ABC Szkolenia > Szkolenie specjalistyczne – klasa 1

Szkolenie specjalistyczne – klasa 1

Szkolenie specjalistyczne – klasa 1 (wybuchowe)

Przewożenie materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, należących do klasy 1, związane jest z koniecznością posiadania specjalnych uprawnień. Poza podstawowym zaświadczeniem ADR, należy zdobyć dodatkowe kwalifikacje.
Materiały niebezpieczne należące do klasy 1 to wszystkie materiały wybuchowe. Ich przewożenie wymaga ukończenia kursu specjalistycznego w zakresie klasy 1 i uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym.
Do szkolenia specjalistycznego mogą przystąpić osoby, które:

  • ukończyły 21 lat,
  • spełnia wymagania ustawy o transporcie drogowym,
  • posiadają podstawowe uprawnienia w zakresie ADR.

Zakres szkolenia specjalistycznego dla klasy 1 – materiały wybuchowe

Kurs specjalistyczny ADR w zakresie materiałów wybuchowych pozwala na merytoryczne przygotowanie do przewożenia ładunku stanowiącego zagrożenie. Podczas szkolenia kursanci zdobywają wiedzę teoretyczną, związaną z takimi zagadnieniami jak:

  • charakterystyka zagrożeń wynikających z przewożenia materiałów klasy 1 (wybuchowych), z uwzględnieniem materiałów pirotechnicznych,
  • szczególne wymagania związane z przewozem, kładące nacisk na zakazy dotyczące pakowania i ładowania różnych materiałów klasy 1 (razem w jednym pojeździe).

Szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu materiałów wybuchowych prowadzą wykwalifikowani wykładowcy, którzy w przystępny i jasny sposób przekazują niezbędną wiedzę. W trakcie kursu każdy uczestnik może zadawać pytania – po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie uprawnień za pierwszym podejściem.
Kurs specjalistyczny ADR z zakresu przewozu materiałów klasy 1 musi trwać nie mniej niż 8 godzin lekcyjnych.

Egzamin po szkoleniu specjalistycznym do klasy 1 – wybuchowe

Udział w szkoleniu pozwala na przystąpienie do egzaminu państwowego. Ma on formę testu, a który składa się 15 pytań. Udzielenie poprawnych odpowiedzi na minimum 10 pytań oznacza pozytywny wynik. Uczestnik ma 30 minut na rozwiązanie pytań egzaminacyjnych.
Pozytywny wynik egzaminu oznacza możliwość uzyskania zaświadczenia uprawniającego do przewożenia materiałów niebezpiecznych klasy 1. Uprawnienia ważne są przez 5 lat i obowiązują na terenie krajów, które podpisały międzynarodową umowę ADR.

Nie czekaj zapisz się już dziś na kurs ADR dla kierowców


Chcesz wiedzieć więcej na temat kursów ADR, przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Najlepszy osrodek do nauki jazdy i różnych kursów. Super kadra instruktorów i miła recepcja. Bardzo przystępne ceny (najlepszy stosunek ceny do jakości) polecam

facebook

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Zdałam go między innymi dzięki Państwu, za pierwszym razem. Prawda jest również taka, że jeżeli ktoś myśli, że wystarczy sam kurs, to jest w błędzie. Musicie Państwo uczyc się również w domu, bez tego raczej możecie zapomniec o zamknięciu tematu przy pierwszym podejściu. W trakcie kursu byłam zaskoczona, że ludziom się nie chce, że kombinują jak tu się urwac albo nie przychodzą w ogóle. A potem jest płacz i narzekanie, że zostali źle przygotowani. Moja ocena szkolenia jest bardzo wysoka, szczególnie Pana Arka, który wkłada w to swoje serce. Dziękuję jeszcze raz.

facebook

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark