Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile musi wynosić pauza weekendowa?

Ile musi wynosić pauza weekendowa?

Ile musi wynosić pauza weekendowa?

Pauza weekendowa rozumiana jako odpoczynek tygodniowy może mieć wymiar regularny lub skrócony. Jeśli będzie trwać nieprzerwanie przez 45 godzin zostanie zaliczony jako regularny tygodniowy okres odpoczynku. Istnieje możliwość skrócenia jego wymiaru do co najmniej 24 godzin, ale tak, by w każdych dwóch kolejnych tygodniach kierowca wykorzystał co najmniej 2 odpoczynki regularne lub 1 regularny i 1 skrócony. Każde takie skrócenie powinno zostać dodatkowo zrekompensowane równorzędnym okresem odpoczynku w ciągu 3 tygodni. Warto zaznaczyć, że pauza weekendowa jest określeniem potocznym a odpoczynki tygodniowe mogą być także odbierane w dowolnym momencie w środku tygodnia, o ile zostanie zachowany ich wymiar.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024