Nasze usługi

Abc Szkolenia
Abc Szkolenia
ABC Szkolenia > Pytania i odpowiedzi > Co to jest szkolenie na certyfikat przewoźnika drogowego?

Co to jest szkolenie na certyfikat przewoźnika drogowego?

Szkolenie na certyfikat przewoźnika drogowego

Certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika drogowego jest dokumentem niezbędnym do uzyskania zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika dorogowego na prowadzenie działalności w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób. Warunkiem jego uzyskania jest zdobycie pozytywnego wyniku na egzaminie. Szkolenie nie jest obowiązkowe, jednak może pomóc w przyswojeniu niezbędnego materiału.

Warto mieć świadomość, że zagadnienia obowiązujące na egzaminie obejmują szeroki zakres tematyczny, m.in.:

  • prawo cywilne,
  • prawo handlowe,
  • prawo pracy,
  • prawo podatkowe,
  • podstawy finansowego zarządzania przedsiębiorstwem,
  • bezpieczeństwo pracy kierowców,
  • normy techniczne, obciążenia, poziom hałasu, homologacja na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Szkolenie na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego skierowane jest do wszystkich osób, które chcą prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego bądź chcą zdobyć certyfikat w celu zarządzająca operacjami transportowymi w firmie na podstawie umowy cywilno-prawnej lub umowie o pracę.

Przystępując do kursu należy być gotowym na systematyczną i intensywną pracę. Tylko zdeterminowane podejście pozwoli na solidne przygotowanie do egzaminu, bez którego uzyskanie certyfikatu nie będzie możliwe.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie na certyfikat?

Samodzielnie przyswojenie wiedzy może stanowić spore utrudnienie. Dlatego szkolenie na certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika drogowego jest ogromnym ułatwieniem. Daje bowiem solidne podstawy do egzaminu państwowego. Warto jednak wybrać taki ośrodek szkoleniowy, który zagwarantuje rzetelne przygotowanie. Wykładowcy przekazujący wiedzę w sposób ciekawy i przystępny pomogą w przyswojeniu niezbędnej partii materiału.

Egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych dla przewoźnika drogowego

Egzamin przeprowadzany jest przez Instytut Transportu Drogowego. Ma formę testu składającego się z 64 pytań wielokrotnego wyboru (8 pytań z każdego modułu) oraz dwóch zadani egzaminacyjnych. Egzamin można uznać za zdany, jeśli kursant uzyska co najmniej 50% punktów z każdej części oraz łącznie z całego egzaminu 60%.

Pozytywny wynik uprawiania do otrzymania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym rzeczy lub osób.


Zapisz się na szkolenie już teraz!  Certyfikat kompetencji zawodowych
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

OBIERZ DOBRY KURS

Szukasz szkolenia lub informacji odnośnie transportu drogowego? Jesteś na dobrej drodze. Nasza firma organizuje szkolenia dla kierowców zawodowych, przedsiębiorców oraz innych osób uczestniczących w operacjach transportowych. Ponadto zajmujemy się doradztwem w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, mocowania ładunków oraz czasu pracy kierowców. Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

5/5 - (26 votes)

Copyright © ABC Szkolenia | 2024