Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile kosztuje certyfikat kompetencji zawodowych?

Ile kosztuje certyfikat kompetencji zawodowych?

Ile kosztuje certyfikat kompetencji zawodowych?

Dla każdego ten koszt może być inny w zależności od podjętych decyzji – czy chcesz posiadać własny Certyfikat czy zatrudnić specjalistę z takim dokumentem?

Jeżeli chcesz uzyskać własny Certyfikat Kompetencji Zawodowych to konieczne będzie zaliczenie egzaminu państwowego, którego koszt wraz z wydaniem certyfikatu wynosi 800 zł. Egzamin nie należy do najłatwiejszych. Wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, którą można nabyć z dedykowanych studiów, książek lub kursów – a to będzie dodatkowy koszt.

Ceny kursów w 2024r:

  • Kurs CKZ e-learning kosztuje 984 zł
  • Kurs CKZ online kosztuje 1400 zł
  • Kurs CKZ stacjonarny kosztuje 2400 zł

Inną drogą jest zatrudnienie specjalisty posiadającego CKZ. Tutaj musimy się liczyć z kosztami zatrudnienia i miesięcznym wynagrodzeniem. W krótkim okresie może to być rozwiązanie korzystne, ponieważ stawki na rynku rozpoczynają się nawet od 500 zł miesięcznie. Jednak w dłuższym okresie suma robi się już większa a dodatkowo jesteśmy cały czas uzależnieni od tej osoby.

Oferta kursów na certyfikat kompetencji zawodowych - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwester
Sylwester
3 lat temu

Czy jest możliwość uzyskania certyfikatu przez internet?

Zuzanna
Zuzanna
8 miesięcy temu

Czy certyfikat kompetencji zawodowych jest dodatkowym atutem dla spedytora? Czy jest on przydatny tylko prowadzącym przedsiębiorstwo.

Marek - ABC Szkolenia
Editor
8 miesięcy temu
Reply to  Zuzanna

Certyfikat kompetencji zawodowych jest dokumentem potwierdzającym, że jego właściciel dysponuje wiedzą i ma niezbędne kwalifikacje do podjęcia i wykonywania działalności w zakresie transportu drogowego. Obowiązek posiadania certyfikatu lub zatrudnienia osoba, która się nim legitymuje dotyczy wszystkich przedsiębiorców ubiegających się o zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Przedsiębiorstwa spedycyjne do prowadzenia swojej działalności również w większości przypadków powinny uzyskać stosowną licencję. Jednym z warunków jaki należy spełnić, aby uzyskać licencję na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy (tzw. licencję spedycyjną) jest wskazanie przynajmniej jednej osoby zarządzającej przedsiębiorstwem lub zarządzającej transportem, która legitymuje się certyfikatem kompetencji zawodowych. Odpowiadając na Pani pytanie informuję, że legitymowanie się certyfikatem nie stanowi jedynie dodatkowego atutu, który poświadcza wiedzę i kwalifikacje, ponieważ od spedycji również wymaga się wskazania osoby go posiadającej.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

4,8/5 - (14 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024