Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy trudno jest zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Czy trudno jest zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Czy trudno jest zdać egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Zdanie egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych nie należy do najprostszych rzeczy, jednak nie jest też czymś niemożliwym. Osoba posiadająca certyfikat powinna posiadać wiedzę z obszaru prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa socjalnego, prawa podatkowego, prowadzenia działalnośći gospodarczej i zarządzania finansami przedsiębiorstwa, dostępu do rynku, norm technicznych i bezpieczeństwa drogowego. Zakres merytoryczny stanowi dużą przeszkodę ze względu na różnorodność zagadnień, jakie mogą pojawić się na egzaminie.

Dodatkowym utrudnieniem jest formuła przeprowadzania egzaminu. Składa się on z 2 części: testu wielokrotnego wyboru oraz dwóch zadań problemowych. Za każdą część uzyskać można łącznie 64 punkty. Do zaliczenia wymagane jest uzyskanie conajmniej połowy (32) możliwej liczby punktów z każdej części a ponadto zdobyć conajmniej 60% (77) ogólnej liczby punktów. Rzutuje to na ogólną zdawalność egzaminu, która w województwie mazowieckim (gdzie egzaminy organizowane są najczęściej) w 2023 r. wynosiła ona niecałe 55%. Z tego względu przed przystąpieniem do egzaminu warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, które wydatnie zwiększy szanse na sukces osoby zdającej.

Oferta kursów na certyfikat kompetencji zawodowych - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024