Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy dyspozycja zalicza się do pauzy?

Czy dyspozycja zalicza się do pauzy?

Czy dyspozycja zalicza się do pauzy?

Okresy gotowości rejestrowane na tachografie symbolem popularnej „koperty” to czas, w którym kierowca pozostaje w dyspozycji pracodawcy i w każdej chwili może rozpocząć pracę. Nie mogą one zatem zostać zakwalifikowane jako pauza, która ma służyć wypoczynkowi. Wyjątek stanowią kierowcy pracujący w podwójnej obsadzie. Osoba, która aktualnie nie prowadzi pojazdu i loguje kartę w 2. slocie tachografu, zgodnie z przepisami pozostaje w dyspozycji, co też jest zapisywane na jej karcie kierowcy, jednak, jeśli tylko nie jest zaangażowana w pomoc osobie kierującej pojazdem, czas spędzony na fotelu pasażera może zaliczyć jako przerwę. W pozostałych sytuacjach czas spędzony w gotowości nie będzie mógł zostać uznany jako pauza – w rozumieniu zarówno przerwy jak i odpoczynku.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2023