Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Kurs na przewóz rzeczy do 3,5 t dmc

Kurs na przewóz rzeczy do 3,5 t dmc

Czy wymagany jest kurs na przewóz rzeczy dla pojazdów do 3,5 t dmc w transporcie drogowym.

Zgodnie z przepisami do przewozu drogowego pojazdem do 3,5 t dmc włącznie, wymagane są uprawnienia kategorii B, nieważne czy ten pojazd jest zarejestrowany jako samochód osobowy czy ciężarowy. W tym przypadku kierowca zgodnie z zobowiązującymi przepisami tj. art.39a ust.3 pkt. 1 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym jest zwolniony z kursu na przewóz rzeczy (szkolenia okresowe lub kurs kwalifikacyjny).

Należy pamiętać, że gdy poruszamy się zestawem pojazdów np: 3,5 t dmc plus przyczepa 3,5 t dmc musimy posiadać prawo jazdy kat. B+E, badanie lekarskie i psychologiczne. Jednocześnie jesteśmy zwolnieni z kursu na przewóz rzeczy ( szkolenia okresowe lub kurs kwalifikacyjny).

Kurs na przewóz rzeczy (szkolenie okresowe lub kwalifikacja wstępna przyspieszona) dotyczy wyłącznie kategorii prawo jazdy  C1, C, C1+E, C+E. Dokumentem potwierdzającym ukończenia jednego z kursów na przewóz rzeczy jest świadectwo kwalifikacji zawodowej.

 


Masz pytania odnośnie kursów na przewóz rzeczy zadzwoń lub napisz do Nas: kontakt

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (9 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024