Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Co wlicza się do czasu pracy kierowcy?

Co wlicza się do czasu pracy kierowcy?

Co wlicza się do czasu pracy kierowcy?

Czynności, które mogą zostać wliczone kierowcy do jego czasu pracy, stanowią niejako katalog otwarty. Są to wszystkie aktywności, których kierowca podejmuje się w celu wykonania zadania służbowego. Pierwszym skojarzeniem zwykle jest prowadzenie pojazdu, jednak praca kierowcy to znacznie szersze pojęcie. Będzie się do niej zaliczać także czynności ładunkowe czy te, które kierowca realizuje w związku z obsługą pasażerów, ale także formalności związane z przygotowywaniem dokumentów, czynności spedycyjne i utrzymanie pojazdu w czystości. Jeśli jednak kierowca podejmowałby się jakichś zadań, których celem jest prawidłowe zrealizowanie przewozu to będzie można zaliczyć je do czasu pracy. Oprócz tego do czasu pracy zalicza się też 15 minut przerwy, jeśli dobowy wymiar pracy wynosi co najmniej 6 godzin a także czas, kiedy kierowca pozostaje na na stanowisku pracy w gotowości poza przyjętym rozkładem czasu pracy.

Czas pracy kierowcy sprawia Ci problem? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym krok po kroku omawiamy najważniejsze zagadnienia >>> Czas pracy kierowcy<<<

Kurs z czasu pracy kierowców - gif

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Rate this faq

Copyright © ABC Szkolenia | 2024