Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile wykonać pauzy po 10 godzinach jazdy?

Ile wykonać pauzy po 10 godzinach jazdy?

Ile wykonać pauzy po 10 godzinach jazdy?

Wykorzystanie 10 godzin jazdy dziennej uniemożliwia kierowcy korzystającemu z tachografu dalsze prowadzenie pojazdu. Nie oznacza to, że od razu musi udać się na odpoczynek. Może on jednak dalej wykonywać inne swoje obowiązki, pamiętając o tym, że musi zmieścić się z odpoczynkiem w ciągu doby od rozpoczęcia pracy. Wymiar takiego odpoczynku może być dowolny, o ile zachowane zostaną pozostałe przepisy. Po wydłużeniu jazdy do 10 godzin kierowca może wykonać odpoczynek dzienny skrócony (9 godzin), ale – jeśli wyrobi się w ciągu doby – może także odebrać odpoczynek dzienny regularny (11 godzin).

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024