Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Kurs na przewóz rzeczy do 3,5 t dmc

Kurs na przewóz rzeczy do 3,5 t dmc

Czy wymagany jest kurs na przewóz rzeczy dla pojazdów do 3,5 t dmc w transporcie drogowym.

Zgodnie z przepisami do przewozu drogowego pojazdem do 3,5 t dmc włącznie, wymagane są uprawnienia kategorii B, nieważne czy ten pojazd jest zarejestrowany jako samochód osobowy czy ciężarowy. W tym przypadku kierowca zgodnie z zobowiązującymi przepisami tj. art.39a ust.3 pkt. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym jest zwolniony z kursu na przewóz rzeczy (szkolenia okresowe lub kurs kwalifikacyjny).

Należy pamiętać, że gdy poruszamy się zestawem pojazdów np: 3,5 t dmc plus przyczepa 3,5 t dmc musimy posiadać prawo jazdy kat. B+E, badanie lekarskie i psychologiczne. Jednocześnie jesteśmy zwolnieni z kursu na przewóz rzeczy ( szkolenia okresowe lub kurs kwalifikacyjny).

Kurs na przewóz rzeczy (szkolenie okresowe lub kwalifikacja wstępna przyspieszona) dotyczy wyłącznie kategorii prawo jazdy  C1, C, C1+E, C+E. Dokumentem potwierdzającym ukończenia jednego z kursów na przewóz rzeczy jest świadectwo kwalifikacji zawodowej.

 


Masz pytania odnośnie kursów na przewóz rzeczy zadzwoń lub napisz do Nas: kontakt

 

Dodaj komentarz

avatar

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2021