Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy kurs kwalifikacji wstępnej można ukończyć on-line?

Czy kurs kwalifikacji wstępnej można ukończyć on-line?

Czy kurs kwalifikacji wstępnej można ukończyć on-line?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010 r. ( Dz. U. z 2016 poz. 151) w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy w paragrafie § 12. 1. Zajęcia teoretyczne, o których mowa w § 7—11, (to znaczy: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe), prowadzi się jako:

1) wykład, seminarium, pokaz, ćwiczenia oraz inne formy zajęć stosowane w kształceniu osób dorosłych albo

2) ćwiczenia pod nadzorem trenera — wykładowcy, przy użyciu komputera i specjalistycznego oprogramowania wspomagającego proces kształcenia

— prowadzone w sali ośrodka szkolenia.

Wynika z tego przepisu, że szkolenie on-line na kursach kwalifikacyjnych i szkoleniu okresowym przy zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania może odbywać się wyłącznie w sali ośrodka szkolenia. Przepisy nie przewidują innej możliwości.


Masz pytania, napisz do Nas lub zadzwoń: kontakt

Dodaj komentarz

avatar

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2021