Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy wszystkie kursy ADR kończą się egzaminem?

Czy wszystkie kursy ADR kończą się egzaminem?

Czy wszystkie kursy ADR kończą się egzaminem państwowym?

Chcąc posiadać uprawnienia do pracy z materiałami niebezpiecznymi, należy w pierwszej kolejności zapisać się na kurs ADR. Nie wszystkie przeznaczone są dla kierowców i nie wszystkie kończą się egzaminem.

Kursy ADR dla kierowców

Kurs ADR dla kierowców pozwala na otrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami przewożącymi materiały niebezpieczne. Szkolenie składa się z kilku części, a kończy się możliwością podejścia do egzaminu. W tym przypadku otrzymanie zaświadczenie ADR uzależnione jest od wyników egzaminu.

Kurs ADR dla doradców

Kurs ADR na doradców przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pracować w firmie i doradzać w zakresie przewozu materiałów niebezpiecznych oraz sprawować nad tym procesem nadzór. I w tym przypadku ukończenie szkolenia związane jest z koniecznością podejścia do egzaminu, od wyniku którego warunkowane jest otrzymanie uprawnień.

Szkolenie dla innych osób uczestniczących w operacjach transportowych

Z kolei szkolenie stanowiskowe ADR przeznaczone jest dla wszystkich pracowników, którzy mają styczność z materiałami niebezpiecznymi. W tym przypadku odbycie kursu jest jednoznaczne z otrzymaniem uprawnień – bez konieczności zdawania egzaminów.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

Dodaj komentarz

avatar

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2021