Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy kierowca może pracować 13 godzin?

Czy kierowca może pracować 13 godzin?

Czy kierowca może pracować 13 godzin?

Praca na 13 godzin zwyczajowo odnosi się do okresu, jaki pozostaje kierowcy do jego dyspozycji w czasie, gdy zamierza odebrać regularny dzienny okres odpoczynku trwający 11 godzin. W takim układzie w ciągu doby od rozpoczęcia pracy jego okres zmiany, czyli suma wszystkich aktywności podejmowanych w ciągu dnia pracy, nie będzie mógł trwać dłużej niż 13 godzin. Widać w tym wypadku, że owe 13 godzin nie będzie wyłącznie czasem pracy kierowcy, ponieważ w tym czasie będzie zawarta także m.in. przerwa w pracy. Niewykluczone jednak, że w nieplanowanej sytuacji, kierowca, który w danym dniu zamierza odebrać skrócony dzienny okres odpoczynku (tzw. pracujący na 15 godzin) faktycznie będzie mógł nawet 13 godzin ze swojej zmiany poświęcić na pracę. Wśród kierowców pracujących w oparciu o umowę o pracę w żadnym przypadku nie jest możliwe, żeby mieli zaplanowane 13 godzin pracy w ciągu dnia.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024