Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Czy drugi kierowca może spać podczas jazdy?

Czy drugi kierowca może spać podczas jazdy?

Czy drugi kierowca może spać podczas jazdy?

Kierowcy pracujący w podwójnej obsadzie uprawnieni są do odbioru przysługującej im przerwy, w czasie gdy nie prowadzą pojazdu a jedynie podziwiają krajobraz z fotela pasażera. W miarę możliwości mogą oni wówczas swobodnie dysponować swoim czasem oglądając film, czytając gazetę czy ucinając sobie drzemkę. Co istotne, w tym czasie, zgodnie z polskim kodeksem drogowym, powinien on pozostać zapięty pasami na fotelu pasażera. Nie może skorzystać z leżanki czy innego miejsca do spania znajdującego się pojeździe. Niezależnie jednak od tego, co robi kierowca, czas ten nie może zostać im zaliczony na poczet odpoczynku.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024