Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy można skrócić odpoczynek dobowy do 7 godzin?

Czy można skrócić odpoczynek dobowy do 7 godzin?

Czy można skrócić odpoczynek dobowy do 7 godzin?

Przepisy dopuszczają trzykrotne skrócenie dziennego okresu odpoczynku do 9 kolejnych godzin. Krótsza pauza nie będzie potraktowana jako pełnoprawny odpoczynek, jednak jeśli zachodzi konieczność wcześniejszego przerwania odpoczynku, nie powinno się tego robić przed upływem 7 godziny odpoczynku. Przyjęte wytyczne w zakresie kontroli czasu pracy kierowców określają, że odpoczynek trwający co najmniej 7 godzin, będzie potraktowany jako zbyt krótki odpoczynek, który jednak „zamyka” dobę kierowcy a kierowca i pracodawca odpowiadaliby jedynie za jego skrócenie. Jeśli zaś byłby krótszy i trwał 6 godzin i 59 minut lub mniej, zmiana kierowcy przed i po takim odpoczynku zostałyby zestawione razem a kierowcę mogłaby czekać kara np. za przekroczenie czasu jazdy dziennej o 8 godzin.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024