Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy kierowca może jechać 11 godzin w ciągu dnia?

Czy kierowca może jechać 11 godzin w ciągu dnia?

Czy kierowca może jechać 11 godzin w ciągu dnia?

Dzienny limit czasu jazdy wynosi 9 godzin. Dwukrotnie w ciągu tygodnia (poniedziałek-niedziela) dopuszczalne jest wydłużenie czasu jazdy, jednak nie więcej niż do 10 godzin, zatem nie ma możliwości, by kierowca prowadził samochód przez 11 godzin w ciągu swojej zmiany. Przekroczenie tego wymiaru będzie równoznaczne z popełnieniem wykroczenia. Na mocy szczególnych przepisów poszczególne państwa za zgodą odpowiednich organów mogą wprowadzić okresowe odstępstwa od tych przepisów pozwalające np. na 11 godzin jazdy dziennej, jednak nominalnie maksymalny dopuszczalny czas jazdy w ciągu dnia wynosi 10 godzin.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024