Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Kiedy pauza 9 a kiedy 11 godzin?

Kiedy pauza 9 a kiedy 11 godzin?

Kiedy pauza 9 a kiedy 11 godzin?

Po zakończeniu pracy kierowcy przysługuje czas na odpoczynek dzienny, który należy odebrać w ciągu doby od jej rozpoczęcia. Powinien on, co do zasady, trwać nie krócej niż 11 kolejnych godzin, jednak w okresie pomiędzy dwoma odpoczynkami tygodniowymi można trzykrotnie skrócić go do wymiaru nie mniejszego niż 9 godzin. Wyjątek stanowi odpoczynek regularny dzielony. W takim wypadku po zakończonej zmianie w pracy, kierowca może odebrać odpoczynek trwający nie mniej niż 9 godzin, pod warunkiem że wcześniej w ciągu doby odebrał jego pierwszą część trwającą co najmniej 3 godziny. Taki odpoczynek 9-godzinny można odbierać codziennie.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024