Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > INSTRUKCJA CKZ E-LEARNING

INSTRUKCJA CKZ E-LEARNING

Instrukcja CKZ e-learning

Jest nam niezmiernie miło, że zdecydowałaś/eś się obdarzyć nas swoim zaufaniem i przystąpiłaś/eś do kursu przygotowującego do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych organizowanego przez ABC Szkolenia Paweł Żuchowski.

Poniżej znajduje się krótka instrukcja, która ułatwi Ci korzystanie z naszych materiałów oraz pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. Właściwe podejście do kursu to pierwszy krok na drodze do sukcesu, a zatem zapoznaj się z nią dokładnie, żeby nic nie umknęło Twojej uwadze.

Spis treści tego dokumentu:

 1. Co składa się na naszą usługę CKZ online?
 2. Korzystanie z platformy szkoleniowej.
 3. Materiały edukacyjne – do czego służą?
 4. Jak skorzystać ze wsparcia merytorycznego?
 5. Będę zdawać egzamin w zakresie transportu osób – które części materiałów mnie dotyczą?
 6. Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Na początek jednak zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o egzaminie państwowym: EGZAMIN CKZ INFORMACJE

1. Co składa się na naszą usługę CKZ e-learning?

Platforma szkoleniowa:

 • Baza ponad 1500 pytań testowych
 • Filmy instruktażowe z rozwiązywania zadań

Materiały edukacyjne:

 • Plik PDF zawierający opracowania teoretyczne oraz bazę zadań problemowych wraz z rozwiązaniami

Wsparcie merytoryczne:

 • Możliwość konsultacji z działem merytorycznym
 • Możliwość zgłaszania uwag do pytań w celu rozwiania wątpliwości

2. Korzystanie z platformy szkoleniowej

Dane do logowania oraz link do platformy szkoleniowej znajdują się w otrzymanej wiadomości e-mail. Ponadto na platformę możesz dostać się przez zakładkę Testy online na naszej stronie internetowej: www.abc-szkolenia.com

Platforma szkoleniowa stanowi jeden z filarów naszej usługi. Znajdziesz na niej:

 • Testy Certyfikat Przewoźnika (przygotowanie do pierwszej część egzaminu, czyli testu wielokrotnego wyboru)
 • Zadania Certyfikat Przewoźnika (przygotowanie do drugiej części egzaminu, czyli zadań problemowych)

Sekcja Testy Certyfikat Przewoźnika podzielona została na dwie zakładki:

 1. Nauka – pytania testowe pogrupowane na 8 działów tematycznych zgodnie z podziałem obowiązującym na egzaminie państwowym.
 2. Egzamin – pytania testowe ułożone na wzór egzaminów państwowych (po 8 pytań z każdego działu tematycznego w jednym teście).

Uwaga! Zakładka Nauka zawiera moduł Transport osób.  Zostały w nim zebrane pytania, które musisz przerobić dodatkowo przygotowując się do egzaminu z transportu osób. Jeżeli zdajesz egzamin wyłącznie w zakresie przewozu rzeczy- ten moduł Cię nie dotyczy.

Nasze testy, poza wskazaniem prawidłowej odpowiedzi, zawierają również komentarz do pytania (najczęściej jest to podstawa prawna, do której odwołuje się dane pytanie). Aby przejść do odpowiedzi należy:

W zakładce Nauka kliknąć przycisk Sprawdź

W zakładce Egzamin (po ukończeniu całego testu i wyświetleniu wyniku) kliknąć przycisk Zobacz Pytania

Dodatkowo, przy każdym pytaniu znajdziesz przycisk Zgłoś pytanie, dzięki któremu możesz zgłosić nam nieprawidłowości lub poprosić o wyjaśnienie. Zgłoszenia rozpatrujemy w ciągu 3 dni roboczych.

3. Materiały edukacyjne – do czego służą?

Na dodatkowe materiały edukacyjne składa się plik pdf, który znajdziesz w załączniku do otrzymanej wiadomości e-mail. Zagadnienia w nim zawarte zostały podzielone na podstawie drugiej części egzaminu, czyli zadania problemowego. Na egzaminie państwowym otrzymasz do rozwiązania:

 • jedno zadanie dotyczące zagadnień poruszonych w części 1. materiałów (transport i jego aspekty), oraz
 • jedno zadanie dotyczące zagadnień poruszonych w części 2. materiałów (zagadnienia finansowe).

W materiałach edukacyjnych znajdziesz:

 • Podstawową wiedzę teoretyczną przygotowującą do rozwiązania zadania z danego zagadnienia,
 • Instrukcje do rozwiązywania zadań wskazujące metodologię rozwiązywania zadań i zwracające uwagę na najczęściej popełniane błędy,
 • Przykładowe zadania z każdej części (łącznie ponad 50 zadań problemowych).

Uwaga! Materiały edukacyjne zawierają oznaczone części dla Transportu osób.  które musisz przerobić przygotowując się do egzaminu z zakresu transportu osób. Jeżeli zdajesz egzamin wyłącznie w zakresie przewozu rzeczy- te części i zadania Cię nie dotyczą.

4. Jak skorzystać ze wsparcia merytorycznego?

Zależy nam na tym, abyś w trakcie szkolenia czuł/a, że wybrałaś/eś optymalną drogę do przygotowania się do egzaminu państwowego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że niektóre zagadnienia mogą wydawać się skomplikowane. Dlatego też, w trakcie korzystania z usługi, masz możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości ze specjalistami oraz wykupienia dodatkowych godzin zajęć indywidualnych z trenerem.

Mam pytanie odnośnie sposobu rozwiązania zadania lub inne pytanie dotyczące treści merytorycznej materiałów – gdzie się skierować?

Zachęcamy do kierowania spraw merytorycznych drogą mailową do wyznaczonego specjalisty:

michalpasik@abc-szkolenia.com lub biuro@abc-szkolenia.com

Istnieje również możliwość kontaktu telefonicznego w godzinach pracy biura:

733-700-181

Chciał/abym, aby ktoś pomógł mi zrozumieć zadania i przerobił ze mną podstawowe zagadnienia indywidualnie – gdzie szukać wsparcia?

W ramach naszej usługi masz możliwość wykupienia dodatkowych korepetycji indywidualnych z trenerem w zakresie:

 • Transportu
 • Zagadnień finansowych

Trener omówi z Tobą sposób rozwiązywania zadania, wskaże najczęściej popełniane błędy oraz rozwieje wątpliwości. Zajęcia dodatkowe organizujemy w formie stacjonarnej w biurze ABC Szkolenia lub w formie online (opcja preferowana). Cena jednej godziny zajęć to 150 zł + VAT.

5. Będę zdawać egzamin w zakresie transportu osób – które części materiałów mnie dotyczą?

Opracowując materiały szkoleniowe uwzględniliśmy fakt większej różnorodności pytań i zadań egzaminacyjnych w części dotyczącej transportu rzeczy. Nie mniej, nasze materiały pozwalają przygotować się zarówno do egzaminu w zakresie transportu rzeczy jak i transportu osób.

Przygotowując się do egzaminu w zakresie transportu osób, szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • W odniesieniu do części testowej egzaminu: sekcja Testy Certyfikat Przewoźnika > zakładka Nauka > moduł Transport osób + pozostałe działy tematyczne z wyłączeniem pytań jednoznacznie odwołujących się do transportu rzeczy (np. ADR, ATP, przewóz zwierząt, pojazdy nienormatywne, konwencja CMR, mocowanie ładunku)
 • W odniesieniu do części praktycznej egzaminu:
  • transport i jego aspekty: sekcja Zadania Certyfikat Przewoźnika > instruktaż wideo Zadanie 5 Czas pracy kierowców – rozszerzenie dla transportu osób + wyłącznie te zadania w Materiałach edukacyjnych, które zostały oznaczone jako Przykładowe zadania egzaminacyjne z czasu pracy kierowców – transport osób
  • zagadnienia finansowe: wszystkie zadania z części finansowej w Materiałach edukacyjnych i na platformie online ze szczególnym uwzględnieniem zadania oznaczonego w Materiałach edukacyjnych jako Dodatkowe zadanie finansowe dla transportu osób.

6. Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Czy należy wydrukować materiały edukacyjne przesłane w plikach pdf?

Nie jest to konieczne, jednak taka forma może okazać się wygodniejsza w trakcie rozwiązywania zadań podczas zajęć online. Reasumując- można, ale nie trzeba.

Jak wygląda egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Na to pytanie odpowiadamy w trakcie pierwszego dnia zajęć online. Obszernie na ten temat piszemy również na naszym blogu: EGZAMIN CKZ INFORMACJE

Gdzie mogę kierować pytania dotyczące usługi?

W kwestiach technicznych kieruj pytania bezpośrednio do biura ABC Szkolenia:

Biuro@abc-szkolenia.com

Numer telefonu do biura: 531-700-182

Sprawy merytoryczne zostaw specjalistom z działu merytorycznego:

michalpasik@abc-szkolenia.com

Numer telefonu do działu merytorycznego: 733-700-181

Masz pytania? Przejdź do kontaktu.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this page

Copyright © ABC Szkolenia | 2024