Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy kierowca może przerwać 11 godzinny odpoczynek?

Czy kierowca może przerwać 11 godzinny odpoczynek?

Czy kierowca może przerwać 11 godzinny odpoczynek?

Odpoczynek jest nieprzerwanym okresem, w czasie którego kierowca swobodnie dysponuje swoim czasem, zatem, jeśli kierowca odbiera regularny dzienny okres odpoczynku, powinien on trwać nieprzerwanie przez co najmniej 11 godzin. Pod warunkiem, że kierowca ma możliwość skorzystania ze skróconego dziennego okresu odpoczynku i odpoczynek przerwany zostanie po 9 godzinach to ten odpoczynek zostanie zaliczony jako skrócenie i nie naruszy przepisów, ale oba warunki muszą zostać spełnione.

Istnieje odstępstwo pozwalające na przerwanie regularnego dziennego okresu odpoczynku, jeśli jest on odbierany podczas przeprawy promowej. Wówczas dozwolone będzie przerwanie go nie więcej niż dwukrotnie na czas łącznie nie dłuższy niż godzinę. W innej sytuacji przerwanie odpoczynku wiązać się będzie z naruszeniem przepisów.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024