Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Jak często można stosować pauzę 9 godzinną?

Jak często można stosować pauzę 9 godzinną?

Jak często można stosować pauzę 9 godzinną?

Kierowca pracujący w pojedynczej załodze ma możliwość skrócenia swojego dziennego okresu odpoczynku z 11 do 9 godzin nie więcej niż 2 razy pomiędzy dwoma odpoczynkami tygodniowymi. Jeśli jednak kierowca w ciągu swojej zmiany odnotuje co najmniej 3-godzinną przerwę będzie ona potraktowana jako pierwsza część odpoczynku dziennego regularnego dzielonego, dzięki czemu po zakończeniu swojej aktywności wystarczy, że odbierze 9 godzin w ramach drugiej części odpoczynku dzielonego. Takie rozwiązanie możliwe byłoby nawet codziennie. W przeciwnym wypadku skrócenie do 9 godzin możliwe jest nie więcej niż 3 razy pomiędzy odpoczynkami tygodniowymi. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kierowców pracujących w załodze kilkuosobowej, którzy codziennie mogą odbierać dzienny odpoczynek trwający 9 godzin.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024