Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy przewoźnik drogowy ma obowiązek ukończyć kurs na przewóz rzeczy?

Czy przewoźnik drogowy ma obowiązek ukończyć kurs na przewóz rzeczy?

Czy przewoźnik drogowy ma obowiązek ukończyć kurs na przewóz rzeczy?

Przewoźnik drogowy jest to przedsiębiorca wykonujący usługi związane z transportem drogowym rzeczy lub osób. Do uzyskania  zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i licencji transportowej należy posiadać Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla przewoźników drogowych lub zatrudnić co najmniej jedną osobę z takim certyfikatem. Przewoźnik drogowy nie musi posiadać uprawnień kierowcy zawodowego do założenia firmy transportowej oraz uzyskania  licencji i zezwolenia.

Jeśli przewoźnik drogowy wykonuje przewóz drogowy osobiście, to ma obowiązek spełnić wymagania kierowcy zawodowego, jak i przedsiębiorcy.

Uwaga! Kurs na przewóz rzeczy (kod 95) stosujemy do wszystkich kierowców wykonujących osobiście przewóz drogowy pojazdem powyżej 3,5 tony dmc.

Masz pytania napisz lub zadzwoń do Nas: kontakt

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Elo
Elo

Czy kierowcy zatrudnieni w przedsiębiorstwie, które posiada zaświadczenie o niezarobkowym przewozie drogowym wydane przez starostę(chodzi o przedsiębiorstwo komunalne , które świadczy również usługi w zakresie opróżniania szamb i przewozu nieczystości ciekłych), muszą posiadać świadectwo kwalifikacji? Słyszałam że obowiązek ten dotyczy tylko zarobkowego przewozu…

abcszkolenia
abcszkolenia

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca wykonujący przewóz drogowy powyżej 3,5 tony dmc powinien oprócz prawa jazdy ukończyć kurs kwalifikacyjny lub szkolenie okresowe (kurs na przewóz rzeczy). Przewóz na potrzeby własne nie zwalnia ze szkolenia kierowcy zatrudnionego w firmie oraz właściciela firmy osobiście wykonującego zadania kierowcy. Oczywiście są zwolnienia do rodzaju wykonywanego przewozy, ale w tym przypadku nie dotyczą. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2020