Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy pauzę 45 godzinną można podzielić?

Czy pauzę 45 godzinną można podzielić?

Czy pauzę 45 godzinną można podzielić?

Czas odpoczynku jest nieprzerwanym okresem, w którym kierowca swobodnie dysponuje swoim czasem, a zatem przerwanie pauzy 45-godzinnej, spowoduje podzielenie jej na 2 krótsze odpoczynki. Obowiązujące przepisy nie dopuszczają możliwości podziału żadnego odpoczynku tygodniowego na części. Powinien on trwać ciągiem przez 45 godzin (odpoczynek tygodniowy regularny) lub 24 godziny (odpoczynek tygodniowy skrócony). W tym drugim przypadku konieczne będzie odebranie rekompensaty za skrócony odpoczynek tygodniowy.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024