Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy pauza 24-godzinna może być odebrana w środku tygodnia?

Czy pauza 24-godzinna może być odebrana w środku tygodnia?

Czy pauza 24-godzinna może być odebrana w środku tygodnia?

Zarówno regularny (45 godzin) jak i skrócony (24 godziny) tygodniowy okres odpoczynku może być odebrany w dowolnym momencie w ciągu tygodnia. Zgodnie z przepisami powinien on się rozpocząć najpóźniej po upływie 6 pełnych dób od zakończenia ostatniego tygodniowego okresu odpoczynku. Wśród kierowców, którzy odbierają go podczas wolnego weekendu, zwykło się mówić, że jest to pauza weekendowa, ale wynika to wyłącznie z przyjętego w ich przypadku systemu pracy. Nie jest to regułą, dlatego też w innej sytuacji dopuszczalny jest odbiór tygodniowego okresu odpoczynku w środku tygodnia, zarówno 24 jak i 45 godzin.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024