Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy wszystkie kursy ADR kończą się egzaminem?

Czy wszystkie kursy ADR kończą się egzaminem?

Czy wszystkie kursy ADR kończą się egzaminem państwowym?

Wytyczne odnośnie szkoleń ADR dla pracowników, którzy w pracy mają styczność z materiałami niebezpiecznymi określone są w międzynarodowej konwencji o przewozie materiałów niebezpiecznych zwanej potocznie Umową ADR. Polska ratyfikowała tę konwencję i przyjęła jej zapisy do swoich przepisów krajowych, w których wyróżniono różne sytuacje kiedy pracownicy są zobowiązani do posiadania przeszkolenia lub kursu zakończonego egzaminem. Wbrew powszechnej opinii nie wszystkie przeznaczone są dla kierowców i nie wszystkie kończą się egzaminem.

Kurs ADR Warszawa - GIF

Kursy ADR dla kierowców

Kurs ADR dla kierowców pozwala na otrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami przewożącymi materiały niebezpieczne. Szkolenie składa się z kilku części, a kończy się możliwością podejścia do egzaminu. W tym przypadku otrzymanie zaświadczenie ADR uzależnione jest od wyników egzaminu.

Kurs ADR dla doradców

Kurs ADR na doradców przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pracować w firmie i doradzać w zakresie przewozu materiałów niebezpiecznych oraz sprawować nad tym procesem nadzór. I w tym przypadku ukończenie szkolenia związane jest z koniecznością podejścia do egzaminu, od wyniku którego warunkowane jest otrzymanie uprawnień.

Kurs na doradcę ADR

Szkolenie dla innych osób uczestniczących w operacjach transportowych

Z kolei szkolenie stanowiskowe ADR przeznaczone jest dla wszystkich pracowników, którzy mają styczność z materiałami niebezpiecznymi. W tym przypadku odbycie kursu jest jednoznaczne z otrzymaniem uprawnień – bez konieczności zdawania egzaminów.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (16 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024