Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Szkolenia przewoźników drogowych > Szkolenie z czasu pracy kierowcy zawodowego – przepisy po zmianach

Szkolenie z czasu pracy kierowcy zawodowego – przepisy po zmianach

Szkolenie z czasu pracy kierowcy

Wejście w życie Pakietu Mobilności spowoduje największe zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy kierowcy od momentu wprowadzenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 561/2006.

Podstawowym założeniem przyszłych wytycznych jest ujednolicenie zasad wykonywania transportu wewnątrzwspólnotowego, a także dbałość o bezpieczeństwo na drodze oraz w pracy kierowców, realizacja założeń Europejskiego Zielonego Ładu, jak i zmniejszenie emisji CO2 z transportu.

W celu zapoznania wszystkich uczestników procesu przewozu z najnowszymi regulacjami proponujemy jednodniowe szkolenie, na którym specjaliści w dziedzinie czasu pracy kierowcy zawodowego w przystępny sposób omówią wszystkie aspekty wprowadzanych zmian.

Adresaci szkolenia z czasu pracy

Nasza oferta szkolenia dotyczy wszystkich osób zaangażowanych w organizację pracy kierowcy zawodowego a zatem w szczególności:

  • Przedsiębiorców zatrudniających kierowców,
  • Osób zarządzających transportem w firmach,
  • Kierowców, którym zależy na uaktualnieniu swojej wiedzy z zakresu czasu pracy,
Forma szkolenia

Szkolenie obejmuje 5 godzin lekcyjnych zajęć w formie wykładu, podczas których specjalista przedstawi zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy kierowców.

Dodatkowo uczestnicy otrzymają:

  • spersonalizowane materiały dydaktyczne zawierające skrót informacji z wykładu,
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,
  • poczęstunek.
Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia?

Jeżeli rozliczasz i ewidencjonujesz czas pracy, jeździsz zawodowo, zajmujesz się organizacją pracy kierowcy bądź jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym kierowców i chcesz:

  • uniknąć kar związanych z niewłaściwą organizacją pracy,
  • przygotować swoją firmę do nadchodzących zmian w przepisach,
  • poznać sposoby na maksymalne wykorzystanie czasu pracy kierowcy,
  • być na bieżąco.

– to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Jesteśmy doświadczoną firmą szkoleniową, która od lat przygotowuje kierowców i przedsiębiorców do pracy zawodowej w transporcie drogowym. Zaufały nam tysiące zadowolonych klientów. Dołącz do nich i zapisz się na szkolenie już teraz!

Jak zapisać się na szkolenie?

Zapisać się na szkolenie możesz telefonicznie pod numerem 531-700-182 bądź też za pomocą e-mail: biuro@abc-szkolenia.com

Miejsce szkolenia

ABC-Szkolenia
ul. Modlińska 6
03-216 Warszawa

Czy na szkoleniu będzie można zadać pytania dotyczące czasu pracy kierowców?

Szkolenie prowadzi specjalista ds. transportu, który na co dzień szkoli kierowców w zakresie aspektów dotyczących czasu pracy. Chętnie odpowie on na nurtujące pytania oraz przedstawi interpretację spornych kwestii zgodną z wytycznymi Komisji Europejskiej.

Czy istnieje możliwość organizacji szkolenia w firmie?

Po wcześniejszym kontakcie jesteśmy w stanie zorganizować szkolenie również u Państwa w firmie.

Jestem przedsiębiorcą, do czego może mi się przydać takie szkolenie?

Dzięki zwiększeniu świadomości na temat przepisów czasu pracy przedsiębiorca ma możliwość organizowania pracy kierowcy w możliwie optymalny sposób oraz uniknięcia ewentualnej odpowiedzialności karnej z tytułu naruszeń.
Dodatkowo warto pamiętać, że art. 92b oraz art. 92c Ustawy o transporcie drogowym przewiduje sytuacje, w których nie nakłada się kary pieniężnej za naruszenia przepisów o czasie prowadzenia pojazdów, wymaganych przerwach i odpoczynkach. Mowa tutaj między innymi o sytuacji w której podmiot wykonujący przewóz drogowy zapewnił właściwą organizację i dyscyplinę pracy ogólnie wymaganą w stosunku do prowadzenia przewozów drogowych, umożliwiającą przestrzeganie przez kierowców przepisów prawa.
W przypadku przejścia szkolenia przez pracodawcę oraz pracownika może to stanowić dla kontrolującego podstawę do odstąpienia od nałożenia mandatu w formie grzywny.

Co zawiera cena szkolenia?

W cenę szkolenia jest wliczone: 5h zajęć teoretycznych ze specjalistą w klimatyzowanej sali zajęciowej, autorskie materiały szkoleniowe, wsparcie merytoryczne, poczęstunek, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Szkolenie z czasu pracy kierowcy zawodowego - przepisy po zmianach

1. Omówienie aktów prawnych regulujących normy czasu pracy kierowców.
2. Wyjaśnienie podstawowych definicji czasu pracy kierowców.
3. Omówienie głównych założeń Pakietu Mobilności.
4. Zmiany dotyczące wyłączeń ze stosowania Rozporządzenia 561/2006.
5. Zmiany dotyczące pracy w załodze kilkuosobowej.
6. Zmiany dotyczące odpoczynków tygodniowych.
7. Zmiany dotyczące obowiązkowego powrotu do bazy przedsiębiorstwa lub miejsca zamieszkania.
8. Zmiany dotyczące odbioru odpoczynku na promie lub kolei.
9. Zmiany w art. 12 Rozporządzenia 561/2006.
10. Pozostałe zmiany w przepisach.

Zakończenie szkolenia i wydanie zaświadczeń.
Szkolenie z czasu pracy kierowcy zawodowego - przepisy po zmianach Cena zawiera: szkolenie, autorskie materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, poczęstunek. Cena nie zawiera podatku VAT 23%. 480 pln
Termin szkolenia do ustalenia (+48) 531 700 182
Masz pytania? Przejdź do kontaktu.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (3 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2023