Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile trwa uzyskanie licencji na transport?

Ile trwa uzyskanie licencji na transport?

Ile trwa uzyskanie licencji na transport?

Termin, w jakim organ odpowiedzialny rozpatruje wnioski o udzielenie licencji, zależy od ilości napływających spraw oraz stopnia ich skomplikowania. Najczęściej waha się on w przedziale od kilku dni do miesiąca, ale zdarzają się też sytuacje, w których licencję transportową uzyskać można podczas jednej wizyty w urzędzie. Nad terminami rozpatrywania spraw czuwa Kodeks Postępowania Administracyjnego (KPA), który ustanawia, że powinny być one załatwiane bez zbędnej zwłoki – nie później niż w okresie miesiąca lub dwóch miesięcy, gdy sprawa jest szczególnie skomplikowana.

Dla zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego dopuszczalne przewidziano w przepisach Unii Europejskiej możliwość wydłużenia biegu sprawy 3 lub nawet 4 miesięcy w należycie uzasadnionych przypadkach.

Przeczytaj również – Licencja transportowa – Koszty, Terminy, Wymagania

Licencje transportowe - pomoc w uzyskaniu - ABC Szkolenia

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024