Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Jak odebrać pauzę 45 minut w podwójnej obsadzie?

Jak odebrać pauzę 45 minut w podwójnej obsadzie?

Jak odebrać pauzę 45 minut w podwójnej obsadzie?

Do kierowców pracujących w podwójnej obsadzie wszelkie przepisy dotyczące przerw stosuje się odpowiednio tak, jak w przypadku obsady pojedynczej. Wyjątek stanowi jednak sposób jej odebrania. Nie wymaga on postoju pojazdu, ponieważ kierowca, który aktualnie nie zajmuje się kierowaniem a na tachografie rejestruje okres gotowości, może potraktować go jako przerwę, jeśli tylko czas ten będzie trwał co najmniej 45 minut. Po okresie 4,5 godziny jazdy lub 6 godzin pracy ciągłej, który zmuszałby kierującego do rozpoczęcia przerwy, wystarczy, że zmieni się on ze swoim kompanem i odda prowadzenie pojazdu w jego ręce.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024