Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Kiedy trzeba wykonać pauzę tygodniową 24 a kiedy 45 godzinną?

Kiedy trzeba wykonać pauzę tygodniową 24 a kiedy 45 godzinną?

Kiedy trzeba wykonać pauzę tygodniową 24 godziny a kiedy 45 godzin?

Zarówno pauza 24 jak i 45-godzinna w większości przypadków będzie zaliczona jako odpoczynek tygodniowy, który rozpocząć należy najpóźniej po 6 pełnych dobach (144 h) od zakończenia poprzedniego odpoczynku tygodniowego. Odpoczynek trwający co najmniej 24 godziny ale mniej niż 45 godzin jest odpoczynkiem skróconym zaś ten trwający 45 godzin jest traktowany jako regularny tygodniowy okres odpoczynku. Kierowca zgodnie z przepisami w dwóch kolejnych tygodniach (poniedziałek – piątek) powinien odebrać co najmniej 2 regularne tygodniowe okresy odpoczynku albo 1 regularny i 1 skrócony. Każde skrócenie będzie on musiał jednak zrekompensować poprzez wydłużenie innego okresu odpoczynku o tyle godzin, ile zabrakło mu do pełnego odpoczynku 45-godzinnego, najpóźniej przed końcem trzeciego tygodnia następującego po tym, w którym skrócił odpoczynek tygodniowy.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024