Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy każdy kierowca zawodowy ma obowiązek posiadać świadectwo kwalifikacji?

Czy każdy kierowca zawodowy ma obowiązek posiadać świadectwo kwalifikacji?

Czy każdy kierowca zawodowy ma obowiązek posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowej?

Każdy kierowca zawodowy ma obowiązek posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowej. Świadectwo kwalifikacji zawodowej jest dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia. To jakiego rodzaju kierowca ma ukończyć kurs na przewóz rzeczy uzależnione jest od daty wydania po raz pierwszy prawa jazdy kat. C lub D oraz wieku kursanta.

Szkolenie okresowe – Obowiązuje kierowców, którzy uzyskali po raz pierwszy prawo jazdy kat. C przed 10 września 2009 r., lub kat. D przed 10 września 2008 r. oraz kierowców posiadających świadectwo kwalifikacji zawodowej wydane po kursie kwalifikacyjnym.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – Obowiązuje kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat C. po 10 września 2009 r., lub kat. D po 10 września 2008 r. Ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego C1, C1+E,C,C+E/ D1,D1+E,D,D+E zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1,C1+E,C,C+E/D1, D1+E,D,D+E i mają ukończone odpowiednio 21 lat dla kat. C, 23 lata dla kat. D.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – Obowiązuje kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r., lub kat. D po 10 września 2008 r. Ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego C1,C1+E,C,C+E/D1,D1+E,D,D+E zamierzają wykonywać przewóz dla kat. D1,D1+E,D,D+E/C1,C1+E,C,C+E i nie mają ukończonych odpowiednio 21 lat dla kat. C, 23 lata dla kat. D.

Kwalifikacja wstępna przyspieszona – Obowiązuje kierowców którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. mają ukończone 21 lat lub kat. D po 10 września 2008 r. mają ukończone 23 lata.

Kwalifikacja wstępna – Obowiązuje kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 r. zamierzają podjąć pracę na stanowisku kierowcy kat. C lub C+E ale nie ukończyli 21 roku życia lub uzyskali kat. D po 10 września 2008 r. i nie mają ukończonych 23 lat.

UWAGA!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kursu mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają profil kierowcy zawodowego wydany na podstawie orzeczenia lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwskazań do pracy na stanowisku kierowcy zgodnie z art. 39j i 39k Ustawy o transporcie drogowym. Profil kierowcy zawodowego pobrać można w Wydziale Komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania kandydata na kierowcę zawodowego. Badania lekarskie i psychotechniczne dla kierowców do PKZ wykonujemy na miejscu w ośrodku przy ul. Modlińskiej 6 w Warszawie. Zapisy przyjmujemy pod numerem 531700182.


Przejdź do działu: pytania i odpowiedzi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (30 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2022