Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile cykli dziennych ma kierowca tira pomiędzy pauzami weekendowymi?

Ile cykli dziennych ma kierowca tira pomiędzy pauzami weekendowymi?

Ile cykli dziennych ma kierowca tira pomiędzy pauzami weekendowymi?

Po zakończeniu pauzy weekendowej kolejną kierowca zobowiązany jest rozpocząć najpóźniej po upływie 6 okresów 24-godzinnych (144 godzin). W praktyce oznacza to zwykle, że kierowca może pracować przez 6 dni z rzędu a następnie powinien rozpocząć kolejny odpoczynek tygodniowy trwający co najmniej 24 godziny. W szczególnej sytuacji cykli dziennych obejmujących zmianę i odpoczynek kierowcy mogłoby być więcej lub mniej, dlatego też przy określaniu momentu rozpoczęcia kolejnego odpoczynku tygodniowego, należy określić, kiedy upływają 144 godziny od zakończenia poprzedniego takiego odpoczynku. Jednocześnie zachowane powinny być normy w zakresie odpoczynku dziennego tak, by kierowca w ostatnim dniu swojej pracy nie przekroczył 13 lub 15 godzin zmiany.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024