Nasze usługi

ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy przewoźnik drogowy ma obowiązek ukończyć kurs na przewóz rzeczy?

Czy przewoźnik drogowy ma obowiązek ukończyć kurs na przewóz rzeczy?

Czy przewoźnik drogowy ma obowiązek ukończyć kurs na przewóz rzeczy?

Przewoźnik drogowy jest to przedsiębiorca wykonujący usługi związane z transportem drogowym rzeczy lub osób. Do uzyskania  zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i licencji transportowej należy posiadać Certyfikat Kompetencji Zawodowych dla przewoźników drogowych lub zatrudnić co najmniej jedną osobę z takim certyfikatem. Przewoźnik drogowy nie musi posiadać uprawnień kierowcy zawodowego do założenia firmy transportowej oraz uzyskania  licencji i zezwolenia.

Jeśli przewoźnik drogowy wykonuje przewóz drogowy osobiście, to ma obowiązek spełnić wymagania kierowcy zawodowego, jak i przedsiębiorcy.

Uwaga! Kurs na przewóz rzeczy (kod 95) stosujemy do wszystkich kierowców wykonujących osobiście przewóz drogowy pojazdem powyżej 3,5 tony dmc.

Masz pytania napisz lub zadzwoń do Nas: kontakt

Dodaj komentarz

avatar

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Copyright © ABC Szkolenia | 2019