Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Na czym polegają szkolenia stanowiskowe ADR?

Na czym polegają szkolenia stanowiskowe ADR?

Kogo dotyczy szkolenie stanowiskowe ADR?

Jakikolwiek kontakt z materiałami klasyfikowanymi jako niebezpieczne wymaga posiadania stosownych uprawnień. Dlatego pracownik firmy działającej w tym zakresie musi przejść stosowny kurs stanowiskowy ADR.

Takie szkolenie dotyczy m.in. pracowników, którzy manipulują towarami niebezpiecznymi, mając z nimi styczność podczas magazynowania, rozładunku i załadunku. Do przystąpienia do szkolenia zobligowani są również kierowcy, pracownicy biura oraz wszystkie inne osoby, które uczestniczą w przewozie materiałów niebezpiecznych albo sprawują nad nimi nadzór.

Szkolenie stanowiskowe ADR składa się z trzech tematycznych modułów. Koniecznością jest zaliczenie bloku ogólnego, bloku specjalistycznego oraz kursu w zakresie bezpieczeństwa. Warto przy tym mieć świadomość, że ukończenie szkolenia nie wiąże się z przystąpieniem do egzaminu. Zaliczony kurs oznacza otrzymanie niezbędnego zaświadczenia uprawniającego do styczności z materiałami niebezpiecznymi.


Masz pytania napisz do Nas lub przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

Dodaj komentarz

avatar

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2021