Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy trzeba wyciągać kartę z tachografu na weekend?

Czy trzeba wyciągać kartę z tachografu na weekend?

Czy trzeba wyciągać kartę z tachografu na weekend?

Kierowca powinien zalogować swoją kartę do tachografu na początku swojej zmiany by rejestrować na niej informacje dotyczące swojej aktywności w ciągu dnia. Zgodnie z przepisami może ona zostać przez niego wyjęta wraz z zakończeniem pracy. Nie ma obowiązku pozostawiania karty w tachografie na czas odpoczynku dziennego ani odpoczynku tygodniowego. Brakujące dane za ten okres mogą zostać uzupełnione wpisem manualnym po ponownym włożeniu karty do urządzenia. Nie istnieją bezpośrednie przesłanki zakazujące pozostawienia karty na weekend w tachografie, jednak nie wolno zapominać, że kierowca może zostać ukarany na podstawie zapisów znajdujących się na karcie kierowcy nawet na 28 dni wstecz a pozostawiając kartę w urządzeniu na czas weekendu, kierowca nie ma stuprocentowej pewności, co zostanie na niej zarejestrowane. Jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zabieranie ze sobą karty wraz z opuszczeniem pojazdu, zważywszy, że brakujące okresy uzupełnić można natychmiast po ponownym zalogowaniu karty do tachografu.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (1 vote)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024