Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii CE C+E? [2023]

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii CE C+E? [2023]

Cena kursu na prawo jazdy kategorii CE C+E z dodatkowymi opłatami

Koszt kursu prawa jazdy kategorii C+E to 3580 złotych. Cena zawiera szkolenie ( 25h zajęć praktycznych). Warunkiem przystąpienia do kursu na prawo jazdy kategorii C+E jest  zaliczenie egzaminu na  prawo jazdy kategorii C. Jest również możliwość organizacji kursu na prawo jazdy kat. C oraz kat. CE równocześnie (5980 zł).

kursy i badania dla kierowców - gif

Badanie lekarskie i psychologiczne

Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy kategorii C+E należy w starostwie wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Do profilu niezbędne jest  badanie lekarskie (200 zł.) i psychologiczne (150 zł.).

Egzamin państwowy kat. CE

Ponadto opłata za egzamin Państwowy praktyczny na kategorii C+E  prawa jazdy wynosi 245 zł. Osoby ubiegające się o prawo jazdy kategorii C+E są zwolnione z egzaminu teoretycznego.
Opłata za wymianę prawa jazdy wynosi 100,50 złotych.

Oferta kursów na prawo jazdy

Aktualna oferta kursów dostępna jest w zakładce – >KURSY NA PRAWO JAZDY<

Masz pytania odnośnie prawo jazdy C+E? Napisz lub zadzwoń do nas już teraz! >> kontakt <<

Uprawnienia kierowców - kat. C, CE, kod 95, ADR, nalewaki - gif

Co mówią o nas klienci?

Poznaj opinie naszych kursantów na temat kursów prawa jazdy kat. C, CE

 

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Witam posiadam prawojazdy A,B,C nie posiadam E jaki jest koszt i na czym polega egzamin?

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Panie Mariuszu,
Prawo jazdy kategorii C+E jest uzupełnieniem dla kategorii C. Kategoria C uprawnia do prowadzenia pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z przyczepą lekką (DMC do 750 kg). Pełne uprawnienia do prowadzenia pojazdu ciężarowego z przyczepą o DMC powyżej 750 kg lub też ciągnika siodłowego z naczepą, potrzebne jest uzyskanie dodatkowo kategorii C+E. W programie kursu ma Pan 25 godzin jazd samochodem ciężarowym z przyczepą – będą to zajęcia praktyczne na placu manewrowym oraz jazda w ruchu drogowym, w tym na trasach egzaminacyjnych. Cena takiego kursu wynosi 2590 zł. Egzaminu państwowy na kategorię C+E jest prowadzony w WORD i składa się na niego tylko i wyłącznie egzamin praktyczny. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie na kat. C+E przy wymianie prawa jazdy zostanie automatycznie dodana Panu kategoria B+E.
Dokumentem wymaganym do zapisu na kurs prawa jazdy jest uzyskanie Profilu Kandydata na Kierowcę, który otrzyma Pan w Wydziale Komunikacji wraz z orzeczeniem lekarskim i orzeczeniem psychologicznym.
Jeśli pojawią się nowe pytania zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem ABC Szkolenia. Pozdrawiamy!

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Witam mam prawo jazdy zagraniczne ABC chciałbym zrobić w Polsce E czy jest taka możliwość?? Czy są kursy przyspieszone i jakie dokumenty muszę uzupełnić?

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Tomasz

Panie Tomaszu,
Uprzejmie informujemy, że żeby zapisać się na kurs na prawo jazdy kat. C+E należy rozpocząć od uzyskania profilu PKK. Jest to niezbędny dokument do uzyskania wyżej wymienionej kategorii prawo jazdy. Jeśli otrzyma Pan PKK w Wydziale Komunikacji to będzie mógł Pan rozpocząć kurs na prawo jazdy w Polsce.
Profil ten można otrzymać w Wydziale Komunikacji – w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta właściwym ze względu na miejsce zameldowania lub zamieszkania.
Żeby otrzymać profil kandydata na kierowcę (PKK) należy posiadać orzeczenie lekarskie i psychologiczne. Badania te może Pan odbyć w naszym ośrodku w każdą środę od godziny 15.00. Cena badań to 350 złotych.

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Chciałbym jeszcze dopytać czy zagraniczne szkolenia okresowe na przewóz rzeczy są uwzględniane w Polsce oczywiście przetłumaczone na jezyk polski tzw. Kod95 który jest wpisany w prawo jazdy

abcszkolenia
Admin
2 lat temu
Reply to  Tomasz

Dzień dobry Panie Tomaszu,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnienia kierowcy zawodowego tj. świadectwo kwalifikacji zawodowej po kursie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej lub szkolenia okresowego w zakresie przewozu rzeczy uzyskane w krajach należących do Unii Europejskiej mogą być respektowane w Polsce. Ponadto kierowca wykonujący przewóz drogowy zobowiązany jest uzyskać wpis do prawa jazdy zgodnie z art. 39f ust. 1 potwierdzający posiadany kod 95.
Jeżeli natomiast kierowca niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE, który ma wydane prawo jazdy przez państwo trzecie i ukończone szkolenie okresowe poza UE zobowiązani zobowiązany jest do ukończenia odpowiedniego kursu według obowiązujących przepisów UE. Przyszły kierowca spoza UE, który będzie wykonywał międzynarodowe przewozy drogowe na rzecz polskiego przedsiębiorcy zobowiązany jest do uzyskania Świadectwa kierowcy wydawanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Natomiast w przypadku, gdy obywatel spoza UE będzie wykonywał przewozy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej powinien uzyskać wpis potwierdzający posiadane uprawnienia kierowcy zawodowego do polskiego krajowego prawa jazdy.
Szkolenie Okresowe rozpoczyna się w każdy piątek o godzinie 15:00. Po kursie, w środę, organizujemy badania lekarskie i psychologiczne. Całość odbywa się w naszym ośrodku, dzięki czemu już w niecały tydzień można uzyskać uprawnienia do wykonywania przewozu rzeczy.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Witam chciałbym zdać prawo jazdy kat CE ale posiadam tylko na B chciałbym się dowiedzieć jak długo trwa kurs i czy egzamin posiada cześć teoretyczną.

abcszkolenia
Admin
1 rok temu
Reply to  Marcin

Panie Marcinie,

Posiadając wyłącznie kat. B, w celu wykonywania przewozów pojazdami, do których potrzebne jest posiadanie kat. CE, należy zacząć od kursu prawa jazdy kategorii C. W takim przypadku proponuję jednak przystąpić do kursu łączonego C, C+E, który obejmuje 20h zajęć teoretycznych i 45h zajęć praktycznych (20h – kat. C / 25h – kat. CE). Po kursie zobowiązany jest Pan przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego w zakresie kat. C oraz wyłącznie praktycznego w zakresie kat. CE.
Czas trwania kursu uzależniony jest w dużym stopniu od Pana dyspozycyjności. Godziny zajęć praktycznych są elastyczne i indywidualnie dopasowane pod kątem każdego kursanta, natomiast wykłady prowadzone są w godzinach popołudniowych w ośrodku ABC Szkolenia przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie.
Aby uzyskać prawo jazdy kategorii C, C+E należy zacząć od wykonania badań lekarskich oraz psychologicznych niezbędnych do uzyskania profilu PKK w Wydziale Komunikacji. Takie badania może Pan wykonać w naszym ośrodku w każdą środę o godz. 15:00.
Poniżej przesyłam link ze szczegółowymi informacjami odnośnie kursu na prawo jazdy – https://abc-szkolenia.com/prawo-jazdy/prawo-jazdy-kat-c-oraz-ce-kurs-laczony/

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Witam. Posiadam prawo jazdy kat. B
Chciałbym zrobić prawo jazdy C E zeby móc jeździć tirami.
Jaki jest całkowity koszt i co trzeba po kolei zrobić by uzyskać takie oto prawo jazdy…..

Marek - ABC Szkolenia
Admin
Marek - ABC Szkolenia
1 rok temu
Reply to  Tomasz

Szanowny Panie, w celu uzyskania uprawnień do kierowania tak zwanymi „tirami” słusznie zauważył Pan, że potrzebne jest Panu prawo jazdy kategorii C+E. W tym celu powinien Pan wykonać łączony kurs prawa jazdy kategorii C,C+E, który będzie najkrótszą ścieżką do pozyskania żądanych uprawnień. W naszym Ośrodku cena tego szkolenia wynosi 4980 PLN i obejmuje ustawowe 20h zajęć teoretycznych oraz 45h zajęć praktycznych, z których 20h przeprowadzone zostanie w ramach kursu kategorii C zaś pozostałe 25h w ramach kursu kategorii C+E.

Jeśli zamierza Pan podjąć pracę w charakterze kierowcy, należy także zastanowić się nad koniecznością realizacji kursu zawodowego, którego większość kierowców potrzebuje do wykonywania swoich obowiązków. Ustawa o transporcie drogowym nakłada na kierowców obowiązek uzyskania odpowiedniej kwalifikacji zawodowej, którą Pan mógłby zdobyć kończąc kurs Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Jego cena w naszym Ośrodku wynosi 2800 PLN i obejmuje łącznie 140h zajęć, w ramach których zostaną omówione wszelkie niezbędne aspekty pracy kierowcy zawodowego takie jak m.in. normy związane z czasem pracy kierowcy czy zasady mocowania ładunku na pojeździe. Nasi kursanci mają możliwość odbycia szeregu zajęć praktycznych, w czasie których nauczą się obsługi tachografów cyfrowych czy zdobędą doświadczenie w prowadzeniu ciągnika siodłowego z naczepą. Więcej informacji znajdzie Pan pod adresami:

https://abc-szkolenia.com/prawo-jazdy/prawo-jazdy-kat-c-oraz-ce-kurs-laczony/

https://abc-szkolenia.com/swiadectwa-kwalifikacji-zawodowej/kwalifikacja-wstepna-przyspieszona/

Jaroslaw
Jaroslaw
1 rok temu

Dzień dobry,chciałbym się dowiedzieć,jeżeli mam prawo jazdy wymienone z ukrainskiego na PL,czy bede potrzebowal jednak zdawac ekzaminu z czesci teoretycznej na kat.CE.

abcszkolenia
Admin
1 rok temu
Reply to  Jaroslaw

Panie Jarosławie,
Przy wymianie prawa jazdy wszystkie kategorie, które Pan posiada zostaną przepisane. Jeśli chciałby Pan przystąpić do kursu na prawo jazdy kat. C+E w Polsce należy rozpocząć od uzyskania profilu kandydata na kierowcę (PKK) w Wydziale Komunikacji (w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta właściwym ze względu na miejsce zameldowania lub zamieszkania). Żeby otrzymać profil kandydata na kierowcę (PKK) należy posiadać orzeczenie lekarskie i psychologiczne. Badania te może Pan odbyć w naszym ośrodku w każdą środę od godziny 15.00. Cena badań to 350 złotych.
Kurs prawa jazdy kat. C+E realizowany jest w cenie 2890 złotych. Kurs ten obejmuje 25 godzin zajęć praktycznych na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Aby zrealizować kurs prawa jazdy kat. C+E niezbędne jest posiadanie kategorii C prawo jazdy. Zarówno kurs, jak i egzamin państwowy obejmuje wyłącznie praktykę.
Podaję link ze szczegółowymi informacjami odnośnie kursu na prawo jazdy: https://abc-szkolenia.com/prawo-jazdy/prawo-jazdy-kat-ce-ce/
Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocne. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem 531 700 182

Beata
Beata
1 rok temu

Witam. Czy jest możliwość kursów na C+E w języku angielskim? Mąż posiada obywatelstwo polskie ale porozumiewa się w tymże języku.

Marta - ABC Szkolenia
Admin
Marta - ABC Szkolenia
1 rok temu
Reply to  Beata

Pani Beato
Kurs na prawo jazdy kat. C+E prowadzimy wyłącznie w języku polskim. W naszej kadrze dydaktycznej nie posiadamy Instruktora posługującego się językiem angielskim.
Egzamin państwowy może odbyć się w języku angielskim, celem ustalenia szczegółów proszę o kontakt bezpośrednio z WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego).

Radosław
Radosław
1 rok temu

Posiadam prawo jazdy kat. B i D, jestem zainteresowany kursem łączonym C i C+E. Jaki jest koszt?

Marta - ABC Szkolenia
Admin
Marta - ABC Szkolenia
1 rok temu
Reply to  Radosław

Panie Radosławie
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że cena kursu łączonego na prawo jazdy kat. C oraz C+E wynosi 5.680 zł. Kurs ten obejmuje 20 godzin zajęć teoretycznych, które odbywają się w naszym ośrodku przy Modlińskiej 6 w Warszawie i 45 godzin zajęć praktycznych na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Jazdy umawiane są już indywidualnie z instruktorem. Czas trwania kursu wynosi ok. 3 miesięcy.
Dodatkowo informuję, że w pierwszej kolejności należy wykonać badania lekarskie i psychologiczne. Badania te może Pan odbyć w naszym Ośrodku w każdą środę od godziny 14.00. Cena badań to 350 złotych. Następnie należy uzyskać numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Profil ten można otrzymać w Wydziale Komunikacji – w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta właściwym ze względu na miejsce zameldowania lub zamieszkania.
Po zakończonym kursie należy udać się do WORDU na egzamin państwowy. Cena egzaminu teoretycznego kat. C wynosi 30 zł, praktycznego kat. C 200 zł, praktycznego kat. C+E 245 zł.
W celu wykonywania zarobkowego przewozu drogowego w większości przypadków niezbędne będzie również ukończenie kursu Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej zakończonego egzaminem. Podaję link ze szczegółowymi informacjami: http://abc-szkolenia.com/kwalifikacja-wstepna-przyspieszona/

Leszek
Leszek
1 rok temu

Witam mam pytanie posiadam kategorie b+e czy robiąc C z automatu dostaje E.

Aleksandra - ABC Szkolenia
Aleksandra - ABC Szkolenia
1 rok temu
Reply to  Leszek

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że posiadając kat. C nie otrzyma Pan z urzędu kat. C+E. Tego faktu nie zmieni także posiadanie kat. B+E.

Prawo jazdy kat. C (tak samo jak C+E) uprawnia do prowadzenia samochodów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Przy kategorii C możemy jeździć zestawem, który składa się z samochodu o masie całkowitej powyżej 3,5 t i przyczepy lekkiej. W przypadku kategorii C+E, możemy jechać z naczepą lub przyczepą, której dopuszczalna masa przekracza 750 kg.

Reasumując istnieją dwie drogi uzyskania możliwości prowadzenia pojazdu kat. C+E. Pierwsza z nich to kurs łączony na prawo jazdy kat. C oraz C+E, którego cena wynosi 5680 zł. Kurs ten obejmuje 20 godzin zajęć teoretycznych, które odbywają się w naszym ośrodku przy Modlińskiej 6 w Warszawie i 45 godzin zajęć praktycznych na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Druga droga to realizacja najpierw kursu prawa jazdy kat. C w cenie 3680 złotych obejmującego 20 godzin zajęć teoretycznych, które odbywają się w naszym ośrodku przy Modlińskiej 6 w Warszawie i 30 godzin zajęć praktycznych na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Następnie po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego – realizacja kursu prawa jazdy kat. C+E w cenie 3380 złotych obejmującego tylko część praktyczną – 25 godzin zajęć praktycznych na placu manewrowym i w ruchu drogowym.

xxxxxxxxx
xxxxxxxxx
4 miesięcy temu

Jaki jest koszt zrobienie kat E do C?

abcszkolenia
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  xxxxxxxxx

Szanowny Panie, bardzo dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszej firmy. Uprzejmie informujemy, że cena kursu prawa jazdy kategorii CE wynosi 3780 złotych. Kurs obejmuje 25 godzin zajęć praktycznych. Do uzyskania kategorii tej wymagane jest zaliczenie jedynie egzaminu praktycznego. Zapraszamy!

xxxxxxxxx
xxxxxxxxx
4 miesięcy temu
Reply to  abcszkolenia

Dziękuję bardzo za informację.

Mirosław
Mirosław
10 dni temu

Witam,
Posiadam uprawnienia C1+E, jaka jest procedura i koszt uzyskania kategorii C i ewtl. E ?

Zofia Szczech
Zofia Szczech
4 dni temu
Reply to  Mirosław

Panie Mirosławie, kategoria C1 prawa jazdy uprawnia do zwolnienia z zajęć teoretycznych oraz egzaminu teoretycznego podczas wykonywania kursu kategorii C. Aby uzyskać kategorię C do kategorii C1, należy przystąpić do szkolenia, który obejmuje wyłącznie praktykę – 30 godzin jazd samochodem ciężarowym. Po ich ukończeniu, zdaje się egzamin praktyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W przypadku, jeśli planuje Pan uzyskać także kategorię C+E, realizuje się również wyłącznie szkolenie praktyczne – 25 godzin jazd samochodem ciężarowym z przyczepą a następnie egzamin w WORD. Cena kursu prawa jazdy kategorii C w naszym ośrodku wynosi 4080zł, z kolei kursu na kategorię C+E wynosi 3780zł. Aby uzyskać oba uprawnienia w ramach jednego cyklu, można wykonać kurs łączony C, C+E. Wówczas cena szkolenia wyniesie 6280zł a kurs będzie skrócony o krótszy o 10h jazd, niż gdyby je Pan osobno.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (121 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2023