Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy?

Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy?

Ile kosztuje kurs na przewóz rzeczy?

Kurs na przewóz rzeczy jest nazwą potoczną. Od tego jaki kurs czy szkolenie kierowca musi ukończyć zależy data uzyskania uprawnień prawa jazdy kat. C lub C1. po raz pierwszy.
Wymieniamy następujące kursy  lub szkolenie w zakresie przewozu rzeczy:

Przedłużenie kursu na przewóz rzeczy

Szkolenie okresowe – przedłużenie uprawnień – obowiązuje kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r. oraz kierowców posiadających świadectwo kwalifikacji zawodowej po kursie kwalifikacyjnym, wydane przez wojewodę.   Cena szkolenia 600 złotch obejmuje szkolenie oraz materiały dydaktyczne. Do podanej ceny należy doliczyć badanie lekarskie i psychologiczne.

Kurs na przewóz rzeczy dla nowych kierowców

Kwalifikacja wstępna przyspieszona – dla kandydatów na kierowców zawodowych -obowiązuje kierowców którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. mają ukończone 21 lat. Cena 2800 złotych obejmuje materiały szkoleniowe,  egzamin państwowy. Do szkolenia należy doliczyć badanie lekarskie i psychologiczne.

 

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1,D1+E,D,D+E zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E i mają ukończone 21 lat. Cena szkolenia 1000 złotych obejmuje materiały szkoleniowe, egzamin państwowy.

 

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – dla kandydatów na kierowców zawodowych –  obowiązuje kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1,D1+E,D,D+E zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E i nie mają ukończonych 21 lat. Cena szkolenia 2200 złotych obejmuje materiały szkoleniowe,  egzamin państwowy.

 

Kwalifikacja wstępna – dla kandydatów na kierowców zawodowych – obowiązuje kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. zamierzają podjąć pracę na stanowisku kierowcy kat. C lub C+E ale nie ukończyli 21 roku życia. Cena kursu 3900 złotych obejmuje materiały szkoleniowe, egzamin państwowy.

 

Ponadto należy uzyskać orzeczenie lekarskie i psychologiczne, cena łącznie: 350 złotych.

UWAGA! Kierowco pamiętaj, że po każdym z przedstawionych szkoleń należy wymienić prawo jazdy celem wpisu nowych uprawnień.

W prawo jazdy wpisywany jest kod 95 potwierdzający posiadanie uprawnień do pracy na stanowisku kierowcy w zakresie przewozu rzeczy. Do wymiany prawo jazdy w wydziale komunikacji należy złożyć kopie (oryginały do wglądu): świadectwo kwalifikacji zawodowej wydawanego po jednym z wymienionych szkoleń, badanie lekarskie i psychologiczne oraz jedno zdjęcie, opłatę za wydanie prawo jazdy.

 


 Nie znalazłeś informacji na temat kursu na przewóz rzeczy  lub masz wątpliwości, zadzwoń lub napisz do nas. Udzielimy wyczerpującej informacji. Kontakt

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Monika
Monika

Czy można zrobić kurs na przewóz rzeczy do prawa jazdy kategorii B?

abcszkolenia
abcszkolenia

Pani Moniko,
Obecne przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej zwalniają z obowiązku odbywania kursu na przewóz rzeczy w odniesieniu do pojazdów, do których niezbędne jest posiadanie kat. B prawa jazdy.
Taki kurs, o którym Pani mówi, w myśl ustawy o transporcie drogowym nazywa się teraz szkoleniem okresowym lub też kwalifikacją wstępną i wykonywany jest do bloków programowych kat. C lub kat. D prawa jazdy.
Podsumowując, nie musi Pani zdobywać żadnych dodatkowych uprawnień na przewóz rzeczy do kat. B prawa jazdy.

Karol
Karol

Ile trwa kurs na przewóz rzeczy?

abcszkolenia
abcszkolenia

Panie Karolu, Czas trwania kursu zależny jest od daty uzyskania prawa jazdy kategorii C. Wariant I Jeżeli kategorię C uzyskał Pan po 10.09.2009 r. konieczne jest zrobienie: Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Szkolenie trwa 140 godzin (około miesiąca). Koszt szkolenia to 2800 zł brutto. Cena szkolenia zawiera: udział w szkoleniu, materiały edukacyjne, jazdę ciągnikiem siodłowym z naczepą, jazdę w warunkach specjalnych, jeden egzamin państwowy. Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej: https://abc-szkolenia.com/kwalifikacja-wstepna-przyspieszona/ Przed kursem kwalifikacyjnym powinien Pan wykonać: badanie lekarskie oraz badanie psychologiczne. Komplet badań to koszt 350 zł. W naszym Ośrodku badania odbywają się w każdą środę o… Czytaj więcej »

Robert
Robert

Zrobiłem prawo jazdy kat. C+E w 2004 roku. Który kurs muszę ukończyć, aby zacząć pracę jako kierowca zawodowy?

abcszkolenia
abcszkolenia

Panie Robercie, aby zacząć pracę jako kierowca zawodowy w Pana przypadku należałoby ukończyć Szkolenie Okresowe. Każde szkolenie okresowe kończy się wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej, a po zakończeniu szkolenia nie przeprowadza się egzaminu państwowego. Szkolenie obejmuje 35 godzin zajęć teoretycznych i trwa 5 dni, zaczyna się w naszym Ośrodku w każdy piątek o godz. 15:00 i trwa do wtorku. Badania psychologiczne i lekarskie, potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy, wykonywane są w środę po zakończeniu szkolenia. Badania te są ważne przez okres 5 lat. Jednak w przypadku kierowców, którzy ukończyli 60 rok życia, badania wydawane są na okres 30 miesięcy.… Czytaj więcej »

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2020