ABC Szkolenia > Szkolenia specjalistyczne – klasa 7

Szkolenia specjalistyczne – klasa 7

Szkolenia specjalistyczne – klasa 7 (promieniotwórcze)

Przewóz materiałów klasyfikowanych jako niebezpieczne, a należące do klasy 7 wymaga dodatkowych uprawnień. Koniecznością jest więc odbycie szkolenia specjalistycznego i przystąpienie do egzaminu.
Klasa 7 obejmuje wszelkiego rodzaju materiały promieniotwórcze, których przewożenie wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności. Celem szkolenia specjalistycznego jest odpowiednie przygotowanie kierowców zawodowych do transportu takich materiałów, by nie narażać siebie oraz pozostałych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Zakres szkolenia specjalistycznego dla klasy 1 – promieniotwórcze

Szkolenie specjalistyczne – klasa 7 (materiały promieniotwórcze) powinno odbywać się w wymiarze co najmniej 8 godzin lekcyjnych. Podczas kursu ADR podejmowane są takie zagadnienia jak:

  • wiadomości związane ze specyficznymi zagrożeniami wynikającymi z promieniowania jonizującego,
  • warunki pakowania, manipulowania, ładowania oraz układania materiałów radioaktywnych razem,
  • wiadomości wiążące się z wszelkimi środkami bezpieczeństwa oraz metodami postępowania w razie wypadku podczas przewożenia materiałów promieniotwórczych.

Szkolenie specjalistyczne ADR w zakresie klasy 7 ma formę wykładów. Prowadzą je wykwalifikowani wykładowcy, który w sposób przystępny i jasny starają się przekazać najważniejsze wiadomości. W razie jakichkolwiek wątpliwości, odpowiadają na pytania. A wszystko po to, by każdy z kursantów zyskał rzetelne przygotowanie do egzaminu państwowego.

Egzamin po szkoleniu specjalistycznym do klasy 7 – promieniotwórcze

Ukończenie kursu specjalistycznego ADR jest jednoznaczne z przystąpieniem do egzaminu państwowego. Składa się on z 15 pytań testowych. Uczestnik ma 30 minut na udzielenie odpowiedzi. O pozytywnym wyniku egzaminu można mówić wówczas, gdy poprawnych odpowiedzi jest co najmniej 10.
W przypadku wyniku negatywnego, uczestnik może ponownie przystąpić do egzaminu (bez konieczności uczestnictwa w szkoleniu po raz drugi) – w okresie 6 miesięcy.
W przypadku wyniku pozytywnego, uczestnik otrzymuje zaświadczenie o uzyskanych uprawnieniach. Od teraz może prowadzić pojazdy transportujące materiały promieniotwórcze. Uprawnienia ważne są przez okres 5 lat. Obowiązują w krajach, które podpisały umowę o ADR.

Nie czekaj zapisz się już dziś na kurs ADR dla kierowców


Chcesz wiedzieć więcej na temat kursów ADR, przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

abc szkoleniaDlaczego my?

Profesjonalnie, sprawnie, rzetelnie. Chcesz zdobyć uprawnienia kierowcy zawodowego lub założyć firmę transportową a może podnieść swoje kompetencje odnośnie transportu i logistyki. Dobrze trafiłeś. Profesjonalnie przygotujemy i przeprowadzimy dla Ciebie odpowiednie szkolenie.

Rzetelnie udzielimy informacji odnośnie transportu. Sprawnie obsłużymy Cię w Naszym biurze. Wszystko w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Poznaj Nas bliżej.

abc szkoleniaWybrane opinie

Najlepszy osrodek do nauki jazdy i różnych kursów. Super kadra instruktorów i miła recepcja. Bardzo przystępne ceny (najlepszy stosunek ceny do jakości) polecam

facebook

Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Zdałam go między innymi dzięki Państwu, za pierwszym razem. Prawda jest również taka, że jeżeli ktoś myśli, że wystarczy sam kurs, to jest w błędzie. Musicie Państwo uczyc się również w domu, bez tego raczej możecie zapomniec o zamknięciu tematu przy pierwszym podejściu. W trakcie kursu byłam zaskoczona, że ludziom się nie chce, że kombinują jak tu się urwac albo nie przychodzą w ogóle. A potem jest płacz i narzekanie, że zostali źle przygotowani. Moja ocena szkolenia jest bardzo wysoka, szczególnie Pana Arka, który wkłada w to swoje serce. Dziękuję jeszcze raz.

facebook

Automobilklub Polski  ma przyjemność zarekomendować firmę ABC Szkolenia – Paweł Żuchowski, z którą od kilku lat współpracujemy przy przeprowadzaniu kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojętego transportu i ruchu drogowego. Firma potwierdza swój profesjonalizm na każdym etapie kooperacji. Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić firmę Pawła Żuchowskiego – ABC Szkolenia jako solidnego i rzetelnego partnera biznesowego.

Automobilklub Polski

Szkolenie z zakresu prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i praktycznym. Na szczególne uznanie zasługuje sprawna organizacja szkoleń oraz elastyczność wykonawcy na etapie ich planowania. Ośrodek ABC-Szkolenia Paweł Żuchowski godny jest polecenia wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu.

Zbigniew Drzewiński

WITAM WŁASNIE DZIŚ ZDAŁEM EGZAMIN C+E ZA PIERWSZYM PODEJŚCIEM TAK SAMO BYŁO Z EGZAMINEM NA KAT C POLECAM WSZYSTKIM ABC SZKOLENIA, DAJE 5 GWIAZDEK I REKOMENDUJE. SUPER KADRA SZKOLĄCA, PEŁEN PROFESJONALIZM WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, ORAZ WSZYSTKICH PAŃ OBSŁUGUJĄCYCH SZKOLENIA, POZDRAWIAM

facebook

Реально хорошая школа обучения водителей на код 95 . Очень много украинцов и белорусов прошло через эту школу. Вы проходите как теореитический курс так и практический. Особые впечатления от работников школы, все приветливые и вежливые люди. Преподователи рассказывают о таких вещах которых в книжках не найдешь, вообщем кт думает связать свою жизнь с фурой начинайте с этой школы. У нас на родине такому не учат как сдесь

facebook

Bardzo dobrze przeprowadzony kurs na certyfikat kompetencji! Szybko rzeczowo w dobrej atmosferze, same konkrety szczególnie zakres księgowości. Polecam!

facebook

KontaktOŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego. Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców, innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto, zajmujemy się doradztwem w zakresie ADR, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Wszystkie informacje w jednym miejscu. Będziesz zadowolony. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

INFORMACJA I ZAPISY


OBIERZ DOBRY KURS

Nie znalazłeś interesującej usługi związanej z transportem lub logistyką. Skontaktuj się z nami, przygotujemy indywidualną ofertę.

Przejdź do kontaktuKontakt

KontaktSzybki Kontakt

KontaktLokalizacja

Copyright © ABC Szkolenia / Designed and Created by Trendmark