodku. Żeby uzyskać prawo jazdy zawodowe należy rozpocząć od badań lekarskich i psychologicznych. W momencie, jeśli na orzeczeniu lekarskim i psychologicznych będzie odpowiednia podstawa prawna – wtedy badania lekarskie i psychologiczne do kursu kwalifikacji wstępnej przyspieszonej mogą być odpowiednie, jednak pozostaje kwestia badań lekarskich i psychologicznych do prawa jazdy, które są wykonywane z inną podstawą prawną. W naszym Ośrodku badania takie odbywają się w każdą środę od godziny 15:00, robimy podwójne badania, czyli do PKK (profil kandydata na kierowcę, który należy uzyskać przed zapisaniem się na prawo jazdy. Profil PKK uzyskuje Pan w Wydziale Komunikacji – w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta właściwym ze względu na miejsce zameldowania lub zamieszkania) i drugie badania do kwalifikacji. Cena tych badań to 350 złotych. Łączony kurs prawa jazdy kat. C, C+E to cena 4380 złotych i obejmuje ona 20 godzin zajęć teoretycznych, które odbywają się w naszym ośrodku przy Modlińskiej 6. Dodatkowo 20 godzin przewidziane jest na zajęcia praktyczne, czyli jazdy na placu manewrowym i w trasie w ramach kursu na kat. C i 25 godzin w ramach kat. C+E. Dodam tylko, że zajęcia są elastycznie dopasowane czasowo do potrzeb kursanta. Ponadto wymagana będzie kwalifikacja wstępna przyśpieszona, której cena to 2800 złotych – i to w zasadzie ostatni element, który wymagany jest do uzyskania zawodowego prawa jazdy. Po zdanym egzaminie kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej wydawane jest Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, które pozwala na uzyskanie kodu 95. Kod 95 potwierdza uzyskanie uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego.

Darek
Darek
2 lat temu

Czy kurs na przewóz rzeczy organizujecie tylko w Warszawie?

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Darek

Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że kurs na przewóz rzeczy organizujemy tylko w Warszawie w naszym Ośrodku ABC Szkolenia, który znajduje się przy ul. Modlińskiej 6.

Mesut
Mesut
2 lat temu

Witam. Będę w Polsce w grudniu. Potrzebuję kodu 95. W tym roku uzyskałem kategorię C + E. Zastanawiam się, nie znam polskiego. Jak mogę przystąpić do egzaminu teoretycznego po szkoleniu? Mój język ojczysty to turecki. Czy mogę przystąpić do egzaminu w każdym mieście w Polsce? Dzięki

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Mesut

Szanowny Panie, aby określić, jaki rodzaj kursu powinien Pan wykonać, należy sprawdzić datę uzyskania kat. C prawa jazdy. Jeżeli prawo jazdy kat. C uzyskał Pan po 10.09.2009 r. należy przejść kurs kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej. Egzamin państwowy po kursie zdaje się w ośrodku, w którym ukończyło się kurs. Może to być dowolny ośrodek szkolenia prowadzący takie kursy. Ponadto na egzaminie może być obecny tłumacz przysięgły.

Sebastian
Sebastian
2 lat temu

Witam a jak to jest jak ktoś zdał prawko na kategorie C w 5.052009r ale czekałem aż zdam na C-E i i ma wbicie w prawku 10.10.2009r
Czekam na odpowiedz i Pozdrawiam

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Sebastian

Szanowny Panie, o dacie uzyskania uprawnień w zakresie kierowania pojazdami odpowiedniej kategorii informuje kolumna 10 w prawie jazdy. Może być ona odmienna od daty zdania egzaminu (jak w Pana przypadku). Reasumując – aby wykonywać pracę na stanowisku kierowcy zawodowego musi Pan ukończyć kurs kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 531 700 182 w celu ustalenia dogodnego terminu rozpoczęcia szkolenia. Pozdrawiamy, zespół ABC Szkolenia.

Piotr
Piotr
2 lat temu

Witam. Prawo jazdy C zdobyłem w 2014 roku. Rozumiem, że aby przewozić towary ciężarówka potrzebuje zdobyć kwalifikacje wstępna przyspieszoną.
Czy kwalifikacja ta będzie ważna jak z czasem zdam dodatkowo kategorie E, której obecnie nie posiadam?
Dodatkowo proszę o informację jak wygląda kurs na kwalifikacje jeśli nie mam obecnie kategorii E. Piszecie Państwo, że w trakcie takiego kursu są jazdy ciągnikiem z naczepą? Co w przypadku braku kat. E?

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Piotr

Panie Piotrze,
Kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej obejmuje cały blok programowy tj. kategorie C1, C1+E, C, C+E prawo jazdy. Po uzyskaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów, dla których wymagana jest kat. C+E prawo jazdy – odbyty kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej będzie również ważny. Po ukończonym szkoleniu oraz zdanym egzaminie należy wymienić prawo jazdy celem wbicia uzyskanych uprawnień.
Ze względu na to, iż kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej obejmuje również kat. C+E prawa jazdy, w ramach kursu oferujemy i zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach praktycznych prowadzonych na ciągniku siodłowym z naczepą. Do kierowania tym pojazdem w ramach kursu Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej nie jest wymagane posiadanie kategorii C+E.
Jeśli pojawią się nowe pytania zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem ABC Szkolenia. Pozdrawiamy!

Rafał
Rafał
2 lat temu

Witam. Mam pytanie, czy posiadanie prawa jazdy kat. B+E. Czy muszę robić kurs na przewóz rzeczy? Chodzi o przewóz rzeczy międzynarodowego. Dzięki i pozdrawiam

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Rafał

Szanowny Panie,
Zgodnie z art. 39a. ust. 3. pkt. 1. Ustawy o Transporcie Drogowym, wymagań dotyczących obowiązkowych kursów zawodowych nie stosuje się do kierowców wykonujących przewóz pojazdami kategorii A1, A, B1, B lub B+E. Odpowiadając zatem na Pana pytanie informujemy, że w tym wypadku nie ma konieczności odbycia kursu na przewóz rzeczy.
Pozdrawiamy!

Rafał
Rafał
2 lat temu

Witam zrobiłem prawo jazdy kat c w 2008 r i nigdy nie zrobiłem przewozu rzeczy ile taki kurs będzie mnie kosztował?

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Rafał

Panie Rafale,

W odpowiedzi na pytanie uprzejmie informuję, że posiadając prawo jazdy kat. C uzyskane w 2008 roku i chcąc podjąć pracę jako kierowca zawodowy, jest Pan zobowiązany do wykonania szkolenia okresowego oraz badań lekarskich i psychologicznych. Szkolenie rozpoczyna się w każdy piątek o godzinie 15:00 i trwa 5 dni. Następnie po odbytym szkoleniu wykonujemy badanie lekarskie w środę o godzinie 14:00. Koszt szkolenia okresowego to 600 zł, natomiast komplet badań to 350 zł.

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Witam Czy teraz rowniez trzeba wymieniac prawo jazdy,po zrobieniu kursu przewozu rzeczy.Skoro nie trzeba miec dokumentu prawo jazdy podczas kontroli.

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Łukasz

Panie Łukaszu,
Według Art. 39f Ust. 1 Ustawy o transporcie drogowym, kierowca wykonujący przewóz drogowy obowiązany jest uzyskać wpis do polskiego krajowego prawa jazdy, potwierdzający spełnienie wymagań, o których mowa w art. 39a ust. 1 pkt 3 i 4 oraz odpowiednio pkt 5 lub 6. Innymi słowy, po ukończeniu szkolenia okresowego oraz uzyskaniu świadectwa kwalifikacji zawodowej jest Pan zobowiązany do wymiany prawa jazdy, aby potwierdzić uzyskanie uprawnień. Nowe przepisy odnośnie braku konieczności posiadania dokumentu prawa jazdy podczas kontroli, nie wpływają na obowiązujące przepisy zawarte w ustawie o transporcie drogowym.

Piotr
Piotr
2 lat temu

Można zrobić kurs w jednym ośrodku a zdawać w innym ośrodku i z jakimi formalnościami się to wiąże???

abcszkolenia
Admin
1 rok temu
Reply to  Piotr

Panie Piotrze,
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że według Art. 19 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy, kierowca może przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego w innym ośrodku szkolenia, jeżeli po pierwszym podejściu do egzaminu uzyska wynik negatywny lub jeżeli ośrodek szkolenia, w którym realizowany był kurs, zaprzestanie działalności gospodarczej. Wojewoda wyznacza co najmniej raz w miesiącu ośrodek szkolenia do przeprowadzenia testu kwalifikacyjnego dla osób, które uzyskały negatywny wynik z testu kwalifikacyjnego, jeżeli kierownik co najmniej jednego ośrodka szkolenia złożył w danym miesiącu wniosek o przeprowadzenie testu kwalifikacyjnego.

Jack
Jack
1 rok temu

Mam prawo jazdy kat c zrobione 1991 roku chce jeździć w zakładzie pracy między magazynami.Mialem świadectwo kwalifikacji ważne do 2005 roku co teraz Mosze zrobić by jeździć

Piotr - ABC Szkolenia
Piotr - ABC Szkolenia
1 rok temu
Reply to  Jack

Dzień dobry,
w odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że zobowiązany jest Pan do posiadania wpisanego w prawo jazdy kodu 95 potwierdzającego posiadanie uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy w zakresie przewozu rzeczy. W celu uzyskania kodu 95 powinien Pan odbyć Szkolenie Okresowe. Kurs ten przeznaczony jest dla kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. lub kierowców posiadających już wcześniej świadectwo kwalifikacji zawodowej chcących odnowić uprawnienia. Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Szkolenia Okresowego: https://abc-szkolenia.com/swiadectwa-kwalifikacji-zawodowej/szkolenie-okresowe-kierowcow/

Rafał
Rafał
1 rok temu

Prawo jazdy kategorii C+E posiadam od 2004 roku. Do dnia dzisiejszego nie potrzebowałem świadectwa kwalifikacji na przewóz towarów. Jednak teraz będzie mi ono potrzebne. Moje pytanie to ile taki kurs będzie mnie teraz kosztował, mam 47 lat

Marta - ABC Szkolenia
Admin
Marta - ABC Szkolenia
1 rok temu
Reply to  Rafał

Panie Rafale,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że sposób zdobycia Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej zależy od terminu uzyskania prawa jazdy kategorii C. Jeżeli kategorię C uzyskał Pan przed 10.09.2009 r. zobowiązany jest Pan do zrobienia Szkolenia Okresowego Kierowców. Kurs ten trwa 35 godzin (5 dni). Cena szkolenia wynosi 900 zł brutto a w naszym Ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie rozpoczyna się w każdy piątek.

Przed realizacją szkolenia powinien Pan wykonać badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne, a następnie uzyskać PKZ w wydziale komunikacji. Owe badania również można zrealizować w naszym Ośrodku.

Bernadeta
Bernadeta
6 miesięcy temu

Mam pytanie,jeżdżę autobusami od 2015r.i mam kwalifikacje na przewóz osób, teraz miesiąc temu zrobiłam prawo jazdy kat C i chcę zrobić kwalifikacje na przewóz rzeczy. Z tad moje pytanie jakie kwalifikacje mam teraz zrobić?czy to ma znaczenie że mam już na przewóz osób czy to nie ma znaczenia i jaka jest cena?

Katarzyna Ślusarczyk
Katarzyna Ślusarczyk
6 miesięcy temu
Reply to  Bernadeta

Pani Bernadeto,
W sytuacji, gdy posiada już Pani kwalifikację wstępną przyspieszoną uprawniającą do przewozu osób i chce rozszerzyć uprawnienia w zakresie przewozu rzeczy należy ukończyć kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną. Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną obejmuje 32,5 godziny zajęć teoretycznych oraz 2,5 godziny zajęć praktycznych a jego cena w naszym Ośrodku wynosi 1500 zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego (PKZ) wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego. Profil kierowcy zawodowego otrzymuje się w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca Pani zamieszkania. Badania lekarskie i psychologiczne dla kierowców można wykonać w naszym ośrodku przy ulicy Modlińskiej 6 w Warszawie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (203 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2023