Nasze usługi

ABC Szkolenia > Szkolenie specjalistyczne – klasa 1

Szkolenie specjalistyczne – klasa 1

Szkolenie specjalistyczne – klasa 1 (wybuchowe)

Przewożenie materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, należących do klasy 1, związane jest z koniecznością posiadania specjalnych uprawnień. Poza podstawowym zaświadczeniem ADR, należy zdobyć dodatkowe kwalifikacje.
Materiały niebezpieczne należące do klasy 1 to wszystkie materiały wybuchowe. Ich przewożenie wymaga ukończenia kursu specjalistycznego w zakresie klasy 1 i uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym.
Do szkolenia specjalistycznego mogą przystąpić osoby, które:

  • ukończyły 21 lat,
  • spełnia wymagania ustawy o transporcie drogowym,
  • posiadają podstawowe uprawnienia w zakresie ADR.

Zakres szkolenia specjalistycznego dla klasy 1 – materiały wybuchowe

Kurs specjalistyczny ADR w zakresie materiałów wybuchowych pozwala na merytoryczne przygotowanie do przewożenia ładunku stanowiącego zagrożenie. Podczas szkolenia kursanci zdobywają wiedzę teoretyczną, związaną z takimi zagadnieniami jak:

  • charakterystyka zagrożeń wynikających z przewożenia materiałów klasy 1 (wybuchowych), z uwzględnieniem materiałów pirotechnicznych,
  • szczególne wymagania związane z przewozem, kładące nacisk na zakazy dotyczące pakowania i ładowania różnych materiałów klasy 1 (razem w jednym pojeździe).

Szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu materiałów wybuchowych prowadzą wykwalifikowani wykładowcy, którzy w przystępny i jasny sposób przekazują niezbędną wiedzę. W trakcie kursu każdy uczestnik może zadawać pytania – po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie uprawnień za pierwszym podejściem.
Kurs specjalistyczny ADR z zakresu przewozu materiałów klasy 1 musi trwać nie mniej niż 8 godzin lekcyjnych.

Egzamin po szkoleniu specjalistycznym do klasy 1 – wybuchowe

Udział w szkoleniu pozwala na przystąpienie do egzaminu państwowego. Ma on formę testu, a który składa się 15 pytań. Udzielenie poprawnych odpowiedzi na minimum 10 pytań oznacza pozytywny wynik. Uczestnik ma 30 minut na rozwiązanie pytań egzaminacyjnych.
Pozytywny wynik egzaminu oznacza możliwość uzyskania zaświadczenia uprawniającego do przewożenia materiałów niebezpiecznych klasy 1. Uprawnienia ważne są przez 5 lat i obowiązują na terenie krajów, które podpisały międzynarodową umowę ADR.

Nie czekaj zapisz się już dziś na kurs ADR dla kierowców


Chcesz wiedzieć więcej na temat kursów ADR, przejdź do działu: pytania i odpowiedzi
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2020