Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy kierowca może pracować przez 15 godzin dziennie?

Czy kierowca może pracować przez 15 godzin dziennie?

Czy kierowca może pracować przez 15 godzin dziennie?

Powszechnie spotykane określenie, że kierowca może pracować nawet 15 godzin w ciągu dnia, stanowi delikatne nadużycie. Przyjęło się tak mówić, dlatego że kierowca pracujący w pojedynczej obsadzie w ciągu 24 godzin od zakończenia ostatniego odpoczynku musi odebrać kolejny odpoczynek dzienny. W wersji skróconej trwa on co najmniej 9 godzin, więc pozostałe 15 godzin może być poświęcone na pozostałe czynności, jakich podejmuje się kierowca w ciągu swojego dnia. Będą one jednak obejmować zarówno czas pracy kierowcy, ale też przerwy czy okresy pozostawania w gotowości, dlatego też nigdy nie będzie to równo 15 godzin pracy. Bardziej precyzyjne byłoby określenie 15 godzin zmiany bądź aktywności. Nie można też zapomnieć, że 9 godzin odpoczynku dziennego możliwe jest wyłącznie 3 raz pomiędzy dwoma odpoczynkami tygodniowymi, zatem nie ma możliwości by zmiana naszego kierowcy codziennie trwała 15 godzin.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024