Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy kierowca może pić alkohol w czasie pauzy?

Czy kierowca może pić alkohol w czasie pauzy?

Czy kierowca może pić alkohol w czasie pauzy?

Nie istnieje bezpośredni zapis zakazujący kierowcy spożywanie alkoholu w czasie przerw lub odpoczynków. Należy jednak zwrócić uwagę, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest bezwzględnie zakazane i surowo karane. Nie można także zapominać o przepisach traktujących o alkoholu w miejscu pracy. Decyzja o wypiciu piwa lub czegoś mocniejszego podczas pauzy może spowodować ryzyko, że, siadając za kierownicę, kierowca nie będzie w pełni formy, więc mimo braku bezpośredniego zakazu odradzamy taką praktykę.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024