Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Prawo jazdy kategorii C przed kwalifikacją wstępną, czy po?

Prawo jazdy kategorii C przed kwalifikacją wstępną, czy po?

Prawo jazdy kat. C lub CE przed kwalifikacją wstępną, czy po?

 

Kwalifikację wstępną przyspieszoną lub szkolenie okresowe można ukończyć w zakresie bloku programowego C1,C1+E, C, C+E ( samochody ciężarowe) lub D1,D1+E,D,D+E ( autobusy). Wynika z tego, że jeśli ukończyłeś kwalifikację wstępną przyspieszoną lub szkolenie okresowe na ciężarówki to świadectwo kwalifikacji zawodowej wydane po tym kursie jest ważne do każdej kategorii prawa jazdy, która uprawnia do poruszania się ciężarówką powyżej 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej ( tj. C1,C1+E,C,C+E), nieważne czy prawo jazdy na ciężarówki zostało zrobione przed uzyskaniem świadectwa kwalifikacji, czy po.

1.Przykład :

Prawo jazdy kat. C wydane w 2007 roku. Szkolenie okresowe kat. C1, C, C1+E, C+E ukończone w 2014 roku. Prawo jazdy kat. CE ukończone 2015 roku. Kierowca po uzyskaniu kat. CE. Nie musi ponownie przechodzić szkolenia okresowego w przewozie rzeczy dla kierowców.

2. Przykład:

Kierowca prawo jazdy kat. C uzyskał w 2010 roku. Kwalifikację wstępną przyspieszoną kat. C1,C1+E,C,C+E w 2016 roku. Prawo jazdy kat. CE uzyskał w 2018 roku. Nie musi ponownie przechodzić kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w zakresie przewozu rzeczy.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca (przyspieszona) odnosi się do sytuacji jeśli byś chciał jeździć autobusem i masz ukończoną kwalifikację wstępną przyspieszoną na ciężarówki i odwrotnie.


Masz pytania napisz do Nas lub zadzwoń: kontakt

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (7 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024