Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Po jakim czasie jazdy można zrobić 15 minut przerwy?

Po jakim czasie jazdy można zrobić 15 minut przerwy?

Po jakim czasie jazdy można zrobić 15 minut przerwy?

Przerwa 15-minutowa, która stanowi pierwszą część przerwy przysługującej kierowcy po 4,5 godziny jazdy, co do zasady może zostać odebrana w dowolnym momencie po rozpoczęciu jazdy. Po jej zrealizowaniu można kontynuować kierowanie do upływu 4,5 godziny jazdy, kiedy to należy odebrać przerwę trwającą nie mniej niż 30 minut. Rozporządzenie 561/2006 nie wprowadza w tym zakresie ograniczeń, które wskazywałyby, że 1. część trwająca co najmniej 15 minut ma zostać odebrana np. po godzinie jazdy i literalnie, dozwolone jest odebranie takiej przerwy nawet po kilku minutach jazdy.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024