Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Jak opisać przerwanie pauzy 9 godzin?

Jak opisać przerwanie pauzy 9 godzin?

Jak opisać przerwanie pauzy 9 godzin?

Definicja ustawowa odpoczynku mówi nam, że jest to nieprzerwany okres, w którym kierowca swobodnie dysponuje swoim czasem. Oznacza to, że ewentualne przerwanie takiego odpoczynku, musiałoby wynikać z wyjątkowych przyczyn, których kierowca nie mógł wcześniej przewidzieć – np. polecenia służb, które w czasie odpoczynku kazałyby kierowcy przeparkować pojazd. W takiej sytuacji kierowca może powołać się na postanowienia artykułu 12. Rozporządzenia 561/2006, opisując dokładnie na odwrocie wydruku z tachografu przyczyny przerwania takiego odpoczynku. Należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie awaryjne dedykowane sytuacjom wyjątkowym, więc jeśli przerwanie wynikałoby z zaniedbania kierowcy lub innych przyczyn, które dało się przewidzieć, powołanie się na odstępstwo nie będzie możliwe.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024